Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Po ovome mi se cini da ovo ide u glavnu kutiju.

 

I dalje mi nije jasna svrha drugog poklopca a ima ga i onaj na klipu i na nekoj semi za dodatne delove u servisu se pojavljuju 2 poklopca sa posebnim siframa i rekao bih da nisu skroz isti.

 

Tacno cu da ponesem ove delove oko sokovnika kad budem isao da mi objasne na licu mesta.

Link to comment

Back to basic...

Gde da uzmem nozeve normalne cene za normalnu upotrebu ?

~120 jura konplet wmf noževa u inđijskom outletu. gledam ih već dugo, ali uvek nešto drugo dođe za investiciju.

Link to comment

a kako radi onaj divajs shto se pritiska kafa? videla kod dzamba.

ja je onomad  trazila, ali za pripremu caja. nisam je nasla ovde ali sam porucila iz rusije i dobila ovu. i mogu ti reci bubice, da je sprava idealna za spravljanje caja (a za kafu stvarno ne znam). stavis seckan biljni caj, zeleni, crni... i prelijes toplom vodom. ta presa kojom se pritiska, spreci da ti dospeju listici sa tecnoscu u solju, a ne trebas da se bakces sa kuglicama, cetkama, onim kao makazama sa kuglom za caj. nemas da peres i cistis te male posudice koje koriistis za caj (ovako samo probuckas taj veliki bokal i bacis talog u wc, pa posle posudu operes jako lako) meni je stvarno jako, jako zgodna sprava, cak je kandidujem za najkorisniju nepotrebnu kuhinjsku spravu 2016. g. (istina, ja pijem 2l caja dnevno pa mi se isplati i jako mi je zgodno, mozda nekog bas zabavljaju ti rituali prilikom gotovljenja caja, jel'. meni taj ZEn bas smor ;-) 

Link to comment

WMF je dobra firma, ali naravno da imaju proizvode u vise cenovnih rangova. 120e za set moze da bude i macka u dzaku. WMF ima pojedinacne nozeve koji kostaju toliko. Moj omiljeni noz je kostao 7e; krs je i brzo se tupi, ali ga brzo i naostrim i bas me briga da li cu da ga ostetim ili ne.

Link to comment

Victorinox Forchner shef nozevi su oko 3500 dinara,do 4000.Nisu losi uopste.Malo su mesnatiji,moze cak i convex ostrica da se izvuce na njima.Imam njihov model sa drvenom drskom,vrlo lagan za ostrenje,solidno drzi ostricu.Nikako u masinu za pranje sudova.Na poslu ima par koji su uniseni od strane kuvarica cestim pranjem na visokim temp.

Link to comment

drugari, jel smo pominjali ovde one silikonske korpice za mafine, sto se ture u rupe od pleha za mafine, pa se napune testom/smesom ili se stave u obican pleh, dovoljno su cvrsti kad se napune. izgledaju isto kao papirne korpice, sa onim falticama po obodu, od silikona su, rekla bih da su prakticni ali ne znam koliko je taj silikon Ok, pretpostavljam da je to kineski proizvod, nije brendiran i vrlo je jeftin (ovaj sto sam ja u mom selu videla)...

Link to comment

hvala rene, bas mislila da ih pazarim, kostaju 450 dindzi a nisu jednokratni kao ovi papirni koji mi uvek usfale bas kad napravim smesu za moje zdravstvene kolace, projice, pecene pirea voca ili bundeve  (koje sve pravim u formi mafina jer nikad ne znam da li ce ''testo'', koje vrlo cesto uopste nema brasna, a nema ni jaja, biti dovoljno peceno, kompaktno...pa kad ga turim u te kalupe bar bude nekako omedjeno, mafini ostanu kakvom takvom obliku xaxaxa....)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...