Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

+konačno sam pronašla Hitler's helpers njemačkog povjesničara Guida Knoppa, o najbližim monstrumovim suradnicima. Čitao neko?
Ja nisam al' sam citao Hitler and his secret partners, autor James Pool. Saradnike je mogao svako da odradi a finansijere tek poneko... Takodje preporucam The Secret War Against the Jews : How Western Espionage Betrayed the Jewish People by John Loftus, Mark Aarons (Contributor) & Unholy Trinity: The Vatican, The Nazis, and The Swiss Banks by Mark Aarons, John Loftus... Ne bi njega nikad ni bilo da ga nije krenulo dobro s kintom...
Link to comment
*Knjizara Globe u Pragu. Odlicna selekcija cream de la cream knjiga na engleskom u relativno skromnom prostoru uz usluzno i predusretljivo (citaj gay) osoblje americkih Greenwich Village studenata. Hteo sam da kupim i Road, ali su poslednji primerak bili prodali bas tog dana, sto nije bila prepreka da se razvije prica o novom filmu Koena. Pitao bih i za sekciju sa stripovima, kad me ne bi bila obuzela neprijatnost nakon visokointelektualnog razgovora koji je prethodio.
khm. od njih ocekujem proviziju. od tebe, tja. ne znam.
jel nekog usralo da procita ovog najnovijeg [i najpitkijeg za narod] Pynchona?
meni ostalo jos 386 strana, sad sam proverila. morala da prekinem jer mi se oci sklapaju od umora i dok jedem, a kamoli dok citam. ali vredi, ove malo vise od dve trecine sto sam procitala. cudno, naravno, ali nevidjeno zanimljivo. ko neki pijani korto malteze koji se nasao u seriji karnivale, pa onda svi zajedno otisli u fliker, pa malo "alternativne istorije".samo mnogo boli zglob ruke od drzanja knjige. mora da se nabavi ono postolje za note, a i mali petko da okrece strane.
Link to comment

Pročitah i treći dio Luove, uslovno rečeno, triologije Naivan. Super - Dopler - Volvo kamioni. Poprilično sam razočaran, s obzirom da mi je Dopler bio odličan. Humor i cinizam mnogo britkiji u Dopleru, likovi su nekako, tako da se izrazim, usiljeno živopisni ali u principu nezanimljivi u Kamionima i uopšte dijeluje kao blijedi pokušaj da se zgrne još novca na osnovu slave prethodnika. Da li je još neko čitao Volvo kamione? Kakvi su utisci, pogotovo u poređenju sa ovim prethodnim?

Link to comment

iju prijo, di ga iskopa!uvek sam ga zamisljala kao olicenje onih karikiranih gladnih prisipetlji aka 'dvorskih pesnika' iz filmova koji bi babu prodali za zlatnik. zvanicni dvorski hronicar koji je javno pisao panegirike a 'tajno' skupljao sve (ne)moguce 'istine'.lepo, lepo, kad vec ne mozes da gledas tekuce sapunice sa malog ekrana tv prijemnika, prokopije je odlicna zamena :) preporuka za dalje u istom smeru: brantomovi memoari. samo sto je on, da kazem, iskreniji.kratak izvestaj zainteresovanima za muzila: prevod je majstorski, oprostajni dar b. zivojinovica. roman kao niz eseja sa neophodnim minimumom radnje. srednjoevropska dvadesetovekovna varijanta sternovog tristrama sendija.alea iacta est: kupujem knjigu! postoji i u bibliofilskom izdanju, kozni povez, oko 100 evrica. unapred se radujem sto cu je imati i moci nasumice da citam poglavlja, gde se otvori knjiga :rolleyes: poz

Link to comment

Poul Anderson - Planet djevica (Virgin Planet, of skroz)napisato 1959, objavito 2000, Lukom, Zagrebprocitao nabrzaka 2/3, sad slovkam da mi duze trajeklasicna Andersonova zajebancija, humor + ironijastandardno nadahnut prijevod Predraga Raosa

Link to comment
iju prijo, di ga iskopa!uvek sam ga zamisljala kao olicenje onih karikiranih gladnih prisipetlji aka 'dvorskih pesnika' iz filmova koji bi babu prodali za zlatnik. zvanicni dvorski hronicar koji je javno pisao panegirike a 'tajno' skupljao sve (ne)moguce 'istine'.lepo, lepo, kad vec ne mozes da gledas tekuce sapunice sa malog ekrana tv prijemnika, prokopije je odlicna zamena :) preporuka za dalje u istom smeru: brantomovi memoari. samo sto je on, da kazem, iskreniji....
eh. na zalost, saznam, opako zainteresovana, da istorija ratova od istog uopshte nije prevedena na srpski. te da vizantolozi to chitaju na nemachkom ili engleskom kome treba, a da se ostatak laika ne smatra dovoljno velikim trzishtem. sto je sigurno tachno. a prokopije mu ga dao, red lupetanja, pa red - dal ipak stanem, mozda neko chita preko ramena :Puostalom, tako karakteristichno, da se prevede skandal *, a da ozbiljno shtivo nema publiku :rolleyes:* skandal koji ipak zahteva kakvo takvo predznanje, a najbolje neko solidno :( Edited by thermal bug
Link to comment
Dragosh Kalajic - Americko zlo (Bigz, 1994). Mozda moze da mu se prilepi da je bio "salonski fashista" al' je svakako bio i pismen & nacitan...
citao sam to jos u Dugi [ako je to to].odlicno napisano a uverio sam se i da je sve tacno.
Link to comment
citao sam to jos u Dugi [ako je to to].odlicno napisano a uverio sam se i da je sve tacno.
huh, huh, koja politicka, socialno-kulturoloska - autisticna - fasisticka - tomonikolicevska- cecaasque nonsensija --->nekorektnost/ zajedno sa sabanom, kusturicom, i sada jos srpski hutchinson, pa ovako javno, pa gde ce ti semielitisticka dusa...
Link to comment
huh, huh, koja politicka, socialno-kulturoloska - autisticna - fasisticka - tomonikolicevska- cecaasque nonsensija --->nekorektnost/ zajedno sa sabanom, kusturicom, i sada jos srpski hutchinson, pa ovako javno, pa gde ce ti semielitisticka dusa...
sta ti tacno nije jasno?trpanjem tome i cece u pricu o kalajicu mozes samo da izazoves smeh.
Link to comment
Spiegelman, sta kazu stripoljupci? Video sam simpaticnu svesku koju mogu da poklonim za 1 rodjendan, a da je pre toga procitam. Valja/ne valja Maus?
pa, ako nisu dve sveske, onda nemoj ni da poklanjaš pošto nije kompletno. Posle dve strane ne može da se stane
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...