Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Zbog nekog aktuelnog intelektualnog tupila i omamljenosti procvalim lipama, razdužio sam sve knjige koje sam posudio iz biblioteke i rešio da, do daljnjeg, ne posuđujem nove. Ipak, tokom vikenda, brišući prašinu sa police, nisam mogao da odolim da, po n-ti put, ne overim neke pripovetke pape Hemingveja. Šta reći... ćale je bog rečenice, bio i osto. Znači teško je naći osobu koja tako lepo ume da posloži rečenicu i utisne život na hartiju kao papa Hem. :heart:

Edited by Willow
Link to comment

Paul Auster; Bruklinska revija ludostiPočeo ju čitati jučer. Nekih 50ak strana je otišlo u sekundi. Prijemčivo i zabavno, pisac se za sada koristi trikovima poput digresije na digresiju, pretpostavljam kako će se sve digresije na kraju spojiti u jedno -- što i nije revolucionarno i nikad viđeno, jelte -- i cijela priča o neuspjehu i lošoj sreći biti zaokružena. To ću odraditi danas/sutra do kraja, a onda...Joe Haldeman; The Forever WarDrugi put.

Edited by Inversetime
Link to comment
Ivana Kuzmanovic, Od kada sam se zavolela volim . Knjiga o otkrivanju Staze Ljubavi. pretpostavljam da ce ppp auditorijum da popljuje ovo, al meni skroz ok dosad. imam i cd da slusam dok citam. :D :P
za otkrivanje staze ljubavi preporučujem ploču:lpfront.jpg
Link to comment
Ivana Kuzmanovic, Od kada sam se zavolela volim . Knjiga o otkrivanju Staze Ljubavi. pretpostavljam da ce ppp auditorijum da popljuje ovo, al meni skroz ok dosad. imam i cd da slusam dok citam. :D :P
pa moze da popljuje ko hoce, ali chemu? pod taj sumanut naslov moze biti spakovano bilo shta, druga stvar je sto ce laguna da proba da ga uvaljuje 'odredjenoj' publici. kao sto se ljosine 'avanture nevaljale devojchice' prodaju bolje nego lebac, a mogu da se zakunem da se prodaju samo zbog naslova, zashto bi se inache knjiga tako zvala, ako nije prepuna neverovatnih avantura nevaljalih devojchica? a unutra, mame ni, nema nichega, ili bar nema ljose, ili ga bar nema u uobichajenom sjaju...stejtment. chitala drugu, nechitala prvu.
Link to comment

kako nema ljose? i kako nije puna njenih avantura? uostalom, teško da je naslov lagunino maslo, knjiga se u originalu zove travesuras de la niña mala, a glavna junakinja je definicija nevaljalostiodlična knjga imho

Link to comment
kako nema ljose? i kako nije puna njenih avantura? uostalom, teško da je naslov lagunino maslo, knjiga se u originalu zove travesuras de la niña mala, a glavna junakinja je definicija nevaljalostiodlična knjga imho
eto vidish kako ima raznih ljudi. meni je ni prineti ostalim ljosama i ziva sam se smorila... ali i dalje tvrdim da je srpskoj publici prodje iskljuchivo naslov :wicked:(za koji nije kriva laguna, naravno)
Link to comment
p008829.jpgPisac: "Odlučio sam da se obratim deci koja imaju oko četrnaest godina."Taman za mene! Deda odgovara svojoj unuci na pitanja o svemiru...prija u svemiru iza spuštenih roletni!
Link to comment
  • 2 weeks later...
javi utiske :)ja nadoknađujem propušteno gradivo7270_Dzejms_Dzojs.jpgovo se čita mesecima, a ne dve nedelje pred ispit <_<
sjetila sam te se kad sam nedavno naletila na OVOčuvaj se mrzitelja neobičnih jezičnih fenomena biggrin.gif
Link to comment

ante tomic punoglavci kakva glupost, a misterija gluposti se razresila na kraju price koju su razvukli u roman, gde pise da je to prica vegeta bluz kojom je tomic pobedio na vegetinom konkursu pre par godina. okej, to je bilo pre par godina, znam za konkurs i za pricu, al da je nekoliko godina kasnije prodaje kao roman, i da je to bestseler u regionu, ne razumem.samo jedna prica koja pocne i traje ko druzina pere kvrzice, al nikad ne postane toliko uzbudljiva i dobra ko pero kvrzica, plus sto u njoj ima vegete i podravkinog gulasa. ja da sam ante tomic, mene bi bilo sramota. o da, ume da pripoveda, odlican je pripovedac, al nema sta da ispripovedi, u tome je problem.zali boze novca. aj sad da mi se javi sujetni ante tomic, pa da kaze da ce da mi vrati pare za knjigu. :lol:

Edited by darling
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...