Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Drugari, imate li neku preporuku za kancelarijski laptop na kome bih terao uglavnom Outlook, Office, browsere i baze propisa? Ne treba da bude budžetska varijanta, ali ni top of the class, već neka zlatna sredina. Uz to bih uzeo i docking station, monitor, tastaturu i miša.

 

Takođe i kod koga bi mi bilo najbolje da pazarim - BC Group ili neko treći, kao i kod koga ne.

 

Hvala unapred. 

  • Wub 1
Link to comment
13 minutes ago, Time Crisis said:

Svaka integruša radi sa eksternim monitorom bez problema.

 

Neću reći da ne radi (a i nemam vlastitog iskustva sa takvom konfiguracijom). Nego sam postavio u odnosu na predefinisani plan (da će eksterni monitor biti vezan prvog trenutka kad stigne mašina; moja interpretacija pisanog). Pa čisto da se izbjegne da nakon 6 mjeseci il' kad li, krene ventilator da divlja na 100% svakog trenutka u radu.
Mislim da je 8 relativno malo danas, za novu mašinu (Chrome će uzeti 2.5-3 ako se aktivnije koristi, npr. <50 tabova).

Link to comment
4 minutes ago, Tpojka said:

 

Neću reći da ne radi (a i nemam vlastitog iskustva sa takvom konfiguracijom). Nego sam postavio u odnosu na predefinisani plan (da će eksterni monitor biti vezan prvog trenutka kad stigne mašina; moja interpretacija pisanog). Pa čisto da se izbjegne da nakon 6 mjeseci il' kad li, krene ventilator da divlja na 100% svakog trenutka u radu.

 

Zašto bi divljao, jedino ako je neki gejming u pitanju, ali nije pominjao. Inače sam svog Dell-a koji sad ima nekih 12 godina (i3+integruša) non-stop koristio sa eksternim monitorom u full HD rezoluciji, sasvim ok radio, novi računar ne bi smeo imati problema.

 

Ako neće koristiti baš mnogo tabova može da prođe i sa 8 GB, ali svakako bolje 12 ili 16 (ili više).

  • Hvala 2
Link to comment
Just now, Tpojka said:

 

Meni 10 godina star MBP poprilično pali ventilator (bez da je spojen na eksternal). Cijenim da si u pravu.

 

Ako skoro nije čišćen trebalo bi ga otvoriti, moguće da je do prašine, a i verovatno promeniti pastu na procesoru

Link to comment

Tri dodatna monitora rade na osrednjoj integrusi bez problema i opterecenja. Moze i jos tolikp ko usb/tb periferija. Procesor kolje najvise gejming i 3d procesing a memoriju guzva tabova u brauzeru

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Neću reći da ne radi (a i nemam vlastitog iskustva sa takvom konfiguracijom). Nego sam postavio u odnosu na predefinisani plan (da će eksterni monitor biti vezan prvog trenutka kad stigne mašina; moja interpretacija pisanog). Pa čisto da se izbjegne da nakon 6 mjeseci il' kad li, krene ventilator da divlja na 100% svakog trenutka u radu.
Mislim da je 8 relativno malo danas, za novu mašinu (Chrome će uzeti 2.5-3 ako se aktivnije koristi, npr. <50 tabova).

 

image.png.86ab7d5ebc7676c1c81b8f7516901873.png

 

ovo je na novijem i5 sa 16gb rama, i to da ne vrtim ništa na tom hromu te je u konzervativnom modu, ako pustim youtube onda će već vrteti ventilator.

Mrzim te nove mašine.... nisam probao ryzen, nadam se da ću dogodine modernizovati bar jednu home mašunu pa ću videti.

 

@Time Crisis meni se čini da su se stariji procesori bolje nosili sa time i da ovi novi inteli sa U oznakom umeju da budu prilično "osetljivi" da ne koristim težu reč.

 

Inače imam dva eksterna ekrana, jedan preko doka, i tu nema nikakvih problema.

 

Pitanje je za @Ayatollah, koji je budžet? Što planiraš dok? Šta ti treba od drugih konektora, više "običnih" USB ili ti je USB-C ok, treba li ti mrežna RJ-45 ili ne (asusi ih nemaju više koliko vidim :()

Ja sam promenio službene dell-ove na Lenovo V15, ipak je biznis mašina, dobre su cene, i za korisnike koji nisu zahtevni može da se nađe nešto, tipa
ovo, ima 16GB DDR5, ima pristojan hd, normalna veličina, ima par usb, usb-c i RJ-45 i HDMI a tu je oko 500e (isto to ima i sa i5 ali obratiti pažnju da je na njemu po spec DDR4, tj. ipak je value manji).

 

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Meni 10 godina star MBP poprilično pali ventilator (bez da je spojen na eksternal). Cijenim da si u pravu.


i moj late 2013 isto, a pogotovo od kad sam presao na BigSur. 

 

1 hour ago, Tpojka said:

Hvala, razmisliću. Može biti.
Čišćen je 2020. u martu, pretpostavljam prvi put jer sam ga uzeo polovnog 2016.

Mislim da sam i ja mog (otprilike) tada. 
 

kad se vratim sa puta, za dve nedelje, odradicu opet (ciscenje i pasta) pa mogu da izvestim da li je donelo poboljsanje. 

  • +1 1
Link to comment
On 26. 8. 2023. at 14:27, Frank Pembleton said:


Uhhh oni su bili super u odnosu sa kupcima...
Mislim da je tome došao kraj...





...shiit has hit the fan

 

 

Sad vidim ovo, šteta, već sam pisao, kupio sam laptop kod njih, sačuvali su mi poslednji primerak (tog modela), maksimalno korektni, pogotovo za naše prilike.

Link to comment
On 26.8.2023. at 14:11, Milosh76 said:

Big Bang, najveći slovenački prodavac zabavne i potrošačke elektronike, potpisao je ugovor o kupovini 100% srpske onlajn maloprodaje BC Group.

Odlicno ako ce se okrenuti i klasicnoj maloprodaji i malo poljuljaju ovaj monopol/duopol

nije odlicno ako samo ubiju ovaj preduzetnicki stav bc grupe 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...