Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

14 minutes ago, Time Crisis said:

Šteta što nema sa srpskim rasporedom

Šteta što nema bez rasporeda...

 

Jbt, skoro 40 godina sedim za tasturom, i još uvek ako pogledam u tastaturu kucaću šta piše na testeru, a ne šta treba...  Ako gledam u ekran sve ok... Čak ni svich US/SRB nije problem, samo da ne spustim pogled...

  • +1 1
Link to comment
Just now, radisa said:

Šteta što nema bez rasporeda...

 

Jbt, skoro 40 godina sedim za tasturom, i još uvek ako pogledam u tastaturu kucaću šta piše na testeru, a ne šta treba...  Ako gledam u ekran sve ok... Čak ni svich US/SRB nije problem, samo da ne spustim pogled...

 

Ista jebena priča. Pri tome nikad nisam naučio slepo kucanje pravilno, kucam sa 6 prstiju max. Ali evo, ovo sam otkucao bez greške, a ako spustim pogled na tastaturu ima da izgrešim onoliko...

Link to comment

BTW, sećam se da je bila neka fensi tastatura bez rasporeda sa LED displejem na svakom tasteru koji je onda prikazivao ono što je u tom momentu povezano na taj taster. Zna neko nešto više o tome?

Link to comment
28 minutes ago, Sammael said:

BTW, sećam se da je bila neka fensi tastatura bez rasporeda sa LED displejem na svakom tasteru koji je onda prikazivao ono što je u tom momentu povezano na taj taster. Zna neko nešto više o tome?

Ima Das Keyboard bez oznaka, ali je mehanička i jebada je nabaviti u Srbiji...

 

Das Keyboard Model S Ultimate - 24h delivery | getDigital

 

 

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Sammael said:

 

Hebiga, neko daje na tastaturu, neko na jamon iberico. :P 

 

Nemoj da nasedaš, neki od ovih što te kecaju su dali za peglu 30k dinara i to skoro pošto su nekome drugome za istu takvu peglu rekli "ti si lud ako za peglu daš 30k dinara". :D

Edited by Mil@n
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Nemoj da nasedaš, neki od ovih što te kecaju su dali za peglu 30k dinara i to skoro pošto su nekome drugome za istu takvu peglu rekli "ti si lud ako za peglu daš 30k dinara". :D

Neki su i preporučivali belu tehniku za koju možeš da kupiš u Srbiji sasvim OK polovnjak... :fantom:

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

BTW, sećam se da je bila neka fensi tastatura bez rasporeda sa LED displejem na svakom tasteru koji je onda prikazivao ono što je u tom momentu povezano na taj taster. Zna neko nešto više o tome?

 

Firma X-Keys pravi programabilne tastature uglavnom za profesionalnu i industrijsku upotrebu, cene u opsegu 500-1000 usd otprilike

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Sammael said:

Kupio prekjuče Logitech MX Keys tastaturu da zamenim vremešnu MX700 koja se praktično raspala. U paketu s wrist rest-om (koji je meni bitan) je izašla 150€ i to preko ortaka koji je izboksovao popust, ali... vredi svaki cent. Nikad u životu nisam na boljoj tastaturi radio. Taktilni osećaj, preciznost, udobnost, brzina. Predivno.

 

Zahtevi za tastaturu su mi bili:

  • Bežična
  • Full size
  • Normalna veličina svih tastera
  • Veliki Enter
  • Ins/Home/PgUp, Del/End/PgDown horizontalno postavljeni u 2 reda po 3
  • Pozadinsko osvetljenje tastera

Neverovatno je koliko je mali izbor ovakvih tastatura. Svakoj koju sam gledao osim MX Keys nešto fali.

 

Testirao sam i varijantu da se poveže na 2 računara odjednom, radi lepo. Ne mogu da testiram copy/paste između računara jer na službenom laptopu ne mogu da instaliram potreban softver, ali probaću uskoro na nekom drugom.

Ja narucio MX Mechanical mini - jedina koja mi izgledala pouzdano za sl. deceniju i da je mala (ide pored grafickog tableta), bezicna i sve ostalo. Sad, ona ima tri modela tipki, ima li neko ideju koja je najtisa?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...