Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

@Vapad

Misliš na onaj samostojeći? Imam ja kupila sam ga baš u Lidlu. Mnogo mi je koristan jer bukvalno prepolovi vreme spremanja, dok on drnda ti radiš već naredni korak. 

Isto tako, belance nikad nisam uspevala tako da umutim običnim, ovaj ga napravi na oblak bukvalno baš kakvo treba da se umeša u testo za vafle. 

 

 

Mana: ako mora da se muti margarin penasto - nije sjajan, mnogo ga rastera po činiji tj zidovima i moraš da ga dotučeš običnim. 

  • +1 1
Link to comment

Polomio sam i ja svoju gnječilicu za krompir i još nisam pazario novu.

Bila je to ova Freckelman, a kupljena je u Maxiju svojevremeno: https://bazzar.rs/p/VDJDN6K-fackelmann-presa-za-krompir-monaco

Evo neke druge u Okovu: https://www.okov.rs/sr/proizvodi/pasirka-za-krompir-daily-inoks-ghidini

Ova kod Metalca je baš jeftina, ali bih rekao da je problem to što drška nema oblogu: https://www.market.metalac.com/kuhinjski-pribor/sigma-presa-za-krompir-pl314-5216.html

 

 

 

 

Edit: Da li je neko u Pepco prodavnici video, ili možda upotrebljava ovaj oceđivač sa suđe? https://pepco.rs/proizvodi/cediljka-za-posudje-338416/

Na slici izgleda pristojno, a obzirom da je metalni cena je takođe korektna. Problem je što ga nema u ove 2-3 njihove prodavnice koje su mi u blizini.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Valkyrie said:

@Vapad

Misliš na onaj samostojeći? Imam ja kupila sam ga baš u Lidlu. Mnogo mi je koristan jer bukvalno prepolovi vreme spremanja, dok on drnda ti radiš već naredni korak. 

Isto tako, belance nikad nisam uspevala tako da umutim običnim, ovaj ga napravi na oblak bukvalno baš kakvo treba da se umeša u testo za vafle. 

 

 

Mana: ako mora da se muti margarin penasto - nije sjajan, mnogo ga rastera po činiji tj zidovima i moraš da ga dotučeš običnim. 

 

 

Uuuu top, zvuči solidno. Ja belance na šne mutim od rane osnovne škole tako da uvek uspe i bude ono, da možeš nad glavom da držiš. Ali mi treba i za margarin... hm, mislim da ću se častiti za novu godinu, mada možda sačekam da vidim da l će da odu na neki popust pošto vidim da ih je dosta ostalo.

Link to comment

Obavezno sačekaj makar poslednji dan akcije, možda ga spuste za 1000.

Ja sam sebe častila prošle godine za rođendan, tad je bio čini mi se 7500-8000. Ima tri dodatka za mućenje, jako dobru veliku posudu, poklopac protiv prskanja i dodatak sa pipkom za dodavanje/dosipanje sastojaka. 

 

Nema šanse za te pare da nađeš bolji samostojeći mikser. Garancija mislim da je 2-3 godine, nisam sigurna. 

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 months later...

... ja koristim, kupio sam sokoćalo sa metalnom posudom. Držim na poslu, povremeno ponesem hranu od kuće u posebnoj posudi pa podgrevam.
Hranu ne sipam direktno u to sokoćalo, nego imam par staklenih posuda koje cele (otklopljene) staju unutra. Prvo sipam malo vode (prst vode) u sokoćalo, ubacim otklpljenu posudu sa hranom, poklopim, i ostavim da se greje 45 '- 60 minuta. Faktički se podgreva u pari.

  • +1 1
Link to comment

:) e sad praktičnije bi bilo da u firmi imamo mikrotalasnu...

Nosim samo jednu posudicu, tu u kojoj je hrana. Bitno je da ima dobro zatvaranje, da ne bude belaja tokom transporta. Odmah posle jela je properem i obrišem, a kući operem po PS-u sa ostalim posuđem. Iz podgrevačkog sokoćala samo prospem to malo vode što se zagrejalo, dok završim sa jelom sokoćalo se samo osuši (toplo je od zagrevanja).

Fakat, problem je ako zaboravim da na vreme uključim da se greje, onda gladujem dok se podgreje. Ali imam toplo, domaće, na kašiku, umesto kojekakvih bureka i pljeskavica ili preskupih gotovih jela iz maksija.

 

Link to comment

Hm nadao sam se da je zagrevanje brže, ali sam pretpostavio da ima neka caka, pa sam zato i pitao.

 

Isti je razlog zbog kojeg bih da nabavim ovo - dostave mi je preko glave, a plaćanja besmislenih cena za tanjir pilava ili čorbu još više.

Link to comment
2 hours ago, Frile said:

:) e sad praktičnije bi bilo da u firmi imamo mikrotalasnu...

Nosim samo jednu posudicu, tu u kojoj je hrana. Bitno je da ima dobro zatvaranje, da ne bude belaja tokom transporta. Odmah posle jela je properem i obrišem, a kući operem po PS-u sa ostalim posuđem. Iz podgrevačkog sokoćala samo prospem to malo vode što se zagrejalo, dok završim sa jelom sokoćalo se samo osuši (toplo je od zagrevanja).

Fakat, problem je ako zaboravim da na vreme uključim da se greje, onda gladujem dok se podgreje. Ali imam toplo, domaće, na kašiku, umesto kojekakvih bureka i pljeskavica ili preskupih gotovih jela iz maksija.

 

1 hour ago, napadaj said:

Isti je razlog zbog kojeg bih da nabavim ovo - dostave mi je preko glave, a plaćanja besmislenih cena za tanjir pilava ili čorbu još više.

 

Motiv mi je potpuno jasan i podržavam ga, samo što je baš previše smaranja za nešto što bi mikrotalasna obavila za minut i po. Ne postoje uslovi da se dogovorite na nivou ofisa i kupite zajedničku?

 

Edit

spacer.png

 

Ovo je moja svekrva nabavila svojevremeno kad sam ja bila van stroja, da može da nam najlakše transportuje ručak. Jako dugo drži toplotu, velike su posude, ne curi ništa. Možda je i to opcija, pa na smenu sa kolegama, svaki dan neko drugi da provajduje. 

Edited by Valkyrie
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Dosadašnje iskustvo (ponašanje u zajedničkoj kuhinji) je pokazalo da ne čistimo svi za sobom, zajednička mikrotalasna bi se očas cementirala tvrdokornom štrokom.  :sad:
 

  • Tužno 1
Link to comment

Ja sam, pre korone dok sam koliko toliko redovno isao na posao, koristio stanklenu posudu sa poklopcem za nosenje hrane. Poklopac je imao ventil da moze da se zatvorena greje milasnoj.

 

Mislim da je ovo najbolji nacin za kucni rucak:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...