Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

A dobro, to mozda, da... a opet, ako je samo po jedna banana, jabuka i ne znam sta jos sve ne, valjda ne bi trebalo da je bas toliko kriticna kombinacija.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Poslije malo guglanja, ne znam. Npr. banana ima dosta šećera, ali ima i dosta vlakana pa nema visok glicemijski? index. Niži=bolje. Ako vlakna samelješ u blenderu taj index će sigurno da poraste. Sad sta je previše ne znam ali me čini da nije dobra ideja piti taj multivoćni smuti svaki dan.

Link to comment

Ma ljudi se opterecuju tim indeksom u situaciji dok su na 20% iznad svoje potrosnje. To je besmislica. Takodje, sva novija istrazivanja ukazuju da vreme dana u kome se namirnice unose ne utice ni na sta. Preciznije, niko ne moze da izmeri razliku izmedju unosenja vecine kalorija uvece ili ujutro, a mnogi pokusavaju upravo to. Jedva da ima dileme da je to jedan od mitova koji zvuce razumno ovako na prvu loptu ali u realnosti ne postoje. Cela ova popularnost intermediate fastinga je bar toliko dokazala da mogu da se dostignu spektakularno niski procenti masti uz dobru misicnu masu dok se vecina hrane unese za veceru. 

Drugim recima - treba da brojis koliko ukupno unosis a sve ostalo spada u onaj 1% koji te ionako ne zanima dok god ne vidis trbusnjake golim okom.

Link to comment

Ne sporim, samo mislim da mnogo šećera nije dobro čak ni kad je samo iz voća.

 

Ma to je sigurno. Ti kad krenes da meris i vidis kolika ti je dnevna potrosnja tako da si na nuli i onda od tog broja oduzmes proteine koji su obavezni, obicno dodjes u situaciju da ti je vocka "skupa" ko djavo. Hocu da kazem da ti ostane banana dnevno ako mislis uz rucak da pojedes i parce hleba. Ljudi jako potcenjuju bilo koju hranu koja ima secer i mislim da vise nema ni jedan autoritet koji globalni problem sa debljinom ne pripisuje upravo seceru. Naravno, neko ko svaki dan pije koka kolu nema previse smisla da brine o jabuci u smutiju, jel...

Link to comment

:fantom: 





 

ja kupila stapni blender, neki talijanski, na NIs pumpi :D, kao na snizenju 50% a i po toj ceni nije jeftin, nisam bila upucena, nego kupila onako neplanirano, videla ga, ima 700w, litarsku posudi, ne zauzima prostora i bio mi lep :blush:
 


 
u najbolji smuti (avokado, obarena brokula, banana, whey, mleko light) sam umesala i izblendiranu tanku plastiku od poklopca koji je pokrivao taj okrugli zavrsni deo u kojem su seciva. prosto je nisam primetila i krenula da meljem s njom. malo se trzao i prskao, nisam shvatila sta se desava a on mleo tu plastiku.. :(
 
ovaj stapni blender je sve sto trebam - za te tzv smutije i krem corbe, ne bih davala 3-4 puta vise para za nutribulet, cemu

 
 
 
ali on ne moze da ti melje sirovo povrce i voce

Edited by ivy
Link to comment

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ali on ne moze da ti melje sirovo povrce i voce

Znam, al ne znam Sta bi sem sargarepe I cvekle I mogla koristiti sirovo da ovaj ne melje (brokulu I SL oparim po 2 min I OK, ne znam jel bi moglo sirovo ovim blenderom)

 

A cveklu I sargarepu ionako jedem dosta

 

I nije mi primaran motiv bio da unesem nesto sto ne jedem, maskirajuci mu ukus, nego da uzivam u lepim kombibacijama

Jedem she I puno, 7 ful obroka,juce poslah dnevni meni drugu bilderu, kaze on tolko pojede za dva dana. Stalno Sam gladna, Sta cu

Link to comment

ZUHem5j.jpg

 

....shit has hit the fan...

vec sam hteo date kudim sto si turio tuc u sudomasnu a onda vidim da je rerna  :lol: imam i ja taj komplet od 3 tiganja, dobra stvar

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...