Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sokovnik za cveklu, hitno, davajte predloge. Imam btw. profi blender ali ne verujem da cu cveklu tu da pretvorim u sok.

 

da mogu da je pretvaram u tecnost kad god (sargarepu takodje) a da nije ono sranje sa mrezicom koja mora da se cisti po pola sata.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
Sokovnik za cveklu, hitno, davajte predloge. Imam btw. profi blender ali ne verujem da cu cveklu tu da pretvorim u sok.
 
da mogu da je pretvaram u tecnost kad god (sargarepu takodje) a da nije ono sranje sa mrezicom koja mora da se cisti po pola sata.
 
 
mi drndachimo u onom nekom boshovom pandanu nutribuleta. moze i tako da se pije, a oko cedjenja ostaje vrlo malo suvog ostatka. seljachki kroz cediljku. meni lichno je to mnogo manje zametno od pranja celog sokovnika 4x dnevno...
(voda se doda, naravno. ako cesh chist sok onda sokovnik i robija)
sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 2
Link to comment

Zar blenderom?

 

Pa mogu da probam, nego sve mislim da se gubi dosta soka koji ostaje u onoj pulpi koju ne mogu da zvacem. Doduse blender mi je bas ozbiljan i jak.

 

Hm. Inzinjersko resenje :hail:

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
Zar blenderom?
 
Pa mogu da probam, nego sve mislim da se gubi dosta soka koji ostaje u onoj pulpi koju ne mogu da zvacem. Doduse blender mi je bas ozbiljan i jak.
 
Hm. Inzinjersko resenje :hail:
 
 
ne blenderom nego ono, shto je samo chasha sa mnogo obrtaja. sitan je ostatak i lako se ocedi, ali mora i voda da bude ukljuchrena u proces. ako ti smeta voda, onda ti nije to. ja uradim jednu cveklicu jednu jabuchicu sa malo vode i ne zezam se oko cedjenja uopshte, angazujem sve. sa cveklom je praznik ubaciti 3-4 jagode.

sent from novi mnogo jak bubamoto.




Link to comment

Pa nutribulet je blender. Ovaj koji ja imam takodje ima veliki broj obrtaja i snagu, racunam da moze da razbije cveklu kako treba. Probacu, na kraju krajeva - voda se na zalost podrazumeva, ali mislim da ne smeta.

Link to comment

Ti jaki blenderi su zakon.

Nije problem voda, šta fali vodi, ovde je zbog velikog broja obrtaja bitno da se ubaci led jer je tako navodno zdravije, tj ne razvija se visoka temperatura koja bi mogla da naškodi korisnim sastojcima.

Meni tako rekli, pošto kupila po to prodajem.

 

I da, dobri blenderi tako dobro usitne da ništa tu ne ostaje za žvakanje. Bude gust sok ali šta hvali ™, ako voliš bistriji, opet voda.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 28.7.2021. at 21:11, Skyhighatrist said:

Ima neko preporuku za dobar električni roštilj? Imam neki Bauer koji je spor do zla boga, a javlja mi se da su svi takvi :dry:

Ovaj moj ima grill ploče, kakvi su oni što imaju samo rešetku direkt iznad grejača (neko je skoro kačio fotke negde, al' ne sećam se gde)?

 

On 28.7.2021. at 23:35, banatjanin said:

 

Imaš ovo https://ecogrill.rs/

 

Genijalna sprava, par puta sam prisustvovao na roštiljanju, drugar ima. Pravi se kod nas. 

Samo, prilična investicija... 

@Skyhighatrist - da li si uzeo neki el. rostilj ?

 

svidjaju mi se ovi ecogrill

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 hour ago, foto said:

kumse, a ako stavis nesto masnije? zar se ne prolije po sporetu?

ja koristim neki tucani gril tiganj, doneo iz zabarije pre 100 god, ali on ima ivice.

ima neke kanalice sa strane pa se tu skuplja

Link to comment
  • 1 month later...

Mora Frost komplet nozeva za tranziranje mesa.Nista losiji od Victorinox ili Dick.Ako kome naleti,ne sumnjajte,Svecki celik suta sigurno sve sto dolazi iz Kine.

Link to comment

Potreban mi je oštrač za noževe.

Da li investirati u kamen i koji?

Ovde su neki linkovi, imate li iskustva? Svi predlozi dobrodošli.

 

https://www.militaryshop.rs/shop/taktika/nozevi/linder-nozevi/naniwa-japanski-kamen-za-ostrenje-1000/

 

https://www.maticadmv.rs/kamenje-za-ostrenje/

 

https://www.wobyhaus.co.rs/masine-za-meso-nozevi-i-pribor/22627-kamen-za-ostrenje-nozeva-2401000

 

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...