Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

poceo ovo danas - kolekcija kratkih prica - jedino me malo plasi sto [se] prepoznajem nekim :)edit: posto je beli text na beloj slici, knjiga se zove "Midnight All Day"
El to nešto novo? Kurejši rulz. :) Edited by Yossarian
Link to comment
(Nobelovac, ako ti to nesto znaci)
Aha, znam to i ne znaci mi nista.. :wink: Elem, kaze drugar da je za tri dana procitao knjigu u metrou... kako ja to da ostvarim u kolima (kad metroa vec nemam) ako sam vozac? :unsure:
Link to comment
El to nešto novo? Kurejši rulz. :)
pa meni jeste :) inace knjiga je iz 2000. ali posto sam iscitao sve njegove iz moje lokalne biblioteke [cele 3 :D], sad sam se prebacio na Birmingham Central Library... malo je veci izbor.za sada mi se svidja, ako naletis na istu - preporucujem. Edited by jms_uk
Link to comment

Druga koja me ceka da procitam je od Stephen-a King-a "Hearts in Atlantis"... malo je podeblja :mellow: a vremena malo za citanje, tako da ce docekati sl.novu godinu, cenim... :lol:EDIT:@jms u jeee

Edited by 7
Link to comment
ne kapiram :)
To je bilo poz. u jeee :) Mada taj audiobook, koliko god zgodna stvarcica bila, meni paznju ne bi drzala... nista dok ja ne uvatim knjigu u sake i citam ona sitno kucana slova... izgleda da mi je bolja veza izmedju ociju i mozga nego izmedju uva i mozga :lolol:
Link to comment
To je bilo poz. u jeee :) Mada taj audiobook, koliko god zgodna stvarcica bila, meni paznju ne bi drzala... nista dok ja ne uvatim knjigu u sake i citam ona sitno kucana slova... izgleda da mi je bolja veza izmedju ociju i mozga nego izmedju uva i mozga :lolol:
nisam ni ja neki ljubitelj, mada mislim da je vise zato sto nema meni interesantnih knjiga u tom formatu lako nalazecih :)omiljeni audio book mi je jedan odlomak od minut i po, na svedskom i ne razumem skoro nista, a cita ga ninap7yo1.jpg
Link to comment
Toga jednostavno nema u non-fictionu :D---Sorry, but nemogo odoleti.
Eh, kako se uzme! Može se reći da se u non-fictionu dešavanje u određenom smislu i ne postoji... :wink: Ako je dešavanje = trla baba lan, onda ga ima u izobilju. (šalim se, naravno, ali me sad interesuje da li bi se ova knjiga dopala non-fiction ljubiteljima, pošto priče nema, ako je to ono što im najviše smeta... Odnosno, nekakva radnja postoji, uvedeno je troje-četvoro likova koji su sve vreme u stend-baju, možda ih i uplete u nekakvu radnju u narednih sto strana. :mellow: )
Link to comment
(šalim se, naravno, ali me sad interesuje da li bi se ova knjiga dopala non-fiction ljubiteljima, pošto priče nema, ako je to ono što im najviše smeta... Odnosno, nekakva radnja postoji, uvedeno je troje-četvoro likova koji su sve vreme u stend-baju, možda ih i uplete u nekakvu radnju u narednih sto strana. :mellow: )
mozda se trudi da temeljno predstavi eksperimentalnu situaciju -_- dvoumim se sta prvo, dva autora i dva dela o kojima nista ne znam - robert olen batler - dobar miris cudne planine, i neki ozi, ricard flenegan, koga sam uzela zbog naslova, guldova knjiga o ribi.
Link to comment
dvoumim se sta prvo, dva autora i dva dela o kojima nista ne znam - robert olen batler - dobar miris cudne planine, i neki ozi, ricard flenegan, koga sam uzela zbog naslova, guldova knjiga o ribi.
batler, jedino ne znam kakav je prevod, posto je ova knjiga pisana malo "starinskim" jezikom. nesto mi se muva po glavi da je jos neko to radio,

pisao price zasnovane na starim razglednicama i porukama,

ali ne mogu da se setim nikako.flanegana sam listala jer mi bilo zanimljivo kao prica o zatvoru, ali nesto me nije privuklo da nastavim. mozda sam pogresila.inace, jos na pinconu.i dalje ne menjam misljenje. odlicno, ali jos daleko od polovine...

Link to comment

zavrsila igraj igraj (hm.. mozz se cita kad je dosadno, ali knjiga od preko 400 strana je mogla lepo da stane na cca 200 i da se ustedi na nekim drvcima u brazilskim prasumama. ne kazem da pisac nije talentovan nego cisto iz ekoloskih razloga -_- )zavrsila i dug put do dna nika hornbija. on kod mene spada u dobro lako stivo sto znaci da me covek nasmeje, rastuzi, izazove neku reakciju.. tako da .. mi je posle murakamija dosao skoro pa k'o 29i novembarpocela levijatan od pola ostera. standardno dobrog.

Link to comment
100_0123.jpgYasmina Reza i kampanja Nikole Sarkozija vidjena sasvim drugacije nego sto smo navikli da se pise o politici i politicarimaKnjiga za renesansne humaniste koji veruju da se politikom bave ljudi koji STVARNO zele dobro svom narodu (i sire naravno - zivimo u vreme mondijalizacije i globalizacije)Isto tako i opomena tim istim renesansnim humanistima da se na zalost poitikom bave i ljudi koji ne vide dalje od svog nosaZa sve ostale - knjiga koja ce ih mozda iznervirati i koji ce mozda reci "ma svi su oni isti" ...nazalost.meni se svidela, jako. Edited by msmodesty
Link to comment
Yasmina Reza i kampanja Nikole Sarkozija vidjena sasvim drugacije nego sto smo navikli da se pise o politici i politicarimaKnjiga za renesansne humaniste koji veruju da se politikom bave ljudi koji STVARNO zele dobro svom narodu (i sire naravno - zivimo u vreme mondijalizacije i globalizacije)Isto tako i opomena tim istim renesansnim humanistima da se na zalost poitikom bave i ljudi koji ne vide dalje od svog nosaZa sve ostale - knjiga koja ce ih mozda iznervirati i koji ce mozda reci "ma svi su oni isti" ...nazalost.meni se svidela, jako.
bas mi je zanimljivo ovo gore. meni je, sa spisateljske strane, bila razocaravajuca, jer sam od reze, britke i bez dlake na jeziku, ocekivala manje fascinacije likom i delom. zaslepljena time, nisam razmisljala na ovaj nacin koji si predstavila.u svakom slucaju, mislim da je ipak vredi citati, jer je, kao sto kazes, sasvim drugacije od uobicajenog.moracu da joj dam jos jednu sansu, ionako je prvo citanje bilo isforsirano.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...