Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

U svakoj knjizi je na prvoj strani neka dobra duša napisala hemijskom: "ubica je taj i taj".
ja sam pisala kroz celu knjigu, da neko slucajno ne previdi :lol: biblioteka "fontana"... eh, kad je to bilo...procitala pantaleon i posetiteljke aktuelnog nobelovca. jes zanimljiva ideja, al se to oduzilo, previse strana, ne prija mi to njegovo zgusnuto pisanje, citala sam na preskok, saznala sta me zanima, a ono sto nisam procitala, nece mi nedostajati u zivotu.ljosa i ja smo zavrsili zavjekivjekov.
Link to comment

Procitah51kOWk32G1L._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgi ne ostadoh previse imresioniran.Vidi se iz aviona da autor sjajno barata ruskom istorijom i slovenskom terminologijom, medjutim jezik kojim je knjiga pisana je problematican. Prvo, nije jasno sta je ciljna grupa: studenti i postdiplomci, odnosno oni kojima je istorija (a pogotovu ruska) od interesa ili sira citalacka publika koja je negde nacula za neku tamo Katarinu pa hoce da produbi svoja znanja o njojzi. Ako su ciljna grupa akademci, onda je ova knjiga prepuna rekla-kazala intriga, bez dovoljno fusnota i pozivanja na izvore. Ako je ciljna grupa obicni puk, onda je taj puk nagrabusio, ic mu nece biti jasno posle citanja knjige, pod pretpostavkom da istu ne bace posle 12 strana... Drugo, iako knjiga ima izuzetno puno interesantnih podataka, sto i ne cudi, jer pokriva jedan izuzetno buran period kako ruske tako i jevropske historije (a kaci i nas i neuspesnu Kocinu krajinu), ista ima puno praznog hoda, perioda dosade, koji te prosto teraju da zaspis. I trece, nedopustivo je za jednog profesora da u knjigu na engleskom mesa ruske i slovenske imenice a da pri tome cak ni ne pokusa da ih prevede, bar prvi put prilikom introdukcije, da kasnije kad se ista imenica pominje bude jasnije o cemu se radi... Ja znam da su i Konstinopol' i Tsargrad jedno te isto, odnosno Carigrad, da li to citalac i Kanzas Sitija zna da je zapravo rec o Istanbulu? Da li on zna sta je i gde je Tsarskoe Selo? Bem li ga, sumnjam...Na kraju krajeva, nije mi zao sto sam procitao knjigu, ja sam se snasao. ;) Ali, moglo je i moralo bolje.

Link to comment

Bruklinska revija ludosti, Pol Oster.Prva Osterova knjiga koju sam procitao i evo sad se pitam po cemu se on razlikuje od onih aktuelnih smaraca tipa Hornbija ili Parsonsa, te je toliko nasiroko prihvacen kao ne-znam-ti-ja-kako dobar i vazan pisac. Naravno, ogradjujem se da je ovo jedina njegova knjiga koju sam do sad procitao, mozda su druge bolje i drugacije, ali cu bogami dobrano porazmisliti o svom slobodnom vremenu i koriscenju istog pre nego sto sledeci put uzmem nesto njegovo da procitam. Ili sam ja glup, pa propustio u ovoj knjizi nesto vazno? :unsure:

Link to comment
Bruklinska revija ludosti, Pol Oster.Prva Osterova knjiga koju sam procitao i evo sad se pitam po cemu se on razlikuje od onih aktuelnih smaraca tipa Hornbija ili Parsonsa, te je toliko nasiroko prihvacen kao ne-znam-ti-ja-kako dobar i vazan pisac. Naravno, ogradjujem se da je ovo jedina njegova knjiga koju sam do sad procitao, mozda su druge bolje i drugacije, ali cu bogami dobrano porazmisliti o svom slobodnom vremenu i koriscenju istog pre nego sto sledeci put uzmem nesto njegovo da procitam. Ili sam ja glup, pa propustio u ovoj knjizi nesto vazno? :unsure:
Nisi ti - ja sam glup.Zato što sam pročitao čak 3 knjige P.O.Ako bih sada krenuo da nabrajam koje sam još gluposti učinio u životu, počev od gotovo kompletnog Dostojevskog (mislim da samo nisam pročitao njegove basne), urušio bi se topik.Ako ikada prevaziđeš nelagodu, za jedno 20-30 godina, probaj sa Njujorškom trilogijom, za koju mi se onda, pre 15 godina činilo da je dobra. Moguće i zato što je bila prva, a možda sam i zao.Toliko zao da nekome preporučim Mesečevu palatu i Otkrivanje samoće - zaista nisam.
Link to comment
Nisi ti - ja sam glup.Zato što sam pročitao čak 3 knjige P.O.Ako bih sada krenuo da nabrajam koje sam još gluposti učinio u životu, počev od gotovo kompletnog Dostojevskog (mislim da samo nisam pročitao njegove basne), urušio bi se topik.Ako ikada prevaziđeš nelagodu, za jedno 20-30 godina, probaj sa Njujorškom trilogijom, za koju mi se onda, pre 15 godina činilo da je dobra. Moguće i zato što je bila prva, a možda sam i zao.Toliko zao da nekome preporučim Mesečevu palatu i Otkrivanje samoće - zaista nisam.
Nisi glup sto si procitao Dostojevskog.Njega treba dozivetiKao i Mocarta ili BetovanaE pa ako ga nisi doziveo, zalim slucaj
Link to comment
Nisi glup sto si procitao Dostojevskog.Njega treba dozivetiKao i Mocarta ili BetovanaE pa ako ga nisi doziveo, zalim slucaj
Tešiš me, ili me žališ? :)
Link to comment

zašto hornbija nazvati smaračem..tipa svakako ne bih svrstao u klasike svetske književnosti, ali vrlo je zabavan.majka mu stara, na svetu treba da postoje i alber kami i kajli minog, a ja lično sam zahvalan što postoji i džena.

Link to comment
Tešiš me, ili me žališ? :)
ne razumeš ti to. treba biti duševan i mističan, pa znati uživati u istoj, neiskrenoj, postavci na 50 načina, petrogradskom visokom društvu izmešanom sa najnižimi slojevima, uvek po 1 liku sa epilepsijom i gomilom karikatura za koje su nekenjeanje i samokontrola neobjašnjivi pojmovi i prepompeznim govorima na 50 strana od kraja. Edited by korindjar
Link to comment
zašto hornbija nazvati smaračem..tipa svakako ne bih svrstao u klasike svetske književnosti, ali vrlo je zabavan.majka mu stara, na svetu treba da postoje i alber kami i kajli minog, a ja lično sam zahvalan što postoji i džena.
Nemoj pogresno da me shvatis, nek cveta tisucu cvetova™, nemam ja nista protiv da postoji i nek ih ima i ako tebi odgovara i svidja ti se ok, super. Meni se ne svidja i smarac mi je pa sam to i rekao u tom kontekstu, ako nije bilo jasno izvinjavam se. Dacu samo primer: cak mi se i film sa Dzonom Kjuzakom (kog organski ne podnosim) vise svideo od Hornbijeve knjige po kojoj je isti film radjen.
Link to comment

Zavrsavam "Dijalektika prelaznog perioda-iz niotkuda u nikuda" od Peljevina i pocinjem Hoseinijevog "Lovca na zmajeve" (Hiljadu cudesnih sunaca sam vec procitao iako je trebalo obrnuto, znam).Penalim se da kupim Peljevinov "Zivot insekata" i,ako ih bude bilo na srpskom, "Generation P" i "Chapajev i praznina".Uporedo citam i "Idiota" od Dostojevskog i "Cvece zla" od Bodlera.:)

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...