Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pa, ako nisu dve sveske, onda nemoj ni da poklanjaš pošto nije kompletno. Posle dve strane ne može da se stane
Čitala sam pre par godina, odlične su obe sveske. @BGhostAko nije tajna, gde si video? Mogla bih i ja sebi da poklonim.Počela sam Jergovićevu Rutu Tannenbaum.
Link to comment
sta ti tacno nije jasno?trpanjem tome i cece u pricu o kalajicu mozes samo da izazoves smeh.
pa nije smešno trpanje Cece u priču, smešan je bio pokojnik. Ipak govorimo o čoveku koji je uspeo da u muzici Baje Malog Knindže uspeo da nađe, da ga parafraziram, "plemenitaški etos dinarskog krša" :Hail: . Pri tome je, pičketina, uspeo da zaobiđe svaki ratni sukob i svaku opasnost devedesetih, što je kulminiralo bekstvom u Italiju dan pred bombardovanje, odakle je, ponesen bezopasnim patriotskim žarom, kao specijalni dopisnik Tanjuga, držao pridike srpskim književnicima koji su ostali u Beogradu.Uostalom, on je svoju kaznu već primio, na ružan i tužan način. Vratimo se temi: čitam "Illuminatus! Trilogy", Robert Anton Wilson i Robert Shea. Ko pročita ovo i ostane normalan, može za sebe da kaže da je postao imun na teorije zavera. Ewige Blumenkraft! Edited by vasudeva418
Link to comment
Proviziju mirna srca mogu da uplate i LonelyPlaneti :-)Od mene dobijas Kecmanovicev Feliks, ima indicija da sam se zaglavio na pocetku knjige, bez indicija da cu nastaviti citanje :D
bas ti hvala <_< ako dobije karneksa, cu da ga procitam, ne smem da propustam nagradjena dela.
Link to comment

Pročitao Messnera Gobi - Die W?ste in mir (Gobi - Pustinja u meni)sad ću da uzmem The Big Walls: From the North Face of the Eiger to the South Face of Dhaulagiri (Die grossen W?nde)

Link to comment
citao sam to jos u Dugi [ako je to to].odlicno napisano a uverio sam se i da je sve tacno.
To je sve iz Duge, otprilike izmedju 87e i 93-94e. Ono sto ga razlikuje je kolicina referenci koje, eto, nisu uvek ljuCki izlistane (jer eto - nije u pitanju naucni rad nego esej) al' su ok, u svakom slucaju. Ovim ne kazem da ne treba i da ne moze da se diskutuje na temu politickog (pa i ljuCkog) angazmana DK al' to ne spada u ovaj odeljak, jel'...
Link to comment
Spiegelman, sta kazu stripoljupci? Video sam simpaticnu svesku koju mogu da poklonim za 1 rodjendan, a da je pre toga procitam. Valja/ne valja Maus?
Maus me oborio s nogu. Ne sjećam se da sam ikad pročitao strip s tako uvjerljivim likovima. Kao da si tamo. Naoko nemarni undergraund crtež s majstorskim kadriranjem nosi priču kao velika voda kolijevku. Nesentimentalan do ciničan pristup teško probavljivoj temi. Ležao mi je neko vrijeme na polici nepročitan, da mi ne kvari raspoloženje. Remek djelo.
Link to comment
Pitanje: zar ne mislis da je istorija `izazvana` upravo idejama?Anyway, nisam citala knjigu, ali me je naslov podsetio na ovaj Pinkerov clanak.
Taj clanak i jeste predgovor iz ove knjige. Mislim da su i u njemu opisane 2 vrste "opasnih ideja": zle ideologije vs stavovi podrzani cinjenicama cije implikacije (tih stavova) mogu biti opasne. Kad sam pomenuo istoriju i vesti, mislio sam vise na ove "zle ideologije"; u proslosti donosenje odluka ionako nije bilo previse bazirano na cinjenicama, a i dan-danas postoje znacajni otpori tome.
Link to comment

H.Murakami - Južno od granice, zapadno od suncaCitiram The Times (sa korica knjige): '' Kazablanka u japanskom stilu...štivo iz san, bremenito scenama koje zrače poetskom snagom''Meni je na I mestu ''Igraj Igraj Igraj'', pa ovo, pa ''Sputnik ljubav'' (smo sam ova tri čitala)Skroz je za preporučiti. :thumbsup:

Link to comment
Taj clanak i jeste predgovor iz ove knjige. Mislim da su i u njemu opisane 2 vrste "opasnih ideja": zle ideologije vs stavovi podrzani cinjenicama cije implikacije (tih stavova) mogu biti opasne. Kad sam pomenuo istoriju i vesti, mislio sam vise na ove "zle ideologije"; u proslosti donosenje odluka ionako nije bilo previse bazirano na cinjenicama, a i dan-danas postoje znacajni otpori tome.
ok, sad je sve na mestu.nisam odmah ukapirala da si to mislio, pa mi je bilo cudno da u tvom postu procitam takav rezon.morala da proverim.. :wink: ---------------------------------------i da ne bude potpuni trol: vratila se Toniju Dzadu i njegovoj Posleratnoj Evropi (Postwar).Odlicna knjiga, captivating, sto bi rekli Anglosaksonci. Preporuka.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...