Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

kakva slucajnost, upravo razmisljam da uzmem lua u ruke, mada preferiram naivan.super :)
Naivan.Super nisam čitala. Ali nije slučajnost što sam Lua odabrala za svoj prvi post. ;)
Link to comment

jes, zaboravila sam. to kupi pred odlazak u ameriku.enivej, fina mi je ta knjiga, selindzer susrece nika hornbija (na skandinavskoj temperaturi)

Edited by morgana
Link to comment
pročitala lethemov motherless brooklyn po ranijoj forumskoj preporuci. svakako bi se složila da se radi o zabavnom i napetom detektivskom romanu, istovremeno i o dirljivoj priči o dovršetku procesa odrastanja iz nezahvalne pozicije drugačijeg. međutim, glavni lik sa svojim verbalnim tikovima me se, ni uz najbolju volju, nije dojmio kao potpuno autentičan u smislu touretteovog sindroma (npr. neobične vokalizacije kojima je znao pratiti sugovornika su mi se često doimale kao dvosmislene ili čak provokativne asocijacije, a ne kao obična, značenjem nepovezana eholalija ili palilalija). ne znam je li autor svjesno žrtvovao bogatstvo kliničke slike ili je stvar u hrvatskom prevodu koji sam čitala...
branilac motherless brooklyn speaking :D jeste, pomalo je zrtvovao klinicku sliku naustrb asocijacija, cesto povezanih rimom ili zvukom. u originalu zvuci sjajno, naravno. uporedjujuci hrvatski i srpski prevod, mislim da je kreativnost, snalazljivost i duhovitost na strani srpskog, ne znam da li zbog brzine ili nezainteresovanosti (nedostaka fanizma) kod hr prevodioca ili neceg drugog. meni samo vazno da se lethem siri po svetu :)
Link to comment

dosao je na red i on41fafkIky5L_AA240_.jpgposle prvih pedesetak strana, zaista najprijemcivije pinconovo pisanje ikad. uzbudljivo je i drugacije, recenica je ponekad i kratka (khm), i bar za sad, ne smeta mi sto ce da trajeeeee...

Link to comment
41fafkIky5L_AA240_.jpg
ja se borila sa v. i the crying of lot 49 i otkad sam polozila americku knjizevnost pre par godina, digla ruke od tog dase. tekst se previse opire citanju ... to cak nije ni otvoren tekst, to je smrt naracije. tacka. :) zekim se i preterujem, ali bilo je trenutaka kad sam htela da zafrljacim knjigu u zid. tol'ko me je nervirao ponekad. :( fokner kao nastavljac dzojsojevske tradicije je i dalje najbolji amer kojeg sam citala. icon12.gif
Link to comment

Posle dužeg zastoja, završih konačno (poslednje poglavlje je slučajno i najfascinantnije). Premda povremeno odlazi "overboard" sa opisima fensi hemijskih analitičkih metoda, knjiga je u suštini za svakog (ljubitelja vina, arheologije, ili ne). Teško je ukratko prepričati, jer su periodi i područja koja su obuhvaćena - ogromna.aw.jpg"...people who drank alcoholic beverages, as opposed to straight water, in antiquity were more likely to live longer and reproduce more. As Paul advised Timothy (I:5.23): 'No longer drink only water, but take a little wine for the sake of your stomach and your frequent ailments.'"

Link to comment
Samo da nije beletristika. :fashisto:
:lol: (For the record, pre ove knjige sam čitao Pratchetta)Inače, ima jedna sekvenca i za tvoju dušu, sa vezama između protoindoevropskog (PIE) jezika i jezika Transkavkazije, kada je u pitanju poreklo reči vino (tražeći, ujedno, i pradomovinu samog vina, nekom vrstom jezičke DNK analize). PIE za vino je woi-no ili wei-no. Koren dele ne samo danas živi jezici (englesko wine, italijansko vino, francusko vin, staroirsko fin, nemačko wein, rusko i naše vino), već izumrli jezici Anatolije (hatički: windu, hititski: wijana), Levanta (ugaritski: yn), protosemitski wajnu i ranohebrejski yaynu, Grčki (linear B wo-no i homerski grčki oϊνoσ) i egipatski (Staro Kraljevstvo: wnš). Ekvivalent na kartvelijanskom je ywino, reč koja se i danas koristi u Gruziji. :) EDIT. slovce Edited by Indy
Link to comment

Dobih knjigu od drugara... kaze da je extra...J. M. Coetzee "Disgrace" -- tek poceh da je citam...edit: el ima neko neka iskustva sa knjigama doticnog??

Edited by 7
Link to comment

ja sam procitala jedino foe. ne samo da citam samo beletristiku, nego u okviru iste citam samo knjige sebriliti pisaca nagradjenih komercijalnim nagradama. elem, slabo se secam, osim utiska da je u pitanju knjiga stanja (sopstvena kategorizacija). sad cu bas da se podsetim knjizice.

Link to comment

Apropo nagrađivanih pisaca, upravo pokušavam da se izborim sa The Inheritance of Loss Kiran Desai (dobitnica Bukerove nagrade za prošlu godinu). Približavam se stotoj strani i još uvek se ništa nije desilo. I ajde dobro to, nedostatak naracije se obično kompenzuje alternativnim metodama, al ja tu ništa drugo zanimljivo ne nađoh. Ni stil, ni kojekakve zanimljive misli, nič. Sad sam u dilemi da l' da istrajem il da batalim...

Link to comment
41ayKb3DGfL._SS500_.jpgpoceo ovo danas - kolekcija kratkih prica - jedino me malo plasi sto [se] prepoznajem nekim :)edit: posto je beli text na beloj slici, knjiga se zove "Midnight All Day" Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...