Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

@Ayatollah ajd da dam i mojih 2 centa:

 

1. Marka: Lenovo. Svi drugi su prilicno slicni jedni drugima ali Lenovo je generalno dosta robusniji od svih njih.

2. RAM: Minimum 16 GB. Vec sad ti treba bar 8 GB za novi Windows, koliko ce tek trebati novijim verzijam.. Plus kad otvoris Outlook, 100 tabova na Crhome...

3. DIsk: SSD, ako nije mnogo skuplje idi i nesto brze tipa m2, isplati se na duge staze

4. Podaci: Ako ce ti biti veliki problem ako izgubis podatke uzmi OneDrive ili drugi SSD, sta god je jeftinije

5. Procesor: i3 ili i5, ne mora da se ide previse ovde, neces ga mnogo trositi

6. Iz mog iskustva i obicna integrisana je sasvim ok za posao

7. Dock: imas monitore koji imaju u sebi ugradjen dock ako ne zelis da imas previse stvari na stolu

  • Hvala 1
Link to comment

  

2 hours ago, napadaj said:

Proverio sam, moj je HP ProoBook 440 G9, sa 15GB RAM, i5-1235U i procesorom. Zasad radi ko zmaj. Nakačen je na docking i imam dva monitora.

 

 

*16GB RAM ofc, omaška

Edited by napadaj
Link to comment
  • 4 weeks later...

Došlo vreme da se sastavi nova konfiguracija. Tradicionalno se igram time od ranih 2000ih, a poslednji put sam sklopio i5-6600k/1060Ti u novembru 2016. 

 

Pošto sam veoma zadovoljan tim kombom za ovih 7 godina (potrebe su mi od svega pomalo, ništa preterano), ne interesuje me upgradovanje već samo steady upotrebljivost sledećih 7-8 godina gde bi se pare uložene u midrange isplatile u kasnijem stadijumu konfiguracije. Da li jednostavno da ne komplikujem mnogo i uzmem istu kombinaciju i5-13600k/4070 ili da se jebavam sa čitanjem Ryzen benchmarka i uporedjivanjem cena? Da li postoji očigledno bolji a jeftiniji kombo CPU/GPU na koji možete da pokažete prstom i tako mi skratite vreme gledanja onog creepy cara iz Tech Dealsa? 

  • +1 1
Link to comment

Iskreno, ne bildujem™ PC-e ovih dana, ali ovo mi izgleda dobro:

 

Quote
Quote

REASONS TO BUY

    The perfect combo for 1080p gaming
    Puts lighter video editing and rendering on the table
    One of the best CPUs and GPUs for the money
    Good setup for overclocking
    Very affordable
    Doesn’t require liquid cooling
    Fairly efficient overall

REASONS TO AVOID

    Limited 1440p gaming
    4k gaming is out of reach

Our Rating:   9.5/10

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
21 minutes ago, John Coltrane said:

 

 

Sam procesor?

 

Pa ne, ima 8 godina, četiri jezgra/četiri treda, staro je to, za te pare može nešto novo da se kupim mislim.

 

Proverio sam na brzinu atomov konfigurator, kaže i5-10400F je 15k rsd.

 

A kupujem prodajem za ovaj kaže 4500d fiksno, znači vredi 3...

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Vapad said:

 

 

Sam procesor?

 

Pa ne, ima 8 godina, četiri jezgra/četiri treda, staro je to, za te pare može nešto novo da se kupim mislim.

 

Proverio sam na brzinu atomov konfigurator, kaže i5-10400F je 15k rsd.

 

A kupujem prodajem za ovaj kaže 4500d fiksno, znači vredi 3...

 


8 RAM DDR4, ssd 256, manje kućište, grafika je integrisana Intel HD 530. 
 

 

edit: ovo je lik koji mi je ponudio komp :D Šabac je mali grad, u njemu sve se znaaaa

Edited by John Coltrane
Link to comment

Uzeh da probam, prvi utiasak mi je sa se ništa ne čuje… radi a ne čuje se :D

 

Drugi utisak, a pogotovu uz vaša pisanija, je da su cene pojedinačnih, novih, komponenti u rangu do 150€ (gore/dole sam “oklop” i napajanje). 
 

Treće, meni bi i ovo radilo posao, rekoh, i ovo je vidljiv upgrade u odnosu na trenutni komp koji rabim. 
 

I červrto, valjda i presudno, što smatram da je ludost uložiti više od 30k za nešto što mi ne služi za posao (nisam ja programer/dizajner/arhitekta/… pa da mi je neophodna neka zver) nego za zajebanciju i što će za max 2 godine već biti “zastarelo. 

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...