Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

onako krupno kao za onaj talijanski mali ekprres lonchic shto ide na shporet?

 

i kakva bude kafa, jel divna? ^_^

Odprilike kao filter kafa....

Kafa je nista specijalno...

Link to comment

molim vas,jeste vi znali da ovo postoji i zasto niko nije govorio o tome?!?  :o

 

 

 

 

Postoji od 1972. 

 

Ali cijea prava sitnica 1200€. Prodaje se kao onaj Kirbi usisivac.

 

Postavio sam pitanje na drugom topicu u vezi ovoga.

Ima Termomix, Magimix i Moulinex.

 

Ova prva dva su preskupa a ovaj treci 40% jeftiniji ali nisam siguran da radi sve sto ova dva prva.

Link to comment

Tako nesto sam i ja zakljucio. Sokovnik iscedi malo soka, dosta otpadaka...

 

Blender je zakon. Da sam znao da je ovako dobra stvar davno bih ga uzeo :)

 

edit:

Juicing-v-Blending1.jpg

 

http://www.rebootwithjoe.com/juicing-vs-blending-facts/

 

Pulpa je zakon

 

Bolji je sokovnik koji cijedi sporom brzinom (45RPM, 45 okretaja u minuti). Najbolji sok izadje bez premca. Cijedis sta zelis (dobro bananu bas i ne cijedi najbolje :) )

Link to comment

Moulinex je marka aparata kao Bosch, Philips... Koji konkretan uredjaj radi nesto kao ovi?

 

edit: @ Borris

 

Moguce da cu tako nesto moci sa novim multipraktikom sto sam uzeo. Prvenstveno zbog blendera a to mi je treci u poslednjih mesec dana  :isuse:

 

Mada nisam 100% siguran kako uopste radi sokovnik na njemu  :cry:

 

edit: ne mogu da nadjem samo to na slici. Zuti deo dole levo

 

hqdefault.jpg

 

ide u zasebnu plitku cinijicu i ima svoj poklopac. Prvo sam mislio da to ide u glavni deo al po svemu sudeci ide posebno.

 

edit 2: nista mi nije jasno. Ako ide u onaj glavni deo zasto ima drugaciji poklopac.

Edited by katamaran
Link to comment

Moulinex je marka aparata kao Bosch, Philips... Koji konkretan uredjaj radi nesto kao ovi?

 

edit: @ Borris

 

Moguce da cu tako nesto moci sa novim multipraktikom sto sam uzeo. Prvenstveno zbog blendera a to mi je treci u poslednjih mesec dana  :isuse:

 

Mada nisam 100% siguran kako uopste radi sokovnik na njemu  :cry:

 

edit: ne mogu da nadjem samo to na slici. Zuti deo dole levo

 

hqdefault.jpg

 

ide u zasebnu plitku cinijicu i ima svoj poklopac. Prvo sam mislio da to ide u glavni deo al po svemu sudeci ide posebno.

 

Ovaj tvoj je previse komplikovan, to jest pokusavajuci da sve radi, ima previse djelova. Poslije nekog vremena ces ga koristi samo za jednu svrhu a ostali djelovvi ce kupiti prasinu. 

 

Ja imam ovaj:

 

maxresdefault.jpg

 

Uglavnom je vazno da brzina obrtaja bude sto manja da bi ga bolje iscjedio.

Edited by borris_
Link to comment

Borise, sačekaj januar, pa idi u BHV. Nisam gledala te robote, ali znam da je sad tokom letnje rasprodaje bio prilično solidan popust na Kitchenaid proizvode koji su stvarno jedan vrh. Sigurno je bilo i toga što ti tražiš.

Edited by MayDay
Link to comment

Kod ovog moze da se bira brzina okretanja. Sokovnik mi je skroz enigma

 

blendsok.png

 

Pretpostavljam da se vrti cela ova plasticna posuda dole jer joj je dno abrazivno a to mi je prilicno nebulozno. Uopste je ta cela posuda minijaturna i mislim da ne moze da stane ni 0.5L u nju

 

A ako bi islo u glavni deo ne znam cemu onda poseban poklopac i kuda bi uopste prolazio sok jer ove tackice po dnu nisu rupe.

 

edit: imam uputstvo pa cu valjda iskopati kako radi. Inace po yt klipovima ga rivjueri guraju na pogresna mesta a ljudi po komentarima pitaju kako radi sokovnik :)

 

Pitanje je hocu li uopste koristiti sokovnik jer mi zaseban sokovnik godinama skuplja prasinu. Na blender sam se navukao za sve pare.

 

edit:

 

na 02:20 na stolu su dva poklopca sa potiskivacima. Kada provali da je zaboravio osovinu na stolu ostaje samo jedan poklopac

 

 

edit 2: ako ga je ovaj dobro montirao onda bi se sok prelivao iz cinijice i odlazio u glavni deo dok bi se pulpa zadrzavala gore. Ne deluje mi kao najpametnije resenje i ne objasnjava zaseban poklopac.

Edited by katamaran
Link to comment

Borise, sačekaj januar, pa idi u BHV. Nisam gledala te robote, ali znam da je sad tokom letnje rasprodaje bio prilično solidan popust na Kitchenaid proizvode koji su stvarno jedan vrh. Sigurno je bilo i toga što ti tražiš.

Da vidio sam i kitchenaid. Imaju i oni jedan takav proizvod ali mi je previse glomazan a ima dosta dodataka koje treba da kupis. Ova gornja tri su mi nekako najjednostavnija. Uglavnom sacekacemo rasprodaju, to je sigurno. Inace vec sada mozes da nadjes kitchenaid na promocijama.

Edited by borris_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...