Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Оне таблете за прање судова у машини су нека најгрђа хемија.

Прво сам приметио на неким стакленим чашама да се при врху појавила нека као измаглица. Прво сам мислио да нешто лоше пере (као и снаја са истим проблемом), а онда сам скопчао да је у ствари машина нагризла то стакло при врху.

Такође на неком керамичком посуђу скида боју полако.

 

Дефинитивно не треба све стављати у машину за судове.

Da staklo zamućuje, a hoće često da "izliže" ukrase...Samo onda ide pitanje , a šta uopšte stavljati u perilicu?

Link to comment

Da staklo zamućuje, a hoće često da "izliže" ukrase...Samo onda ide pitanje , a šta uopšte stavljati u perilicu?

 

Већина посуђа коју имам добро подноси прање у машини.

Али треба обратити пажњу шта не треба стављати.

Link to comment

Оне таблете за прање судова у машини су нека најгрђа хемија.

Прво сам приметио на неким стакленим чашама да се при врху појавила нека као измаглица. Прво сам мислио да нешто лоше пере (као и снаја са истим проблемом), а онда сам скопчао да је у ствари машина нагризла то стакло при врху.

Такође на неком керамичком посуђу скида боју полако.

 

Дефинитивно не треба све стављати у машину за судове.

 

I meni se to dešava, objasnio je svojevremeno Braća Strugacki kako i zašto se to dešava. Nema spasa staklariji kad se jednom zamuti.

 

Što se tiče boje na keramici - to je od slučaja do slučaja, zavisno kako je boja naneta. Meni se sa šolja za kafu sprala boja.

 

Ni aluminujm ne treba u mašinu  (t.j. može da ide, ali izgubi sjaj)

Link to comment

Ja sam tako "matirao" onu "inkvizicijsku spravu" tj. cediljku za pomorandže i sl. Nego, mene zanima jel sad bezbedno sa tim cediti voće sad kad je "odreagovalo"

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Case hoce da pobele ako je voda tvrda ili ako nije dobro podesena kolicina sjaja za ispiranje.Hoce da pobeli i kristal i svo staklo koje sadrzi (ako se dobrosecam) olovna jedinjenja

Link to comment

Case hoce da pobele ako je voda tvrda ili ako nije dobro podesena kolicina sjaja za ispiranje.Hoce da pobeli i kristal i svo staklo koje sadrzi (ako se dobrosecam) olovna jedinjenja

Kristal valjda ne sme ni da se stavlja?

A tvrdoća vode, to se beše reguliše onom solju koja se dodaje?

Link to comment

Za propadanje običnog stakla tvrda voda nije problem (čak je obrnuto), našao sam par postova arama i Strugackog kad se pričalo o ovome:

 

 

Frile, on 15 Aug 2015 - 21:05, said:snapback.png

- zašto i kako mi je mašina za sudove pokvarila stakleno posuđe? Zamutilo se, naročito po rubovima, ničim ga ne mogu vratiti u pređašnje stanje. Šta da radim da to sprečim?

 

ako se ne skida sircetom, onda je korozija stakla najverovatnije. nema pomoci. peri staklo rucno, cak i case od najkvaltetnijeg stakla izdrze 2500 pranja u masini i onda krece korozija.

 

 

 

Frile, on 16 Aug 2015 - 07:40, said:snapback.png

ne, standardna beogradska voda puna kamenca.

 

to ti je što ti je onda, korozija je gora u mekoj vodi, za meku ima smisla dodavati soli koje povećavaju tvrdoću

 

jedino što poboljšava situaciju u  slučaju tvrde vode je klasika za svaku hemijsku reakciju - niža temperatura i kraće vreme 

 

kad sam bio klinac uvek me je fasciniralo kada bih našao staklo na plaži, koje je provelo u vodi neko vreme, nikad nije ličilo na sebe

Link to comment

Ma ljudi tipična abrazija.

Voda pod pritiskom, fina zrnca što iz tablete, što iz vode, temperatura.

Mora da ošteti površinu koja je visoko polirana, pre ili kasnije.

Ili čaše na ruke ili menjati.

Link to comment

Ma ljudi tipična abrazija.

Voda pod pritiskom, fina zrnca što iz tablete, što iz vode, temperatura.

Mora da ošteti površinu koja je visoko polirana, pre ili kasnije.

Ili čaše na ruke ili menjati.

 

korozija i abrazija nije isto, a ja verujem onome što je pisao Strugacki, to je njegova struka koliko kapiram

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...