Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

dobar pirke.sto mi tuzno kad citam o mojim vrsnjacima u bosni. mi smo ovde sjebani, ali oni tamo milion puta gore.procitala i mirna ulica, drvored nada gasic. i to je tuzno, iako je zapravo dobar krimic. sto se desava u jednoj mirno ulici u zagrebu posle rata.

Edited by darling
Link to comment

arvind adiga - "beli tigar" . svakodnevnica u indiji, ali limunada. dobitnik je bukerove nagrade (o nagradi man booker jedino mogu da zaključim da je dobijaju vrlo pitke knjige).arsenijevićevog "predatora" pročitala u dahu. izuzetno je uzbudljivo dok se čita, ali meni ne otvara nikakva pitanja. na kraju nemam baš ništa da kažem o ovoj knjizi, ako me neko pita.

Link to comment
Floberov papagaj, Džulijan Barns. Treća njegova knjiga koju čitam i treća dobra; što se kaže, pisac koji ima duha.
Papiga je podnošljiva kao i Istorija sveta u..., sve što sam uzeo nakon toga bilo je smor, uz napomenu da sa knjigama/piscima odavno nisam strpljiv.Dakle, imao je duha, držao ga u boci i jednom je, dok je provetravao stan, neoprezno, bocu otvorio.
Link to comment
44783917.JPGhm, ovom momku sorkinu iz njujork tajmsa su neki ljudi morali biti izvori, pa mi se cini da su stoga pojedini akteri prikazani mrvicu romanticnije nego sto realnost nalaze. u svakom slucaju, knjiga je odlicna! majko mila, kakvih sve karaktera ima tamo negde. ja posebno srecna sto su heroji u mojim istrazivanjima donekle i heroji u stvarnosti: http://en.wikipedia.org/wiki/David_Einhorn_(hedge_fund_manager)snima se i igrani film prema knjizi u kome dzejms vuds igra dika fulda, harizmaticnog poslednjeg generalnog direktora rahmetli lehman brothersa.
Link to comment
arsenijevićevog "predatora" pročitala u dahu. izuzetno je uzbudljivo dok se čita, ali meni ne otvara nikakva pitanja. na kraju nemam baš ništa da kažem o ovoj knjizi, ako me neko pita.
zabrini se, saće da nagrnu brojni da te pitaju :Dsve mi se čini da smo ga spominjali ovde, kad je na pretprošlom krokodilu čitao odlomak iz tog romana, sve u žargonu, završavanje neke droge, ni mladi ni ludi... bilo je malo mučno slušati.
Link to comment

čekajući drugi deo martinove epske fantazije (koju btw preporučujem svima) čitam selindžera.. u stvari on više nekako čita sebe, treba samo da uzmeš knjigu i legneš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...