Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Kupio sam neki polovni kafemat pa imam manjih problema sa njim. Svaki savet dobrodosao. Jos ako neko zna gde iskopati uputstvo :) (abc typ 545)

 

$_72.JPG

 

Desni deo za caj i filter kafu radi bez greske al on je svakako odvojen od ovog levog za kapucino. Sto se levog tice on procedi kafu al mi je problematicna ova sipkica za paru sa strane. Prodavac kao ni je nema pojma kako tacno radi pa je stavljao minimalnu kolicinu vode i onda nam nikako nije uspevalo da napravimo paru. Kad smo napravili kafu dolio je jos malo vode pa smo pustili sipkicu sa otvorenim ventilom i onda je par sekundi izlazila tu para al je izlazila i tamo gde izlazi kafa pa sreca nije dugo trajala  :cry:

 

Da mu nasviram vise vode pa jos u procesu pravljenja kafe mutim mleko na ventil? Mozda postoji neki polozaj ove sipke koji bi blokirao tu rupu pa bi sva para isla na sipkicu?

 

edit: bonus pitanje - pena sa zujalicom moze da se meri sa penom na paru? Imam odlicnu samostojecu zujalicu sto pravi opasnu penu.

Edited by katamaran
Link to comment

Sad sam nesto eksperimentisao na prazno.

 

Ako nasviram do vrha vodu u rezervoar momentalno krece da curi na onu pipu ispod lonceta dok ne otoci visak. Kada je prestalo tu da curi upalio sam grejac sa sirom odvrnutim ventilom za paru (nadao sam se da taj polozaj ventila eventualno zatvori glavnu pipu) i onda je posle nekog vremena krenula istovremeno para na cevcicu i voda na pipu i to je trajalo desetak sekundi.

 

Mozda eventualno tako i treba pa imam tih bednih desetak sekundi da napravim penu na mleku...

 

Mozda dobijem jos neki sekund sa kompaktno nabijenom kafom jer ce onda po logici stvari vise pare izaci na cevcicu linijom manjeg otpora.

 

Mozda ovako i treba da funkcionise al sumnjam. Sve bi sljakalo kao avion kada bi nekako mogla da se zatvori glavna pipa al su mozda to onemogucili iz sigurnosnih razloga jer se ipak radi sa pritiskom.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne i ne.

Para treba samo da izlazi na cevčicu, nikako u deo za kafu.

Nema šanse da je tako zamišljeno iz sigurnosnih razloga, za to mora da negde postoji sigurnosni ventil ugrađen na zid posude u koju sipaš vodu.

Meni se to nimalo ne sviđa.

Link to comment

Para ide samo na cevcicu a na pipu ide voda(kafa ako bi je bilo u loncetu). U teoriji bi desetak sekundi (plus jos neki sekund na kompaktnost kafe u loncetu) trebalo da bude sasvim dovoljno da se napravi pena u nekom loncetu sa mlekom pa da se posle odatle sipa u solje.

 

Danas sam gledao nekog lika na yt i njemu je dosta brzo nestalo pare.

 

edit: ovaj prica da je tajming kljucan i isto mu para ide dok kafa pada dole (02:28)

 

 

Cini mi se da sam ja na prazno izvukao vise pare od njega

 

Sigurno  da na nekim fensi masinama moze da se izvuce vise pare al sve vise mislim da je na ovoj ovako zamisljeno.

Edited by katamaran
Link to comment

Aha.

I dalje tu nešto nije kako treba, kada pustiš paru ne bi trebalo da ti ide vrela voda u deo za kafu. Tu gubiš vodu i pritisak pa zato imaš tako malo pare.

 

Barem tako kod par uređaja koje sam video/koristio.

Link to comment

Tako nesto sam i ja razmisljao al mi se sad cini da bi desetak sekundi trebalo da bude sasvim dovoljno za dobru penu ako se uvezbam.

 

edit: mozda mu i naslage kamenca uticu na performanse. Probacu sutra da napravim kapucino pa cu otvoriti aparat ako ne budem zadovoljan rezultatom. Verovatno i ne radi 100% kako treba al mislim da bi trebalo da ok zavrsi posao.

Edited by katamaran
Link to comment

Jos nisam probao ovo sa mikrotalasnom al sam nasao sistem sa kafematom. Stavljao sam neku neskafe kaupicno valjda a ona je neke medju gramaze. 12.5g bi trebalo da je za jednu soljicu a ovo je 20g. Ne napuni onu dzezvicu gde se stavi kafa do kraja al napravi sasvim pristojne dve soljice. Moram da sipam vode za dve soljice da bih imao sto vise pare.

 

Sa pipicom je fora da se drzi zatvorena sve dok ne krene agresivnije da curi kafa dole jer je tada pritisak na maksimumu. Onda ima 15-20 sekundi pare sto je puna kapa da se napravi pena u posebnoj posudi za mleko.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakvo je ovo posudje Rosmarino? Sipam u zadnje vreme na NIS pumpama pa daju neke kupone i zajebancije uz Super kartica bodove i keva smeknula neki tiganj i svasta nesto a nema pojma jel valja cemu.

Link to comment

Kad smo već kod toga, rabi li ko još Le Creuset šerpe? Imam neki čudni efekat na nekim poklopcima, uz ivicu sa gornje strane kao da se skida lak ili prosto nečim treba da se opere, a da nije mašina za sudove? Na samim šerpama nema nikakvih tragova toga.

 

Radi se o onoj klasičnoj gvožđari od šerpi, gde svaka ima 25 kila:

 

 

 

recipe_fallback_cerise.1471045331_7.1473

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...