Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pre neki dan sam došla do bukovskijevljevih intervjua u izdanju loma... podsetio me korindjar na te izjave...

o šekspiruon je nečitljiv i precenjen. ali ljudi to ne žele da čuju. znaš već, ne smeš da napadaš svece. šekspir se učvrstio tokom vekova. možeš da kažeš: "taj i taj je loš glumac!" ali ne smeš da kažeš da je šekspir govno. što je duže nešto prisutno, snobovi se lakše prilepe na to, kao pijavice. kad snobovi osete da je nešto sigurno, onda se lepe na to. a čim im kažeš istinu, oni podivljaju. ne mogu to da izdrže. to je napad na njihovu duhovnost. zato im se gadim.
Link to comment
Nemoj pogresno da me shvatis, nek cveta tisucu cvetova™, nemam ja nista protiv da postoji i nek ih ima i ako tebi odgovara i svidja ti se ok, super. Meni se ne svidja i smarac mi je pa sam to i rekao u tom kontekstu, ako nije bilo jasno izvinjavam se. Dacu samo primer: cak mi se i film sa Dzonom Kjuzakom (kog organski ne podnosim) vise svideo od Hornbijeve knjige po kojoj je isti film radjen.
Koji si ti car. Gledao si film sa glumcem kog ne podnosis, koji je sniman po knjizi koja ti je bila dosadna, od pisca kog ne podnosis :) Edited by Lezilebovich
Link to comment
Koji si ti car. Gledao si film sa glumcem kog ne podnosis, koji je sniman po knjizi koja ti je bila dosadna, od pisca kog ne podnosis :)
Uuuu, High Fidelity gledao mali milion puta, kad god uhvatim na tv-ju. Prijatan film za opustanje (bez obzira sto u njemu igra pomenuti i njegova mu sestra ili sta mu je vec). Knjigu uzeo da procitam u trenucima dokolice, cisto da vidim sta to pise taj Hornbi i koliko se razlikuje film od knjige i najzanimljivije je to sto je film gotovo preslikan u odnosu na knjigu. Mislim, promenjeno je mesto radnje, par scena je izbaceno, nesto sitno dodato, ali najveci broj scena bukvalno je rec po rec isti kao i u knjizi. I opet, knjiga mi bila smor i dosadna, a film nije. I nakon citanja knjige posle nekog vremena odgledao film i opet isti utisak. Jednostavno ne volim knjige koje bolje da su bile samo scenario za neki film nego sto su stampane kao dijalozi sa prosirenim didaskalijama i upakovane u korice da bi se zadovoljila forma romana/knjige. Tako da, bice da je sve to do mene. :D
Link to comment

милан кундера / неведение, 2006.milan kundera / l'ignorance, 2000.'posmatra je neko vreme, dok ona drzi casicu, smeseci se.pazljivo razgleda njeno lice, ruku i svo to vreme ce ona sedeti nepomicno,ne prinoseci casicu ustima, ne menjajuci smesak.u tome je ceo uzas: proslo, koje pamtimo - liseno je vremena.'prevod prevoda, senka senke.redak zabran gde obitava literatura.

Link to comment
..i,ako ih bude bilo na srpskom, "Generation P"
imaš pdf na engleskom ako ti nije kuluk da čutaš sa monitora.. malo mi je peljevin težak nekako..@završavam treći deo martinove "pesme leda i vatre". prvo sam se navukao, ali sad već kontam da jedna priča treba da se završi unutar nekih pristojnih okvira.
Link to comment

iz nepoznatih razloga zatureno na polici, par godina, sažvakano u dva danamišima o političkoj vernosti preljubnice i političkoj nevernosti časne ženeposle banketa

Link to comment
Sjajan roman zaista. Inace, deo kada Pilgrim gleda snimak bomardovanja unazad je inspirisao Martina Amisa da napise Time's Arrow, pa ti preporucujem i to ako nisi citao. I tematika je slicna
Malopre zavrsio! Sjajna knjiga, hvala na preporuci! :)
Link to comment

posle jedne nebitne knjige (ko mi kriv kad se hvatam za samizdat b92), uzela "derviša i smrta".hornbija - high fidelity sam čitala, i bilo mi dosadno, nisam imala pripadajući cd, a tada nije postojao youtube. ali i toni parsons je imao jednu takvu, sa radnjom koja baš mora da se prati uz youtube (a ni tada ga nisam imala pri sebi) - "naše nezaboravljene priče", o tri novinara u muzičkom časopisu, krajem sedamdesetih u londonu. kao neki delić muzičke istorije, pojava panka, elvisova smrt itd.

Link to comment

Hornby smaraa posto vise i ne mogu da se setim sta sam citao od Parsonsa onda verovatno i oncitam 12 hodocasnika od Markesa. dobro jei ponovo citao Hronika najavljene smrti od istog. ta mi je vrha citao sam i neku njegovu valjda poslednju knjigu koja mi je onako slabasna, mozda zato sto nema onu njegovu memljivo mocvarnu lepljivu atmosferu.citao sam i neku precetovu knjigu glupog naziva koja je ok zato sto ga volim. ova je neka valjda najnovija. nije kao stare ali je ok.i citam na wc solji murakamija okorela zemlja cuda i kraj sveta. ume da smara ali me zanima sta je covek sve izfantaziraonadam se da se nisam mnogo izblamirao

Edited by sherman
Link to comment
i citam na wc solji murakamija okorela zemlja cuda i kraj sveta. ume da smara ali me zanima sta je covek sve izfantazirao
Meni je ta omiljena Murakamijeva. Progutao sam je letos na moru. Imam i sliku kako je citam na plazi, ali me blam da je stavim jer mi je stomacina u prvom planu, a i nije da je nesto relevantna. Citao sam je i na klozetu, ali to nemam fotografisano.
Link to comment

kazu da je za probavu najbolje na solji citati skandal i svet. ja od kad sam krenuo murakamija da gulim, sve me neki zatvor mucimogao bi da padne i neki reading perspic!

Edited by sherman
Link to comment
kazu da je za probavu najbolje na solji citati skandal i svet. ja od kad sam krenuo murakamija da gulim, sve me neki zatvor muci
Meni u klozetu uvek stoji najnoviji zabavnik.
Link to comment
Meni u klozetu uvek stoji najnoviji zabavnik.
ja jedino tamo za čitanje imam etikete od kućnih hemikalija. znam uputstva za upotrebu na svim jezicima jugoistočne i centralne evrope i mogu da se pohvalim zavidnim poznavanjem kazaškog i jermenskog alfabeta.
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...