Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

al ja se secam da je deo odrzavanja tucanih tiganja to da se oblozi mascu pre prve upotrebe. to mu dodje kao coating, koji je u ovih modernih sprava napravljen od nekih sega mega materijala, al im je poenta svima ista-da ucine da se povrsina tiganja ne lepi za hranu (odnosno, obratno hrana za tiganj). zato je valjda tucani sve bolji sto se vise koristi, jer dobija sve vise slojeva :D

Link to comment

sve si u pravu ;) al zamisli da nesto spremas na tucanom tiganju kojeg si tri meseca pre toga namazala mascu..mast ima nezgodnu osobinu da oce da uzegne... kod svakodnevnog koriscenja je naravno druga prica...

Link to comment
posto ne mogu vise da vucem posudje tamo-vamo, treba mi info gde u beogradu mogu da se kupe ti tucani rebrasti grill tiganji.i jos jedno pitanje, imam tucani tiganj na kom sam primetila crvenkaste tragove rdje i od tad ga ne koristim :unsure:. jel to sad nije preporucljivo za upotrebu, otkud znam sta sve moze da se zalepi za hranu? ili paranoisem? i kako to da saniram, ako moze ikako?
Samo znam da u Merkuru nema :unsure: .Bilo ali ja lenjivac dok sam se smislio da odem ponovo nestalo, rece mi prodavac da dobijaju malo i odmah nestane...
Link to comment
oke :)sad drugo pitanje, gde da nadjem tucani grill u begeu i ako neko ima neki drugi grill tiganj da preporuci i to moze
u Beogradu na žalost nigde. Ja ga godinama tražim, da ovaj moj od pre 30 godina ode u zasluženu penziju, ali mrka kapa.
Link to comment
oke :)sad drugo pitanje, gde da nadjem tucani grill u begeu i ako neko ima neki drugi grill tiganj da preporuci i to moze
Znace Dabovic kad je mogao da naruci iz zlakusa leteci tanjir onda ce ti naci i to....
Link to comment

tuki ti u gacama. dobar je grill i na gajbi kad se lepo spremi. i cesce sam hasao los gril napolju nego unutra.fora je sto je rostilj dobro zezanje na otvorenom, pa ti je i poluzivo meso dobro.

Link to comment

Ajde neko da razjasni...Jel tučani isto što i liveni?Naravno vidim da se pojavilo posuđe od aluminijuma ali mislim da nije to....

Link to comment
rostilj je tuki ako nije na murcu. il na drva samo, barem.
pa jedino da raspalim jedan na terasi.al sa tim imam ozbiljan problem.

sta raditi zimi :(

Link to comment

liv = tučliveno = tučanojbt, bio sam se pohvalio ovde da sam nabavio dva tučana, Livnica - Kikinda, inače nenabavljiva tiganja, nova. i to za karton vina.i još uvek stoje namašćeni i zapakovani u hartiju. kakva sam lenština.inače, sve posude od tuča, u kombinaciji sa plinskim šporetom ili otvorenim plamenom (kotlić, tanjirača), su majke svih posuda.ništa tako ravnomerno ne raspoređuje temperaturu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...