Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

To su dve odvojene stvari, ali zavisi od tvojih potreba. Štapni je kul za sve mekše, ali ako ti ponekad treba da melješ nešto tipa bademi ili tako neke semenke, za to je blender.
To me je i zanimalo. Ja sam negde shvatio da je taj štapni mikser (hand blender) isto što i blender, samo bez one posude što mi se učinilo kao zgodna stvarčica. Blender se često zaguši u startu kad ga napunim nečim gušćim, pa mi se učinilo da bi ovo bilo zgodnije, pomeram sečivo gore-dole...E sad što se semenki i badema tiče, Ljilja kaže da je pravila tahini pastu pomoću njega, a nisam baš siguran da bi se tu i obični blender bolje pokazao, bar ovaj moj nije bio za to. Za orašaste plodove je bolji neki secko, koji bi sve to iseckao/samleo. Blender bi u najboljem slučaju, ako bez dodatne tecnosti uspe da se izbori sa nečim tako tvrdim i gustim, napravio neku pastu od toga. Dobro, zavisi šta je kome potrebno...Što se sprave tiče, mislim da ću ipak uzeti obični blender (mada sam trenutno osposobio poklopac na postojećem), hvala svima na savetima. :) Edited by mr@ki
Link to comment

Dolazi leto a ja volim da pijem koktele sa drobljenim ledom. Jel ima neko da preporuci blender koji moze drobiti led, a da ne moram da prodam bubreg

Link to comment

ja sam imala filips stapni sa posudom za seckanje i jos jednom dubokom za mucenje. od 700w. pa je crko skoro odmah, al je bio zamenjen jer je bio u garantnom roku (posle nedelju dana od kupovine). pa je crko posle 2 god opet, samo jedno PPppuufff i varnica kroz zljeb na vrhu koji se od te eksplozije rasirio). å bar da sam nesto mlela, vec pravila smoothije. sad imam gorenje od 800w i malo veci i nadam se da ce biti bolji.

Link to comment
Dolazi leto a ja volim da pijem koktele sa drobljenim ledom. Jel ima neko da preporuci blender koji moze drobiti led, a da ne moram da prodam bubreg
moj blender (bosch) drobi led bez ikakvih problema ... onaj nastavak sa čašom.Bosch-Blender.jpgimam staklenu čašu, ne znam kako se ponaša plastična (a znam da ima i ta varijanta)
Link to comment
  • 4 weeks later...
42146.gif
Nema slike.Imao sam ja to, i to rucni, ne elektricni. Time sam pravio drobljeni led za "Southern Comfort".Jeste malo "khrrrr-khrrrr" ali je uzivanje i nepokvarljiv je i jeftin. Mozda je cak i teze naci taj rucni nego elektricni.
Link to comment
Nema slike.Imao sam ja to, i to rucni, ne elektricni. Time sam pravio drobljeni led za "Southern Comfort".Jeste malo "khrrrr-khrrrr" ali je uzivanje i nepokvarljiv je i jeftin. Mozda je cak i teze naci taj rucni nego elektricni.
kako je ovo dobro..
Link to comment
  • 2 weeks later...

ne uspevam da izvadim rđu iz tučanog tiganja.oribam, ništa voda, namastim, ostavim, zagrejem, skidam, on opet crveništa da mu radim?

Link to comment

Stvarno ne znam, jel' to jedan od ona dva, sada nenabavljiva? Ovaj naš stari, mislim da mu je blizu 30 godina, crn šta god da radiš i koliko god da zagori...Edit: Sad sam ga urek'o, garant.PS: Možda su ti predugo stajali u budžaku?

Edited by zorglub
Link to comment
ne uspevam da izvadim rđu iz tučanog tiganja.oribam, ništa voda, namastim, ostavim, zagrejem, skidam, on opet crveništa da mu radim?
Probaj da sipas so i ulje u tiganj i onda ribas. Trebalo bi da uspe iz nekoliko pokusaja da skine zarazu.ma koliko god da je stajalo, moze da se skine, samo treba da se skloni apsolutno sva rdja. disperzija soli ili sode bikarbone ce dopreti duboko. nadam se. nije trebao toliko dugo da drzi, to fakat, vec sam ga kritikovao zbog te odluke. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Daboviću, kad odgovaraš meni, ne moraš da mi se obraćaš u trećem licu :lol: jeste, to je jedan od ona dva.dobio sam ih nove novcijate, nisu oni ništa dodatno zarđali kod mene, imali su par fleka i onaj fabrički zaštitni sloj.i sad, uzmem jedan ogulim na suvo, obrišem i plaknem vodom. sledećeg minuta je sav pocrveneo. namažem ga svinjskom mašću, zagrejao, prebrisao, pa tako par puta.ali i dalje mast crvena od rđe kad je obrišem, a pod vodu ne smem.probaću ovo sa solju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...