Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Aj pa srecno greota da propadne.a ja povezao odgovor tebi sa ogovaranjem istog tog tebe kod Zorgluba, zato tako ispade

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne uspevam da izvadim rđu iz tučanog tiganja.oribam, ništa voda, namastim, ostavim, zagrejem, skidam, on opet crveništa da mu radim?
ja čula da može da se skine sa limunovim sokom, pa ako ti ništa ne uspe, probaj i sa tim
Link to comment

najbolje protiv rdje ;)srecno.. valjda ces uspetija znam da sam lenj i da bih zavrsio s takvim problemom, pa sam zato odustao bio od tucha i odlucio se za neki debeli liveni aluminijum

Link to comment

mislim da sam rešio.odrljao sam ga mešavinom soli i ulja, jagodice na prstima više nemam, hvala na pitanjuzatim sam ga očistio krpom, pa papirnim ubrusom a zatim impregnirao svinjskom masti i ponovo skinuo višak papirom.e onda sam ga, po receptima koje sam izguglao na netu - a svi kažu isto, stavio u rernu, uključio na 250 i ostavio tako sat i 15 munuta.gajba mi smrdi na upaljenu mast, dimilo je muški, ali sam se iskusno povukao u drugu odaju i satro par limenki piva. voila! tiganj je izašao crn i gladak, sa par nekih gromiljica koje su spale kad sam ih dotakao krpom. probao sam da trljam papirnim ubrusom i ništa ne ostaje na njemu. ko da je teflon. to e toa. kad se ohladi, možda ponovim postupak.na engleskom to zovu seasoning iron pan, mož se izgugla. radi skroz.e sad, ko ima, jel perete vi to i kako? da mi ne zarđa opet.

Edited by banatjanin
Link to comment
e sad, ko ima, jel perete vi to i kako? da mi ne zarđa opet.
ja perem grill pan tako sto sipam vodu, pustim da prokljuca, prospem vodu i obrisem. bez deterdzenta, bez ista. onda momentalno dobro obrisem papirnim ubrusima, malo protrljam korom slanine i vratim u plakar. i da, odlicno si uradio, bas tako treba da bude na dodir, kao da ima teflonski sloj. sada ce da ti traje vecno. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
:mellow: :o :o pa ti piješ pivo :unsure::Hail: :Hail:
jap, somtajms. danas mi došlo, izbunario donju policu u frizu i našao dva jelena i jedno skopsko, isteko mu rok pre 3 dana. kad nacediš limuna, oba su dobra.čekam da mi stigne naručena gajba Jagodinskog, ako budeš dobar, stući ćemo je komšijski ;)
i da, odlicno si uradio,
pa ne bi uradio da mi prvo nisi pomogao da ogulim staru rđu, pošto sve drugo ne radi, žice i slično. znam tu foru sa peskom, ali to kad odem Natisu, gde ovde da nađem pesak . so mi ne bi pala napamet. thnx
Link to comment
jap, somtajms. danas mi došlo, izbunario donju policu u frizu i našao dva jelena i jedno skopsko, isteko mu rok pre 3 dana. kad nacediš limuna, oba su dobra. ako budeš dobar, stući ćemo je komšijski ;)
gde da ja nisam dobar :) :Hail:
Link to comment

Stigla mi neka isporuka finih ali izrazito smrdljivih sireva. Jel ima kod nas ono Modestino sokocalo sa pocetka topika sto upija mirise, vlagu i sl, bese Tefal... Ili neko zvono za sir, ja nigde bas da naletim. Inace, nicim izazvano, proslonedeljni fajnd zivota na Limundu, portugalska kataplana.

post-3760-13384678149006.jpg

Link to comment
Bejah odsutan neko vreme, pa samo da se zahvalim... Ja sam od ovih zen majstora, a i trebaju mi što manje oštećeni plodovi, pazario fackelmana, prijaviću kakav je sledeće sezone, čini mi se da je dobar... Čistim višnje i marele, marele su brutalno krupne (krupnije i od trešanja), pa tako... Hvala još jednom!
Evo me nakon godinu dana sa utiscima... Fackelman pljuckalica za koštice - nije baš spektakularna, u nedostatku bolje može/mora da posluži. Tek svaki treći-četvrti put izbaci košticu iz prvog pokušaja.
Link to comment

taj tučani tiganj, toliko pominjani ovde, koji sam na opštu radost priveo nameni i obilato koristiokućna pomoćnica je oribala do gvožđa, kako i čime, nema pojma i stavila u rernu, onako, da ne zauzima mesta na polici valjda.pošto ga nisam video par dana, tiganj je zarđao potpuno i usro rđom i rernu usput.aaaaaaarrrrrrggghhhhhhhhhhhhh.....!!!!!!!!!!!! :fur: :fur: :fur: :fur: gnh, gnh, gnh.... :frust: jebo bi joj... :rant: :rant: :rant:

Link to comment

jbg, imas valjda jos uvek onaj drugi :( nego da se pohvalim. ovo je korisceno par decenija, zatureno kada sam bio klinac (secam se da sam poslednji put ovaj kotlic video kada smo isli valjda u Djenovice 1981. godine), stajalo u budzaku od tada...zaboravljeno. otkrio ga pre nekoliko dana, i veoma mukotrpno cistio. sada izgleda ovako i ovo mu je mesto, daleko bolje nego pod slojem prasine u starom plasticnom buretu.kotlic.jpgdsc09200r.jpg

Link to comment

eh. dabovicu. ja bi to spalila za 14 minuta, cirka :ph34r:elem, nashla mater svekrva roshtilj u nekom budzaku, u ambalazi, malo korishcen, elektricheski. donirala. vrste onaj sto mu se vadi grejach napolje, pa posuda moze da se pere, a nogice neke plastichne-kvazitermostabilne (ovo objashnjavam kao da sam otkrila piramidu, jer u zivotu ne videh nikakav roshtilj). elem, te nogice sam spalila do neupotrebljivosti sokocala nakon cirka 3 ruchka sa tikvicama :s_w:sad se postavlja pitanje, poshto nam se svideo ceo proces, sa sve ishodima (tikvicama). sta da mecem umesto nogica (te da ne spalim ponovo)?i alternativno, ako se sad reshimo ovde da reciklaza nije za mene, kakav elektrichan roshtilj da nabavlja ova gospoja, sovjete primam iskusna!

Edited by thermal bug
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...