Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ljudi imali gde da se skine "Ja sam legenda" od Matesona na srpskom?Nisam je nasao u KG pa bi da je procitam jer ljudi napljuvase film. BTW trenutno citan Don DeLilo - Podzemlje obecava mada sam tek na 150-oj od 840 strana.
Eve ti linak ka Čarobnoj knjizi , cena knjige (jes malo tanja) 277din sa popustom.Predlažem da je poručiš (vidi tamo pravila igre), usput izabereš još dve koje ti se sviđaju, uklopiš sve sa poštarinom u 1000-1200din. i sačekaš par dana da ti poštar donese na vrata...Bar ja to tako radim... :rolleyes: (Ufff... Sad sam se ofirao... :unsure: Ima Luba da me provali da sam lenjivac, on line i instant igrač, a ovamo kobajagi to kritikujem.... Ali nek ide život... Gotovo. :wink: )Edit: A možeš da ih zvrcneš telefonom i pitaš za distributere i knjižare u Kragujevcu gde se ista može pazariti. Edited by dare...
Link to comment

Prednovogodisnje popodne protracila na tri knjige koje mi se mesec dana vuku po kuci, pa je bio red da ih u dogledno vreme vratim pozajmljivacima. 1. Isidora Bjelica: ?Novac, strasti i lazi? ? Booogo mili! Ta zena zaista nema mere sa svojim literarnim dijarejama. Ne znam kako je nije sramota da se potpise ipod onakvih stupidarija. Kratki size: 4 generacije zena u potrazi za srecom. Btw, pod srecom se podrazumeva maznjavanju bogatog muskarca, pa jos ako je s plemickom titulom ili je bar vlasnik lanca juvelirnica... da te bog vidi! Najstarija pacenica ima, ni manje ni vise, nego 92 godine, od kojih 70 godina pati za nekim skotskim oficirom, kojeg je upoznala na balu... bla.. bla... I tako, ?bezi pogrebniku s lopate? i odlazi u njegov zamak u Skotsku, udaje se, posto ni on nju, razume se, nije zaboravio, idu na medeni mesec. Najbizarnija scena je kada cerka zatice majku matuzalemku, kako je djuvegija miluje po - golim grudima! A ta cera ima 66, al? se na da.. U nju se zaljubljuje bogatas 30 godina mladji, jer ume dobro da se krese, za razliku od onih klinki zategnutih misica...bla.. bla... ?Uverljivo? do yaya. Treca u hijerarhiji ima oko 40, frustrirana, zavidi majci koja joj je maznula frajera koga je ona meracila. E, tek najmladja, ona jedva punoletna, otkriva tajni recept kako uloviti bogatog muza /prethodno je od svojih zenskih predaka naucila da je erotska privlacnost muskarca proporcionalna dubini njegovog dzepa/. A recept je ? popushiti mu, ali profi. Na to je, srecnica, navatala mladog kontea, koji se odmah bacio na kolena i zaprosio je. Btw, ovakva kolicina nebuloza ne moze se vise naci ni u roto-romanima. 2. Simonida Stankovic: ? Grabljivica? ? roman o megapromiskuitetnoj sponzorusi, stupidan do bola, nekoliko kopalja daleko iza erotskih prica kakve se mogu naci u Pan Erotici i slicnoj stampi. 3. Ana Poleti: ?Corba od kupusa? ? sama se zajebala da kupim tu knjigu na Sajmu, procitavsi preporuku u Danasu. Racunam, ozbiljna stampa, koja promovise prave vrednosti. Izdrzala prvih 30-tak strana i odustala. Gomila stilskih bedastoca, ?splavovski? inventivni dijalozi, glup zaplet, neuverljivi likovi. Sve u svemu, zanatski jad i beda.. Dopale su mi se jedino korice. Zatvorene.

Link to comment

"Suzanina pesma".N-ti nastavak Mračne kule...šta reći, sem činjenice da me samo mazohizam drži da dovršim ovo sranje do kraja.P.S. Ako mi neko nakada pomene reč "Komala", umreće sporom (i naravno bolnom) smrću.

Link to comment

Odvaljeno skroz. Odavno se nisam latio ovako nečega.Fala forumašima koji su mi skrenuli pažnju na ovog pacijenta. I think this is a beginning of a nice friendship....014303994601sclzzzzzzzvb1.jpg

Edited by Yossarian
Link to comment

procitala i preporucujem iz sveg srcaTHE BOX od Slavoljub Stankovica i ....duhovita i brza. radi se o pakeru u doba malo pre sankcija....sele ambasade pakuju njihove stvari jer odlaze iz zemlje, a otpakuju nevladine organizacije, crveni krst itd....nema politike direktno, ali se, odlicnom naracijom i dijalozima oseca atmosfera.ono sto me je bas obradovalo su recenice koje ne moze svaki covek da stvori. theboxaor7.jpg

Edited by fontis
Link to comment
Pravo mesto za briljantan debi :)Ja citam Johna Fantea, Ask the Dust, odlicno se uklapa u licni atavizam o netalentovanom i gladnom stvaraocu koji nikako da ispostujem.
čekaj da stigneš do kraja knjige :) a jesi pročitao 'put za los anđeles'?
Link to comment
Pravo mesto za briljantan debi :) Ja citam Johna Fantea, Ask the Dust, odlicno se uklapa u licni atavizam o netalentovanom i gladnom stvaraocu koji nikako da ispostujem.
jel mozes da se drzis dihotomne podjele: svidja mi se/ne svidja mi se? nista te ne razumijem, neko od nas dvoje je pjan.enivej, :wub: za bandinija, osvjezavajuce obicnog i staromodnog* marginalcaedit! *tj starokovnog Edited by morgana
Link to comment

U svojoj fascinaciji životom starog Rima, nekidan sam pazarila S.P.Q.R. I Kraljev gambit (John Maddox Roberts).Tek sam počela, ali gajim velike nade.+konačno sam pronašla Hitler's helpers njemačkog povjesničara Guida Knoppa, o najbližim monstrumovim suradnicima. Čitao neko?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...