Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"čudesni momci" - majkl šabo ("wonder boys"), knjiga kao da je pisana sa namerom da se kasnije proda za scenario. posle vidim da zaista postoji film sa majklom daglasom. ali dobra knjiga. ko obraća pažnju na takve stvari, prevodilac za progonstvo.

Link to comment

зонтик на этот день / вильгельм генацино, 2004.ein regenschirm fur diesen tag / wilhelm genazino, 2001.'u pauzi za rucak, frau hebeshtrajt, gazdarica trafikena tojtergartenstrase, zakljucava radnju i dolazi da poliva svojeparadajze, svoje krastavce i svoju rotkvicu.otvaram kuhinjski prozor, koji gleda u dvoristei sedam u neveliku pletenu fotelju, blize radijatoru.odavde se cuje kako struja vode pada na prasnjavo lisce,sto se odazivaju cudnim papirnim sustanjem.'jednostavna pripovedanja zakljucana u totalnu sadasnjost.

Link to comment

u poslednje vreme knjige čitam sa idiotskim prekidima: 1 dan da, 4 dana ne, ali kod ove ode i 60 stranica u cugu, što inače ne radim.čitljiva je. svakako preporuka za ubijanje vremena.Val McDermid - the mermaids singingThe+Mermaids+Singing.jpgpomenuta u lašonovoj trilogiji i pohvaljena za boktepitakakve tvistove, naručena pre 300 godina (cause i'm impressionable that way) i načeta pre par dana. nije loša: serijski ubica, šut bolan homoerotika, sprave za mučenje, krvi i gora do kolena, pauer sajkolodži oličena u profajlingu - what's there not to like? :Dnapisala je mcdermid seriju od, mislim, 3 knjige u kojima je glavni lik taj profajler toni hil. briti su po jednoj od njih snimili i seriju wire in the blood. to nisam još nabavila u ye olde internet shopu, mada cenim da ću ostale knjige nabaviti čim prije.

Link to comment

pročitaš jednu, super je, pročitaš drugu, isto super samo nekako liči na ovu prvu, pročitaš treću do pola i shvatiš da ona svakim novim izdanjem piše jedan te isti roman.ja sam pročitala the distant echo, a place of execution i the last temptation, sad više ne mogu da se setim o čemu se radi u njima.trenutno čitam "when we were orphans". standardan išiguro.pišem još kad je završim

Link to comment

sad sam na netu videla da su kod nas prevedeni gubilište i izveštaj o ubistvu. do pre koji mesec nisam pojma imala ni da ženska postoji - ovo je prva knjiga koju čitam, mada ti, ne znam zašto, verujem da su joj i ostale na isti kalup. bumo proverili i u praksi.

Edited by Joshua
Link to comment

naslov bukvalno odredjuje knjigu, tako da je preporuka za citanje (sa podvlacenjem) neposredno pre odlaska u istanbul i nosenje sa sobom kroz grad i podsecanje (na podvucene delove).ja sam je kupio pre neki dan u istanbulu. problem je vreme koje je bilo katastrofalno tako da nisam mogao da se drzim pomenutog metoda... do sledece prilike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...