Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

banatjanine kako do sad nisi naisao na zemljano posudje, toga ima po celoj srbiji, i severno i juzno. ja sam jednom naletela na neki seoski vasar u rumi gde je toga bila gomila. on se odrzava u neko suludo vreme, tipa prvi cetvrtak u mesecu, svakog meseca. odrzava se pored puta, tako sam i uocila to posudje jer su izlozbeni saloni tik uz kolovoz :D. i juzno kad krenes, ima takvih eventova. ja sam jedno leto slucajno naisla na jedan negde u okolini arandjelovca. a u zlakusi su prodavci prevaranti neopevani :lol:za one koji nisu upoznati sa ambijentom, tamo se skoro svaka kuca bavi grncarijom, a roba je izlozena u dvoristu. toga ima mnooogo, stotinak artikala stoje poslagani svud po dvoristu i kupac udje, porazgovara, bira, kupuje. proizvodnja je tu, u objektu koji je isto u dvoristu. tu nastupa prevarantski deo - prodavac, tj majstor nijednom nije rekao istu cenu za isti artikal :D. toga mnogo ima i dosta je slicne robe, pa dok se kupac osvesti da svaki put kad pita za cenu istog proizvoda dobije drugu cenu, bar se polovina upecala. tako da nisam sigurna u neprikosnovenost zlakuskog posudja u odnosu na ono sto vasa zove no name. mozda i postoji neka stara lokalna receptura koja je to posudje ucinila poznatim po kvalitetu, ali sudeci prema fleksibilnom odnosu prema istini koji sam videla kod onih koji se tim biznisom sad bave, ne bih se vise zaklela u to.ja sam kupila i u rumi, i u arandjelovcu i u zlakusi :D. svo posudje je jos uvek dobro, zivo i zdravo - u podjednakoj meri.

Link to comment
a u zlakusi su prodavci prevaranti neopevani :lol:za one koji nisu upoznati sa ambijentom, tamo se skoro svaka kuca bavi grncarijom, a roba je izlozena u dvoristu. toga ima mnooogo, stotinak artikala stoje poslagani svud po dvoristu i kupac udje, porazgovara, bira, kupuje. proizvodnja je tu, u objektu koji je isto u dvoristu. tu nastupa prevarantski deo - prodavac, tj majstor nijednom nije rekao istu cenu za isti artikal :D. toga mnogo ima i dosta je slicne robe, pa dok se kupac osvesti da svaki put kad pita za cenu istog proizvoda dobije drugu cenu, bar se polovina upecala.
u da, jako su iskusni.mene u Guci neka zlakuska baba optuzila da ocu da je prevarim: menjao sam neke pekace jedan za drugi jer sam pogresio dimenzije, i stavio sam jednu malu ciniju u pekac, hteo da je kupim, a ona zakljucila da sam lopov. ne znam ko se vise drao, ona ili ja. na kraju se rastasmo ulepo, jos mi je i kao oborila cenu, ali na kraju uopste nisam znao sta koliko kosta.a sto se tice kvaliteta, jebiga: za njihovu robu znam da valja i da ne puca. za ne-zlakusku sam i cuo ponekad da puca, a za ovu nisam. a i dobar im je finis, imaju kvalitetne rucke, useke, zlebove, cak i monograme Z ponegde. sta ga znam.
Link to comment
za one koji nisu upoznati sa ambijentom, tamo se skoro svaka kuca bavi grncarijom, a roba je izlozena u dvoristu. toga ima mnooogo, stotinak artikala stoje poslagani svud po dvoristu i kupac udje, porazgovara, bira, kupuje. proizvodnja je tu, u objektu koji je isto u dvoristu. tu nastupa prevarantski deo - prodavac, tj majstor nijednom nije rekao istu cenu za isti artikal . toga mnogo ima i dosta je slicne robe, pa dok se kupac osvesti da svaki put kad pita za cenu istog proizvoda dobije drugu cenu, bar se polovina upecala.
tako je kad bilo sta pokusas da kupis od srpskog seljaka iz njegove avlije, krompir, pragnje, bilo sta, uvek je skuplje nego na pijaci i uvek ti slaze pricu kako eto nema bas za prodaju al tebi ce da ucini...za 20-30% vise nego na pijaci..zato ja vise, kad sam u tazbini, ne idem po selu po te stvari nego strogo pijac-vasar..
Link to comment
zato ja vise, kad sam u tazbini, ne idem po selu po te stvari nego strogo pijac-vasar..
da, i meni su rekli da mi je jeftinije da kupim u Guci nego tamo gde se pravi, zato sto je u Guci ogromna konkurencija i moraju da su fini.
Link to comment
jel mislis na ovosacevi.jpg
ne, ne to. mnogo plića i tanja "tepsija" odnosno crepulja, koja se uopšte ne vidi kada se pokrije gornjim delom - a on izgleda istko kao i metalni sač, samo je zemljani. pravi to jedan Makedonac (tako ga zovu, mator deda neki) u Prokuplju, dole ispod pijace na Carini, skretanje ka mestu Draganja. Ali ko će da se cima donde. Inače ta radnja, ako još postoji je hit. na sred prodavnice, sa sve izlogom, je brdo gline, neka rupa i grnčarski točak. u uzanom hodniku pored - pokrivljenje police sa robom.no nebitno, i ovo je sjajno, a nemam. samo treba da je dovoljno veliko da narani recimo teletinom društvo od 10 ješnih. negde napolju.
banatjanine kako do sad nisi naisao na zemljano posudje, toga ima po celoj srbiji, i severno i juzno.
nisi razumela :) ima zemljenog posuđa, znam i imam ga dosta, nego ne mogu taj sač, taj samo zemljani poklopac kakav meni treba da nadjem. Edited by banatjanin
Link to comment
ja sam jednom naletela na neki seoski vasar u rumi gde je toga bila gomila. on se odrzava u neko suludo vreme, tipa prvi cetvrtak u mesecu, svakog meseca.
Svakog trećeg u mesecu je ta ludnica.
Link to comment
tako je kad bilo sta pokusas da kupis od srpskog seljaka iz njegove avlije, krompir, pragnje, bilo sta, uvek je skuplje nego na pijaci i uvek ti slaze pricu kako eto nema bas za prodaju al tebi ce da ucini...za 20-30% vise nego na pijaci..zato ja vise, kad sam u tazbini, ne idem po selu po te stvari nego strogo pijac-vasar..
hm.. iz mog malenog seljackog iskustva, masa stvari koje se prodaju po pijacama i vasarima su iz druge ruke, tako da ce tek taj da te zajebe i osisa. za glinu ovo mozda ne vazi (ne prave je u mom selu), ali za ostale proizvode je zlo.+ ako vec ides na kucu, red je da znas kod koga ides i sta ti treba. vrlo rado placam tu taksu od 30% u odnosu na pijac jer znam sta cu dobiti, svaki put kada kupim.
Link to comment
hm.. iz mog malenog seljackog iskustva, masa stvari koje se prodaju po pijacama i vasarima su iz druge ruke, tako da ce tek taj da te zajebe i osisa. za glinu ovo mozda ne vazi (ne prave je u mom selu), ali za ostale proizvode je zlo.+ ako vec ides na kucu, red je da znas kod koga ides i sta ti treba. vrlo rado placam tu taksu od 30% u odnosu na pijac jer znam sta cu dobiti, svaki put kada kupim.
neam pojma de si skupio to malo iskustva sa sela, al nista od toga sto si naveo ne vazi za moju tazbinu i okolinu... <_<
Link to comment

moj je sporet odsluzio svoje. resila da ga zamenim plinskim. e sad, ja ne znam nista o plinskim sporetima a i plinofobicarka sam, treba mi savet od onih koji znaju. sta jedan plinski sporet cini dobrim, sta zelim da taj sporet ima, postoje li sigurnosni uredji na tim sporetima, postoji li prenosni merac plina u vazduhu i ako mi je krevet na sedam metara vazdusne linije od kuhinje, koliko plina treba da iscuri da me ubije? pomagajte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...