Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

moj je sporet odsluzio svoje. resila da ga zamenim plinskim. e sad, ja ne znam nista o plinskim sporetima a i plinofobicarka sam, treba mi savet od onih koji znaju. sta jedan plinski sporet cini dobrim, sta zelim da taj sporet ima, postoje li sigurnosni uredji na tim sporetima, postoji li prenosni merac plina u vazduhu i ako mi je krevet na sedam metara vazdusne linije od kuhinje, koliko plina treba da iscuri da me ubije? pomagajte.
1. Zelis da plinski sporet ima bezbednosni mehanizam koji ce onemoguciti slucajno ukljucivanje. Moj whirlpool ima upravo to: moras da okrenes, da stisnes dugme i tako drzis nekoliko sekundi, i tek se onda pali vatra. Mehanizam je napravljen tako da je nemoguce da plin istice, a da nije zapaljen, sto me cini veoma srecnim.2. Postoje prenosni meraci plina u vazduhu, mislim da ih ima tehnomanija.3. Mnogo, mnogo plina treba da iscuri da bi te ubilo, a plin je ionako parfemisan i osetila bi mu miris dugo pre toga.4. Kod plina je vazno da cev bude kvalitetna, dakle namenska cev, i da se povremeno proverava putem sapuna (cev se namaze sapunicom celom duzinom, i gleda se da se negde ne formiraju mehurici).5. Plinske ploce i sporeti uglavnom su deklarisani na mnogo veci pritisak od onog u plinskim bocama (tj, deklarisani su za pritisak u javnim gasnim mrezama), tako da ces plinski sporet najverovatnije koristiti na 20% njegove izdrzljivosti.Najveci broj incidenata sa sporetima desava se zato sto prostacina hoce da ustedi pare za kladionicu, pa umesto prave cevi, koja kosta tipa 100 dinara vise, uzme pa isece bastensku cev i nju sprovede od boce do sporeta. Cev pukne ili sklizne, i eto belaja. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pazarili "perilicu za sudje", ali ne lezi vraze u tunelu od kuhinje zaena pogresno izmerila, a ja joj poverovao , prostor koji je potreban da se vrata potpuno otvore.Sad lupamo glavu centimetri su u pitanju :isuse: :isuse:

Link to comment

I moje iskustvo je slicno - najvazniji i najosetljiviji deo je (ako je to ovo sto MMD zove "cev") dovod od boce do sporeta. Sve ostalo je "pokriveno".

4. Kod plina je vazno da cev bude kvalitetna, dakle namenska cev, i da se povremeno proverava putem sapuna (cev se namaze sapunicom celom duzinom, i gleda se da se negde ne formiraju mehurici).Najveci broj incidenata sa sporetima desava se zato sto prostacina hoce da ustedi pare za kladionicu, pa umesto prave cevi, koja kosta tipa 100 dinara vise, uzme pa isece bastensku cev i nju sprovede od boce do sporeta. Cev pukne ili sklizne, i eto belaja.
Plin je - prvo & najvaznije - brzi u svakom pogledu od obicnog sporeta na struju i to mu je velika prednost. Ja sam plin imao jos kao dete/omladinac - i to ono - "pola plin, pola struja"... Struju, naravno, nikad nismo koristili osim u slucajevima da se plin potrosi ili tome slicno.
Link to comment

plin kida, jedino ako ga nikad nisi koristila, mozda ce biti potrebno vreme da naucis sve prednosti, npr. kako se lako snizi temperatura, kako ne cekas da se zagreje ploca i sve to. i misli o tome da moras da donosis te boce, ali valjda sad za to postoje servisi-posluga.ja isto kupujem sporet, ali sam se odlucila za polovni, tj. ona fora sa ulubljenjem, a trenutno nema sa plinom :(, samo one sugave fensi ploce koje mrzim.

Link to comment

Plin je poligon za kreaciju u kuhinji, vrtiš potove kao na đitri, malo zarolaš volume da ubiješ gain i dobiješ klin, malo tone da zamutiš, vatrica piči vamo tamo.

Link to comment
I moje iskustvo je slicno - najvazniji i najosetljiviji deo je (ako je to ovo sto MMD zove "cev") dovod od boce do sporeta. Sve ostalo je "pokriveno".
teo sam reci crevo, lapsus. a izmedju kuvanja na vatri i na ringli razlika je nebo i zemlja. ne moze se porediti. sada mi je struja samo bekap varijanta. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
i misli o tome da moras da donosis te boce, ali valjda sad za to postoje servisi-posluga.
e vis to jeste problem s plinom, vidi larsona sto se kune u plin pa bocu nije promenio par godina. nije mi problem da nosam te boce, mogu ja da povucem, nego kako cu da povezem bocu a da sam sigurna da je sve kako valja. zato mi se onaj vasin tip sa sapunicom mnogo dopao, crevo koje povezuje bocu i sporet u mojoj ce kuci da se blista, vatace me paranoja svako malo :D
Link to comment

Nije te do paranoje nego do suhe lenjosti. Isto kao što svako malo glancam und sređujem đitru, umesto da je sviram.Ti sigurno gasiš bojler kad se tuširaš?

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...