Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

istopila mi se plastična cediljka u šerpu.zaboravio sinoć da je ringla upaljena.

dobar deo je zalepljen za dno šerpe.jel može to nekako da se skine ili da bacim šerpu?

Teoretski da opet zagrejes pa onda nekako da obrises/operes jer bi bilo lakse sa istopljenom plastikom. Mada da li je vredna serpa udisanja takvih sranja...

 

edit: zdravija metoda

 

http://www.wikihow.com/Remove-Melted-Plastic-from-a-Frying-Pan

Edited by katamaran
Link to comment

Realno, ima više manjkavosti da ostaviš tu šerpu da u njoj pripremaš hranu...

Baci je, ili iskoristi za nešto, kao saksiju ;-)

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ja kupio kuvarski termometar na kp za nijansu skuplje nego na Aliju. Valjda moze da se koristi i za meso.

 

edit: pogledao sad i ne znam sto ne bi moglo. Ima sondu ko i ostali

 

edit 2: sad nesto nalazim samo skupolje varijante

 

http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bpage%5D=1&data%5Bad_kind%5D=goods&data%5Bprev_keywords%5D=termometar%20&data%5Bcategory_id%5D=15&data%5Bgroup_id%5D=187&data%5Border%5D=price&submit%5Bsearch%5D=Tra%C5%BEi&dummy=name&data%5Bkeywords%5D=termometar%20&return_url=aW5kZXgucGhw

 

Kad sam ja kupovao bilo je da biras kineza za 500-600 kinti

 

Jel ovako nesto ide u rernu zajedno sa mesom?

 

http://www.kupujemprodajem.com/Termometar-za-pecenje-FACKELMANN-41340026-oglas.htm?filter_id=103968403

 

edit 3: po svemu sudeci

 

 

Kinez od 500-600 definitivno ne ide u rernu :)

Edited by katamaran
Link to comment

Kakvo je ovo posudje Rosmarino? Sipam u zadnje vreme na NIS pumpama pa daju neke kupone i zajebancije uz Super kartica bodove i keva smeknula neki tiganj i svasta nesto a nema pojma jel valja cemu.

 

Odavno je bilo pitanje, al sad sam tek probao. Uzeo sam za palačinke tiganj i iskrivio se prvi put. Dno se izbočilo na gore. Ne lepi se, čak čini mi se da je u tom pogledu bolji i od jednog tefala za palačinke što imam. E sad dal se izbočio zbog indukcije i prebrzog zagrevanja ili bi i inače ne znam. Onaj kao grill sam isto gledao al mu je taj gril deo desetak cm i prilično su ta rebarca mala. Možda plehovi valjaju, pošto se materijal čini dobar.

Link to comment

Kad smo već kod toga, rabi li ko još Le Creuset šerpe? Imam neki čudni efekat na nekim poklopcima, uz ivicu sa gornje strane kao da se skida lak ili prosto nečim treba da se opere, a da nije mašina za sudove? Na samim šerpama nema nikakvih tragova toga.

 

Оне таблете за прање судова у машини су нека најгрђа хемија.

Прво сам приметио на неким стакленим чашама да се при врху појавила нека као измаглица. Прво сам мислио да нешто лоше пере (као и снаја са истим проблемом), а онда сам скопчао да је у ствари машина нагризла то стакло при врху.

Такође на неком керамичком посуђу скида боју полако.

 

Дефинитивно не треба све стављати у машину за судове.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...