Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Kupio bih neku budget konfiguraciju za svakodnevnu kućnu upotrebu, na YT ne može se naći nikakav savet, sve sami gameri.
Prvo sam hteo I3 12 gen, ali dižu stalno cene, sad vrv neki Ryzen G, samo ne znam koji, 5600 ili 3400 ili...?
Svakako gledaj seriju Ryzen 5*** posto je to novija generacija.
Link to comment
12 hours ago, El Guapo said:

....  budget konfiguraciju za svakodnevnu kućnu upotrebu, na YT ne može se naći nikakav savet, sve sami gameri.... 

 

Ne bih nikako danas kupovao novi računar za takve potrebe.

Gledam trenutno stanje na KP i imaš nekada vrhunske game računare, reda i4770-i4790 sa 16GB DDR3, koji su dovoljni za 4K video i sve preko YT, za 150-250€. Za 2K video dovoljna ti je i jaka prastara DDR2 mašina, sa nekim iQ9xxx i 8GB RAM-a, a to možeš da nadješ za nešto preko 100€, + neki SSD za oko 20€ i radiće sasvim OK  to što želiš.

 

 

 

Link to comment
16 hours ago, John Coltrane said:


Ma kakav crni gejmer. Nego vidim da su cene grafičkih otišle u nebesa. 

 

16 hours ago, Miljenko said:

Onda nema frke. Cene su uzasne. Ova moja (AMD Radeon RX 580 8 GB), koja je realno negde za oko 250 evra, sada ide i do 50000 dinara. Da je u pitanju neki nov model, pa i da razumem. Nesretna epidemija i rudarenje definitivno ne pomazu stabilizaciji trzista. Sada je uletela i ova politicka nestabilnost. Milina.

 

Cene su sada SUPER kakve su bile pre 6 meseci.

 

RX 580 realno treba da košta 100 eura polovna. Tržište se dosta stabilizovalo, ali u jednom momentu kao da je neko rekao - stop -, pratim 1660 super i TI padale su jako do 40.000 i onda ni dinar ispod... Osim Phoenix modela sa jednim ventilatorom koji je krš. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za jace laptopove treba bar 100W, a to mogu samo malo veci powerbankovi...

 

Jako zavisi koji powerbank moze od laptopa... Plus problem konektora (neki mogu na USB-C, sto je super, ali vecina ne moze, i to treba proveriti...)...

 

Za Laptop je bolje kupiti rezervnu bateriju, ako je ona izmenjiva u laptoopu, nego powerbank...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Kupio prekjuče Logitech MX Keys tastaturu da zamenim vremešnu MX700 koja se praktično raspala. U paketu s wrist rest-om (koji je meni bitan) je izašla 150€ i to preko ortaka koji je izboksovao popust, ali... vredi svaki cent. Nikad u životu nisam na boljoj tastaturi radio. Taktilni osećaj, preciznost, udobnost, brzina. Predivno.

 

Zahtevi za tastaturu su mi bili:

  • Bežična
  • Full size
  • Normalna veličina svih tastera
  • Veliki Enter
  • Ins/Home/PgUp, Del/End/PgDown horizontalno postavljeni u 2 reda po 3
  • Pozadinsko osvetljenje tastera

Neverovatno je koliko je mali izbor ovakvih tastatura. Svakoj koju sam gledao osim MX Keys nešto fali.

 

Testirao sam i varijantu da se poveže na 2 računara odjednom, radi lepo. Ne mogu da testiram copy/paste između računara jer na službenom laptopu ne mogu da instaliram potreban softver, ali probaću uskoro na nekom drugom.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Sammael said:

Kupio prekjuče Logitech MX Keys tastaturu da zamenim vremešnu MX700 koja se praktično raspala. U paketu s wrist rest-om (koji je meni bitan) je izašla 150€ i to preko ortaka koji je izboksovao popust, ali... vredi svaki cent. Nikad u životu nisam na boljoj tastaturi radio. Taktilni osećaj, preciznost, udobnost, brzina. Predivno.

 

Zahtevi za tastaturu su mi bili:

  • Bežična
  • Full size
  • Normalna veličina svih tastera
  • Veliki Enter
  • Ins/Home/PgUp, Del/End/PgDown horizontalno postavljeni u 2 reda po 3
  • Pozadinsko osvetljenje tastera

Neverovatno je koliko je mali izbor ovakvih tastatura. Svakoj koju sam gledao osim MX Keys nešto fali.

 

Testirao sam i varijantu da se poveže na 2 računara odjednom, radi lepo. Ne mogu da testiram copy/paste između računara jer na službenom laptopu ne mogu da instaliram potreban softver, ali probaću uskoro na nekom drugom.

Sad uzmi i MX Master miša, pa da budemo u klubu :)

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...