Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

22 minutes ago, Ras said:

Dijamantski kamen iz wobyhusa i jedan jeftin noz da se ucis na njemu.Ili ovaj maticadmv.kamen .Ovaj iz militaryshopa imam i cudno ostri,dosta skida i nije bas za pocetnika.Plus treba i grubi Naniva kamen da se razradi.

https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/3504-kamen-za-ostrenje-200mm

i ovaj je korektan skroz.

https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/29396-kamen-za-ostrenje-nozeva-dijamantski-360600

ovaj bih preporucio.Ravan je i lako se oseti da si naostrio ili sta radis.I uz ovo jedan masat i ko Bog

  • +1 1
Link to comment

Nego kad smo kod Wobby hous ,kakve li su im masine za mlevenje mesa?Ovde bi morao da kupim neku staru Husqvarna pa da eventualno dokupim nozeve i resetke ako su zardjali ili tupi?Ne znam ni kako ni gde bi ostrio orginalne.

Link to comment
On 8.3.2022. at 20:11, askeladden said:

Dijamantski kamen iz wobyhusa i jedan jeftin noz da se ucis na njemu.Ili ovaj maticadmv.kamen .Ovaj iz militaryshopa imam i cudno ostri,dosta skida i nije bas za pocetnika.Plus treba i grubi Naniva kamen da se razradi.

https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/3504-kamen-za-ostrenje-200mm

i ovaj je korektan skroz.

https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/29396-kamen-za-ostrenje-nozeva-dijamantski-360600

ovaj bih preporucio.Ravan je i lako se oseti da si naostrio ili sta radis.I uz ovo jedan masat i ko Bog

Da li si probao te od 360/600? 

 

Ja gledam sta da uzmem, al kol'ko videh na netu, kazu da su ti od 600 za grube radove i da za finish treba nesto finije. Al ne BiH ni prefino, pa da guslam jedan noz pet sati :)

 

ovo sam recimo video :

rough sharpening – to remove chips along the edge or to restore an unusually dull blade – you will need stones from 120 to 400 grit. We recommend stones from 120 and 240 grit in this case.

For normal sharpening, stones from 700 to 2000 grit are used. We recommend stones from 700 to 1200 grit.

To take off the fine scratches and burrs left by coarser stones, and to polish the surface, you can use stones starting at around 2000 grit.

Link to comment
30 minutes ago, Zverilla said:

Da li si probao te od 360/600? 

 

Ja gledam sta da uzmem, al kol'ko videh na netu, kazu da su ti od 600 za grube radove i da za finish treba nesto finije. Al ne BiH ni prefino, pa da guslam jedan noz pet sati :)

 

ovo sam recimo video :

rough sharpening – to remove chips along the edge or to restore an unusually dull blade – you will need stones from 120 to 400 grit. We recommend stones from 120 and 240 grit in this case.

For normal sharpening, stones from 700 to 2000 grit are used. We recommend stones from 700 to 1200 grit.

To take off the fine scratches and burrs left by coarser stones, and to polish the surface, you can use stones starting at around 2000 grit.

Taj 600 Plus masat ce ti zavrsavati 99%.Mozes ako zelis i taj od 1000 za finis.Ja koristim kamen dva puta godisnje ,masat odrzavam i kad noz prestane da brije nakon sto sam prelazio masatom,ja ga ponovo na kamen ali kratko.Generalno kad jednom formiras ostricu i ne koristis noz po tanjirima i umesto srafcigera i ne stavljas ga u masinu za sudove,jako malo odrzavanje ti treba ako je pristojan celik.Primer,istranzirao sam polutku svinje i noz je samo trebalo da dva tri puta malo po kamenu i masat i brije ponovo.Ti 2000,i finijia granulacija uglacaju ostricu i cuvaju ostrinu duze .Osnovnu ostrinu postizes nizom granulacijom i posle samo rafiniras.Ali Zato dodjes kuci a zena se zali Kako je noz tup,nakon sto je sekla po plehu,tanjiru,…Mali milion mogucnosti.Kratila vestacko cvece sa zicom u sredini recimo.E tada ti taj 360,120 treba.I da ne zaboravim,za kuhinju prosecnu ti ne treba ne znam za sta ta granulacija od 3000 Pa na ovamo.Mislim skup sport a nema neku efektivnu primenu.Malo grublja,uslovno receno grublja ostricu  koja i dalje brije i leti kroz luk,meso i sve ostalo je vise nego dovoljna za domacinstvo.

Edited by askeladden
  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

King K45 kamen za ostrenje.Svaka preporuka.1000 je kvalitet ali nije kremast vec  ima granulaciju kao prirodni kamen,imas osecaj kad ostris.Nezgodno objasniti ali imas osecaj kao da ostris na obicnom brusnom kamenu ali dobijes jako finu ostricu.I da pohvalim IKEA VG10 kuhinjski noz.Vratio sam ostrinu na isti nivo kao kad sam ga kupio.Nije bas tvrd celik,ne vise od 54,55 ofrlje,ali nije ni lose okaljen pa da ne mozes da ga naostris kao sto je bio nov pa makar ciguljao celu noc.

King Stine K45 ima i za 20dolara na E bay i tako to

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

momak kupio i tera svaki dan neshto.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

ja imam onu na paru sto pravi sve od jednom na vise spratova. vrh, jer zelim da sto manje pecem. ovo na topao vazduh mi zapalo za oko pa da vidim! 

odlicno fala :thumbsup:

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Ima li ko kakve utiske ili preporuke za brend glede ovih er frajer drajer uređaja? @Krampaproba li neku fritezu?

imam ja, kupio si momak gorendze, sad cu da nadjem i koju, vrlo zadovoljan. (GORENJE Friteza AF1409DB)

 

image5f68918294519.png

solidna mashina, 3.5 litara fijochica.

Edited by gospa buba
  • Wub 1
Link to comment
11 hours ago, James Marshall said:

Ima li ko kakve utiske ili preporuke za brend glede ovih er frajer drajer uređaja? @Krampaproba li neku fritezu?

nisam jos. razgledam i citam, da vidim sta se nudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...