Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

onu koja ce da se istopi :lolol:

 

imas simbol mokrotalasne na ozbiljnijim posudama ili prosto natpis "microwave safe" na dnu. pricam iz iskustva, stavila moja zena jednom po kile cokolade da topi u neku kinesku plastiku... tri dana smrdela cela zgrada.

Link to comment

Treba da zamenim protocni bojler. Ovaj je neki Bosch ali nije zagrejao vodu pet puta u poslednje tri godine. jel da kupujem onaj klasican ili neki drugi protocni? Malo je stiska sa prostorom, a ovaj mali protocni se uklopio skroz na skroz.

Link to comment

razradi malo :)  hvala

 

nemam mikrotalasnu vec duze vreme pa nisam obnavljala gradivo, ali koliko se secam, operes cveklu ali ostavis koru, stavis u ciniju, unutra ulijes malcice vode, tek na dnu da bude, i poklopis tanjirom. proveris svakih 5 minuta kako ide, ali obicno joj treba jedno 20. bude socnija i aromaticnija nego u bilo kojoj drugoj varijanti. 

 

e sad, nemam predstavu cemu to malo vode na dnu cinije sluzi, mozda je i nepotrebno. kora je bitna jer se tako sokovi zadrzavaju unutra. svakako cini da se cinija zagreje, previse za moj ukus, pa mi te provere na 5 minuta vise sluze tome da cinija ne prsne. 

Link to comment

Malo vode na dnu je trebalo i za ove tikvice sto sam juce pravio. Verovatno je poenta da se napravi sto vise pare unutra.

 

poklopis tanjirom

 

Sto me podseti da treba da sopingujem poklopac za mikrotalasnu

4747743.jpg

Link to comment

nemam mikrotalasnu vec duze vreme pa nisam obnavljala gradivo, ali koliko se secam, operes cveklu ali ostavis koru, stavis u ciniju, unutra ulijes malcice vode, tek na dnu da bude, i poklopis tanjirom. proveris svakih 5 minuta kako ide, ali obicno joj treba jedno 20. bude socnija i aromaticnija nego u bilo kojoj drugoj varijanti. 

 

e sad, nemam predstavu cemu to malo vode na dnu cinije sluzi, mozda je i nepotrebno. kora je bitna jer se tako sokovi zadrzavaju unutra. svakako cini da se cinija zagreje, previse za moj ukus, pa mi te provere na 5 minuta vise sluze tome da cinija ne prsne. 

 

thnx, ali izgleda mi lakše da je ispečem konvencionalno.

Link to comment

Za sad sam bez eksplozija. Mada sam neku noc podgrevao smrznutu lazanju pa sam tek kasnije procitao da je trebalo prvo da je otvorim :)

 

Kolko citam krompir najcesce pukne pa se zato buse rupe. Moram da probam virsle ovih dana jer ih nahvalise u nekoj temi na onom forumu sto sam izguglao.

 

virsle isto moras dobro da izbusis, ako ih ne volis rascvetane

 

a za eksplozije sam vise mislio na podrgevanje necega sto se zguslo u frizideru, pa krene da pucka i prska po mikrotalasnoj, sto posle treba ocistiti

(zato stavis onaj poklopac i miran si)

Link to comment

Ovo već godinama stoji negde u ćošku, nikad ga nisam koristio, mislio sam da je sranje (tako i izgleda) i da je obična prevara... Kad ono. :huh:

Sada se razmišljam da kupim nešto ozbiljnije.

Šta tu valja?

El__20632_zoom.jpg

Link to comment

Ovo već godinama stoji negde u ćošku, nikad ga nisam koristio, mislio sam da je sranje (tako i izgleda) i da je obična prevara... Kad ono. :huh:

Sada se razmišljam da kupim nešto ozbiljnije.

Šta tu valja?

El__20632_zoom.jpg

moji matori su imali ovo sokocalo i koristili otprilike za sve osim za supu. u ovo doba godine, matori to parkira na sto na terasi, naspe rakijicu i laganini ispece par dzakova paprika i brdo patlidzana za ajvar i pindjur. lonac sa strane i samo puni. super i za meso i za ribu i za povrce. taj sto smo mi imali je radio kao sat jedno dvaes godina ako ne i duze. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...