Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

On 22.9.2022. at 23:19, radisa said:

Ima Das Keyboard bez oznaka, ali je mehanička i jebada je nabaviti u Srbiji...

 

Das Keyboard Model S Ultimate - 24h delivery | getDigital

 

 

Čak su i oni buđavi Janezi iz Eventusa pre nekog vremena batalili prodaju Das Keyboarda. Keychron ima skroz programabilne mehaničke tRastature, može se kupiti dodatni set tastera bez ma kakvih oznaka. 

Link to comment
51 minutes ago, ajgor said:

Čak su i oni buđavi Janezi iz Eventusa pre nekog vremena batalili prodaju Das Keyboarda. Keychron ima skroz programabilne mehaničke tRastature, može se kupiti dodatni set tastera bez ma kakvih oznaka. 

 

Isteče edit :)  Htedoh dodati da i Keychron više ne šalje direktno za Srbiju, vrag ih odneo.

Link to comment

Uzeh od drugarice komp, 5 godina star, da zamenim moj koji je bio 11 godina star i na izdisaju. i7 6700k, 16 GB RAM-a. Grafika je GTX 1080, sasvim dovoljno za moje potrebe. Svakako nemam 4k monitor da bih jurio nešto jače.

 

Dokupio sam Samsung M.2 SSD od 1 tera i na to instalirao sistem. U neverici sam kako to leti, Win se podigne za 5 sekundi.

 

U perspektivi da uzmem još 1 SSD i još 16 GB RAM-a, i računam da sam OK barem još 3 godine. Sve podatke prethodno prebacio na NAS i na 3 cloud-a koja koristim.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Uzeh od drugarice komp, 5 godina star, da zamenim moj koji je bio 11 godina star i na izdisaju. i7 6700k, 16 GB RAM-a. Grafika je GTX 1080, sasvim dovoljno za moje potrebe. Svakako nemam 4k monitor da bih jurio nešto jače.

 

Dokupio sam Samsung M.2 SSD od 1 tera i na to instalirao sistem. U neverici sam kako to leti, Win se podigne za 5 sekundi.

 

U perspektivi da uzmem još 1 SSD i još 16 GB RAM-a, i računam da sam OK barem još 3 godine. Sve podatke prethodno prebacio na NAS i na 3 cloud-a koja koristim.

 

Ovu konfiguraciju koju sad imam sam sastavio krajem 2016. i još radi sasvim dobro. Ovo što si uzeo je za klasu bolje. :) 

 

Dajte preporuku za monitor, vreme je da upgrade-ujem LG iz 2011. godine. Da se razumemo, radi on još dobro ali sam oćoravio na tih 22" i prilično me blam što sam ovoliko dugo štekario da uzmem nešto sa većom dijagonalom. 

Link to comment

Rabim Samsung U32E850 - 32" 4K monitor nekih 7 godina (uz još par monitora okolo) i to mi izgleda kao dobar balans između veličine i rezolucije. 28" je malo za 4K, a 40" monitor je možda malo prevelik ukoliko ne želiš da se zezaš sa window managerima poput i3.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja bih išao na 32" 4k isto.

 

Trenutno sam na 27" Dell P2717H i zadovoljan sam. Godinama nisam menjao Samsung 971P jer ništa drugo nije imalo ni približan kvalitet slike, ti S-PVA paneli su bili zakon.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Dajte preporuku za monitor, vreme je

 

Prešao sam pre 3 godine sa 20" LG monitora na 43" TV  VOX 43DSA311G. 

Kupio sam prvi koji sam mogao da platim, a čijom slikom sam prezadovoljan i dan danas.

 

PS

Mnogi mi pričaju da je prevelika dijagonala, ali je to jedini ekran u sobi (za sada):

image.thumb.jpeg.84730b6550c4dd315fbed6d6ca1a5073.jpeg

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment

Mene moj Ultrasharp stari izdao, posle njega dosao P2419H, poslao ga mami kada sam se sada skoro pocastio sa LG 27GN850-B. Brutalan monitor, moze jos i dodatno da se cacka ko hoce, vredi apsolutno svake pare.

  • +1 1
Link to comment

Sastavio i ja pre neki dan novu konfiguraciju…

Gigabyte B550M DS3H

Ryzen 5 5600X

16 GB Corsair Vengance LPX

Geforce gtx 1650

M.2 SSD za sistem, još jedan obični SSD za storage…

 

Sve u svemu sam dosta zadovoljan, naspram stare mašine je zver.

Preskupo je sad sve, i nisam hteo da dajem veće pare za grafiku, trebalo bi i ovo sasvim dobro da mi vrši posao.

 

Nešto pre toga uzeo Dell S2722DC QHD monitor.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

Meni treba polukonfiguracija

CPU+MB+RAM+M2 SSD i kuciste i napajanje. Imam 2 TB za podatke i 1050Ti grafiku koja mi je jos uvek ok.

 

Samo mi je dilema da li 5600G/X ili I5 12 generacije.

 

Ironija je sto se ne isplati da preko amazon.nl ili amazon.de narucim pa da mi sestra donese u odnosu na Gigatron  gde imam 20% popusta na vecu cenu.

Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Sastavio i ja pre neki dan novu konfiguraciju…

Gigabyte B550M DS3H

Ryzen 5 5600X

16 GB Corsair Vengance LPX

Geforce gtx 1650

M.2 SSD za sistem, još jedan obični SSD za storage…

 

Sve u svemu sam dosta zadovoljan, naspram stare mašine je zver.

Preskupo je sad sve, i nisam hteo da dajem veće pare za grafiku, trebalo bi i ovo sasvim dobro da mi vrši posao.

 

Nešto pre toga uzeo Dell S2722DC QHD monitor.

kada si se već otvorio za pcie 4 ploču i procesor, mogao si uzeti i 6500xt karticu i imao bi za trećinu bržu mašinu u igricama ;)

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Meni treba polukonfiguracija

CPU+MB+RAM+M2 SSD i kuciste i napajanje. Imam 2 TB za podatke i 1050Ti grafiku koja mi je jos uvek ok.

 

Samo mi je dilema da li 5600G/X ili I5 12 generacije.

 

Ironija je sto se ne isplati da preko amazon.nl ili amazon.de narucim pa da mi sestra donese u odnosu na Gigatron  gde imam 20% popusta na vecu cenu.

 

Ja bih sebi sada uzeo i5 12400f. Imam i5 11600k nisam ga ni OC, nema potrebe, a imam 6600XT grafiku. Jednostavno mora biti bas zverska grafika i settingsi da bi se CPU zamorio. Za tu tvoju grafu miran ihaj, a i da uzmes nesto mnogo jace kasnije.

Edited by Grandilof
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...