Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

3 hours ago, Frile said:

Dosadašnje iskustvo (ponašanje u zajedničkoj kuhinji) je pokazalo da ne čistimo svi za sobom, zajednička mikrotalasna bi se očas cementirala tvrdokornom štrokom.  :sad:
 

kupi mini mikro koja nije veca od ove masinice koju koristis

 

images?q=tbn:ANd9GcRLogY52j7iImPleZv-cT2

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Kupio u prodavnici polovnih stvari Høyang Polaris tiganj od livenog gvozdja.Danas ga istrljao bikarbona sodom,prelio mesavinom sirceta i vode da skine flekice od rdje i zagorele ostatke.Tretirao ga mascu na ringli za prvu ruku da mast odvoji jos cestica ako je ostalo i istrljao dok papir nije postao beo.Tiganj kao lutka.Sutra ga nosim na sljaku da ga ubacim u rernu na dva sata da ga ponovo istretiram mascu i gotovo.Tiganj za 40 nok koji polovan kosta 500 nok jer je vec vintage marka .

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Pazario Bosch Smart power masinu za mlevenje mesa i pravljenje kobasica.Odma napravio Butcher sausages Engleski fazon sveze kobaje od svinje sa dodatim prezlama kao filerom.Bolest koliko dobro.Zacinio fazon kao Cumberland kobasica sa najkvircom i Biber i so ,malo mesavina sa zalfijom Takodje i kasicica ljute paprike al ljucki ljute na dva kila mesa i 200 gr natopljene prezle.

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

https://mygoodknife.com/en/shop/bucklite-673-max-small/
lovacki/hiking noz ali posle deset godina posedovanja moram da naglasim koliko je dobar noz u pitanju za smesne pare.HRC 58,Buck je uradio kaljenje do savrsenstva sa ovim jeftinijim celicima.Upravo sam ga naostrio na keramickom Fållkniven diamantskoj plocici i spreman je za novu turu razdvajanja zglobova,sedenja tetiva i hrskavica i ostale teske radove zahvaljujuci kratkom i debelom secivu kojim se lako rukuje.Sve preporuke ako nekom treba mali jeftin noz za prirodu i lov/ribolov,obradu mesa.

Link to comment
On 31.10.2023. at 23:13, askeladden said:

Pazario Bosch Smart power masinu za mlevenje mesa i pravljenje kobasica.Odma napravio Butcher sausages Engleski fazon sveze kobaje od svinje sa dodatim prezlama kao filerom.Bolest koliko dobro.Zacinio fazon kao Cumberland kobasica sa najkvircom i Biber i so ,malo mesavina sa zalfijom Takodje i kasicica ljute paprike al ljucki ljute na dva kila mesa i 200 gr natopljene prezle.

Gledao sam ovo čudo, simpatično deluje, možda se i prevarim pa uzmem, ionako me kum loži da pravimo domaće kobasice...koliko si platio, ako se sećaš ?

 

Link to comment
42 minutes ago, igoraki said:

Gledao sam ovo čudo, simpatično deluje, možda se i prevarim pa uzmem, ionako me kum loži da pravimo domaće kobasice...koliko si platio, ako se sećaš ?

 

U Norveske je oko 12 000 dinara nov ,malo vise.Mislim da ga ima u Tehnomaniji.Ja sam pravio kobaje ,ide ok.veceras meljem 7,5 kg mesavina srnetine i carske slanine za kobasice

Link to comment

podario sam sebi poklon za crni petak

 

tava koja izgleda moćno i na oko i u rukuma /teška skoro kao tuč a nije, emajlirani gvozdeni liv veće debljine/

 

dizajn savršen, video sam je u funkciji kod drugarice dok je u njoj pekla krokete od graška, radi

 

da imam veću kujnu i radnu površinu uzeo bi sve iz ove metalac serije masiv, od najmanje do najveće /mislim 34cm, moja je 28cm :naughty:/

 

ali ne merem.

 

3599 dinala na black friday popustu, traje do kraja meseca mislim.

 

izgleda toliko dobro da ikea govna da jede, trenutno je koristim kao posudu za voće i ukrasne tikvice na stolu

 

metalac-tava-masiv-28cm.jpg

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
On 24. 11. 2023. at 12:49, Eleniko said:

podario sam sebi poklon za crni petak

 

tava koja izgleda moćno i na oko i u rukuma /teška skoro kao tuč a nije, emajlirani gvozdeni liv veće debljine/

 

dizajn savršen, video sam je u funkciji kod drugarice dok je u njoj pekla krokete od graška, radi

 

da imam veću kujnu i radnu površinu uzeo bi sve iz ove metalac serije masiv, od najmanje do najveće /mislim 34cm, moja je 28cm :naughty:/

 

ali ne merem.

 

3599 dinala na black friday popustu, traje do kraja meseca mislim.

 

izgleda toliko dobro da ikea govna da jede, trenutno je koristim kao posudu za voće i ukrasne tikvice na stolu

 

metalac-tava-masiv-28cm.jpg

 

 

 

 

Masiv u raznim varijacijama su u ex-SFRJ radili i EMO iz Celja i Gorica iz Velike Gorice, moji su to, čini mi se, dobili kao poklon za useljenje pre pedeset i kusur godina, komplet šerpi i lonaca promera 16-22 cm. Neuništivo, sve postoji i danas, ako štogod zagori, otkuva se sa praškom za sudomašine i  vozi Miško. I dalje kukam zato što Metalac ne radi te male promere šerpi koje se najčešće koriste (zaprenina 1 do 2 litra), bilo ih je na kratko čim se otvorio novi Mercator 2003. i nikada posle toga. Nosile su žig EMO, ali urbana je legenda da su zaprqavo napravljene u Milanovcu.

  • +1 1
Link to comment

sada veličine kreću od 20cm i to za tave i tiganje samo

 

https://www.market.metalac.com/index.php?mod=catalog&op=thm_search&search_type=products&submited=1&keywords=masiv&filters[category]=Tiganji i tave

 

imaju i drugu seriju koja izgledom podseća na tučane staub ili le croisete ali nisu od liva nego od debelog gvozdenog liva, ima manjih prečnika tipa 16cm, serija se zove maximus

 

https://www.market.metalac.com/index.php?mod=catalog&op=thm_search&search_type=&submited=1&keywords=Maximus

 

  • +1 2
Link to comment

nisu loše te maximus šerpe. mogu u rernu, jer je ručkica na poklopcu od inoxa. poklopac dobro dihtuje, izvežbala sam se da u njoj napravim teleću plećkicu na indukcionom rešou bez greške, kao da je pravljena u rerni u gusanoj šerpi.

  • +1 4
Link to comment
35 minutes ago, mammy two shoes said:

nisu loše te maximus šerpe. mogu u rernu, jer je ručkica na poklopcu od inoxa. poklopac dobro dihtuje, izvežbala sam se da u njoj napravim teleću plećkicu na indukcionom rešou bez greške, kao da je pravljena u rerni u gusanoj šerpi.

 

to je zato što je zid šerpe nenormalno debeli gvozdeni pleh /ako se to tako zove, bem li ga, običan materijal od koji se prave normalne emajlirane šerpe/ - zato i ima povećanu masu koja očito odlično temperira i glumi gus, a nije. sad vidim da sam gore greškom napisao da su od debelog gvozdenog liva, nije liv nego običan pleh samo debeo.

 

a prija promena od gusa, kad dižem veliku staub šerpu punu sa poklopcem, bukvalno se ušinem. kod maximusa su me dodatno kupili lakim poklopcima.

 

sutra je poslednji dan sa sniženjima na neke artikle u metalcu, proverite ako vas zanima. sve ima na sajtu, dobro to rade.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...