Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

On 10.9.2022. at 7:50, I*m with the pilots said:

 

Mi nešto zigleda uradimo tim tigabjima, imali smo tri komada različitih nemačkih marki koje važe za jako dobre i svi bi propali za  tipa dve godine. Uglavnom pečemo jaja na slanini, ništa posebno. (Ili je problem u toj slanini..)

Sad smo uzeli taj Ikein (blasfemija, pošto se ne pere u sudomasini što je meni kategorički neprijateljski) pa ćemo videti.


Za prženje jaja turski tiganji isključivo, oni bakarni.
kupferpfanne.thumb.jpg.e92ed42bb09a81050

 

a za nepranje u mašini ne zajebavaj, oprati tiganj bar nije problem, mašina je korisna da opere osamstopesto čaša i komada escajga

  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

Dajte neki savet kako se cisti rerna. Ova moja ima neki program za samociscenje, koji je sviranje da ne kazem cemu.

 

Za skidanje masnoće, da ne kažem topljenje, možeš sa sodom bikarbonom i sircetom koje ostaviš da gore neko vreme i smeksaju prljavstinu pa krpicom. Neke tačne mere za pravljenje te smese i koliko dugo sa bude u rerni sam našla guglajuci i završivši na domacem yt kanalu gde je čovek opisao kako on radi. Rezultat nije bio los.

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment
43 minutes ago, I*m with the pilots said:

sa sodom bikarbonom i sircetom


jaoj

bolje kupiti sprej odmašćivać za rerne (ili za barbeque) i poprskati, pa obrisati uz ispiranje vodom. pa ponoviti.

edit: to što se prodaje u spreju ima isto baznu reakciju, ali daleko jaču nego soda bikarbona koja je isto blago bazna. Baze na neki način reaguju sa mastima (recimo da ih rastvaraju), ali ne sećam se detalja, verovatno sam imao zauške kada se to učilo. Ono malo baznosti što ima u sodi bikarboni, to ubije sirćetna kiselina, pošto kiselina i baza međusobno odreaguju i naprave so (u ovom slučaju: natrijum acetat) pre nego što stignu da značajnije sjebu tvrdokorne masne naslage...

Edited by Frile
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
On 8.9.2022. at 15:13, aram said:

ja sam već neko vreme ozbiljan protivnik tih non-stick premaza.

 

Isto, dobrom tiganju od rosfraja ne treba nikakav premaz.

 

On 10.9.2022. at 9:59, aram said:

Za prženje jaja turski tiganji isključivo, oni bakarni.

 

Tiganji jesu bakarni, ali koliko znam, unutrašnji premaz/sloj je od kalaja, tako da bih se ipak zadržao na inoksu. Ako ih profi kuhinje koriste, i to po nekoliko godina, ne znam zašto bi mi izmišljali kerefeke.

 

Btw, javljajte ako negde ima povoljno bakarnih džezvi. I vok od inoksa.

Link to comment
On 8.9.2022. at 15:09, Valkyrie said:

Ja sam sad na moru imala u kuhinji neki ikein tiganj, veliki, skroz metalan bez ikakvih premaza, debelo dno, dugačka drška.. Milina

Verovatno ovaj: SENSUELL Tiganj, nerđajući čelik/siva, 28 cm - IKEA

Znatno skuplji, ali verujem da vredi, pa će verovatno biti moja sledeća investicija u tiganj. Ukoliko neko ima loša iskustva, neka kaže sada, ili....

  • +1 1
Link to comment

Liči ali ovaj nije imao tako zaobljeno dno i drugačija mu je drška.

Ja sam moju inox tiganjčinu zapalila (bukvalno), šibao plamen do plafona koliko je gorelo ulje. Morala sam da ga bacim, jbg. Nije bio neki wow brend, austrijski. Ne sećam se sad naziva, ali bio mi je sasvim dobar i dugo me služio. 

  • Tužno 1
Link to comment

@Ras Baš dobro izgleda.

Ja imam metalčev inox 10godina, volim da ga goristim za batake i paste - kad mi je potrebno malo lepljenja za dno.

inače, moraću da nabavim inox od 32cm za paste.

Edited by maheem
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...