Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

13 minutes ago, Moća said:

Resio sam da se dovedem u red do 40. rodjendana ali vremena jedva imam za vezbanje pa bih probao nesto kod kuce bez tegova. Pitanje je koliko su realni oni programi vezbanja "dva meseca do trbusnjaka" i takve budalastine? Imate li neku preporuku za tako nesto i za neke aplikacije za vezbanje

 

Mislim da ti "dva meseca do trbusnjaka" programi nisu realni, i licno bih izbegavao svakoga ko se tako reklamira. Takodje i puno onih pre i posle fotki na reklamama su slikane u razmaku od jednog dana, gde je slika "posle" nastala neposredno nakon treninga, kad je neko napumpan, a slika "pre" sutradan, kad se telo opusti, plus se nalije par litara vode.

 

Jedna stvar je meni bitnija od bilo kog programa - najbolje je inkorporirati trening u svoj svakodnevni zivot, da ti to ne bude hobi ili obaveza, nego da bude prosto deo tvoje svakodnevnice, kao pranje zuba i tusiranje. Naravno nije nuzno neophodno trenirati svaki dan, ali nesto kad se zacrta treba ispostovati. Kad ljudi tako postave stvari i prelome nema brige za njih, inace se precesto desava da brzo odustanu, kupe mesec dana FitPasa a odrade dve nedelje i cao.

 

Elem, baci pogled na ovaj sajt - https://scoobyswork.shop/ - taj lik je jos pre sto godina pokrenuo svoj blog sa fokusom na homeworkout varijantu. Bez ikakvih tegova je malo zeznuto, ali bar nabavi recimo one stretch trake, par komada razlicite debljine, sa tim vec mozes neko opterecenje da izazoves. I povedi racuna o ishrani, sto manje trans-masti i cistog secera i dobar si, trbusnjaci su 70% ishrana a 30% vezba. 

Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Resio sam da se dovedem u red do 40. rodjendana ali vremena jedva imam za vezbanje pa bih probao nesto kod kuce bez tegova. Pitanje je koliko su realni oni programi vezbanja "dva meseca do trbusnjaka" i takve budalastine? Imate li neku preporuku za tako nesto i za neke aplikacije za vezbanje?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Imas HIT treninge od 20 do 45 min ,ja sam koristio HASFIT app i YouTube kanal.Imas treninga koliko Hoces i razlicite nivoe vecinom sa rucnim tegovima.Znaci to je neki minimum ,rucni tegovi sa izmenjivim tezinama.Moze jedan Ketlebell ili ti girja za zamenu mrtvog dizanja i da radis cucanj sa girjom i jos gomila vezbi i to je to.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Resio sam da se dovedem u red do 40. rodjendana ali vremena jedva imam za vezbanje pa bih probao nesto kod kuce bez tegova. Pitanje je koliko su realni oni programi vezbanja "dva meseca do trbusnjaka" i takve budalastine? Imate li neku preporuku za tako nesto i za neke aplikacije za vezbanje?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

opa jel ti to nama izlazis iz ormara :fantom:

  • Haha 2
Link to comment

Ma kakvi crni trbusnjaci ne zanosim se time niti su to realni programi nego sam naveo kao primer. Hocu koliko toliko da se dovedem u red. Najbolje mi bilo kad sam spojio 8 meseci krosfita al sad tesko da mogu da uklopim. Od stvari za vezbanje trenutno imam zvono od 12 kg i jednu traku veceg opterecenja.

Link to comment

pa nije ti to rdjavo, radi lepo to zvono, pa onda par varijanti sklekova, njima pokrijes gornje i donje grudi i triceps, obavezno cucnjeve, mozes sa zvonom a mozes i na jednoj nozi, trake su ti apsolutno dovoljno za ruke i ramena ako su iole ozbiljnije, trbusnjake lepo na podu ko i svi i jos kad bi nasao kakvu sipku za zgib i puna kapa.

ne znam koliko je zvono, ako je neko dzinovsko mozes njime da pokrijes dedlift, a ako je obicno svakako pokrivas donja ledja svingom.

i ubaci obavezno kao rutinu pred spavanje tipa sto sklekova, to je tata svih vedzbi.

 

edit: sad vidim da si napisao da je zvono 12 kila, sta jel nije bilo muskih u radnji :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment
56 minutes ago, goofs said:

Zvono od 12kg - istrazi turski cucanj, majka svih vezbi, cepaj to do iznemoglosti

 

 

Ovo sam jednom radio na treningu radili smo max ponavljanja i raspao sam se.

 

Link to comment
21 hours ago, ToniAdams said:

pazi skupljanje vode je deo procesa, voda se talozi u misicima a zauzvrat imas benefite u vidu povecane energije i boljeg razvitka misica koje zapravo nastaje posto telo sanira te "mikropovrede" u strukturi misicnih vlakana koje nastaju tokom tjelovezbe.

nova vlakna nose donose nove receptore za insulin, plus sam misic trosi energiju i eto skidanja sala. 

znaci sam mehanizam je prilicno jednostavan i nedvosmislen, cak i da dodje do nekog zadrzavanja vode, u konacnici sto bi rekli xrvati smo na dobitku.

sto se mene tice, dok sam ga uzimao nisam zaista mogao da primetim vizuelno bilo kakvo zadrzavanje vode, al to je mozda zato sto imam 200 kila pa svakako delujem volumenast i sto zaista nisam preterane doze konzumirao.

mogu da slobodno kazem da sam nula sajdefekata ovako na prvu detektovao. 

al opet, to je individualno, sve kapiram najvise zavisi od toga koliko cije telo inicijalno proizvodi kreatina, od ishrane i ostalih faktora.

imas sad u onim tableticama neke varijante, ja bih na tvom mestu kupio neku minimalnu dozu pa isprobao.

 

 

 

yep, ty! ako krenem u to onda cu tako, neku minimalnu dozu ali tek kada se uhodam sa proteinom. cisto da budem sigurna da li ima efekta za mene (ili ne). 

 

 

19 hours ago, Zli Gli said:

Dobar je kreatin, kazu uz protein jedini zaista realno potreban suplement, ako ne racunamo vitamine koje treba uzimati nevezano za vezbanje.

 

Sto se tice marki, svaki od 70-80gr proteina na 100gr ce raditi posao nama amaterima, treba birati samo po ukusu i da ima sto manje secera i zasladjivaca. Recimo belgijski QNT pravi super ukuse, secam se od pre kad sam uzimao, MusclePharm je sigurica od tih skupljih, Optimum Nutrition naravno, ima ih mali milion.

 

to sa vitaminima, amino kiselinama i generalno suplementima je stvarno rabbit hole kada sam se dotakla da malo istrazim 🙈. pa jbt odjednom se pojavila neka hrpa toga za sta nisam nikada ni cula a kao ektsra se preporucuje (na primer NMN, Resveratrol/Fisetin/Quercetin/Berberine - morala sam da copipejstujem 😆) ma zavrtelo mi se u glavi. i onda sam odustala i za sada nastavljam sa svojim redovnim, svakodnevo vitamin d + magnezijum + zinc + ponekad echinacea. i samo cu da dodam protein i eto mozda taj kreatin (i mozda, mozda casein) ali ne sada.

 

e super, hvala za preporuke marki, jer je stvarno haos koliko ih ima. za sada krecem sa myprotein, trebalo bi da stigne uskoro. 

 

 

Quote

Bolje s vodom posle treninga a ako mora mleko moze neko s niskim procentom masti. I kazein je ok pre spavanja s mlekom, ko ima viska para i hoce dva puta dnevno unos proteina kroz prah. 

 

👍🙏 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Teram yogu jednom do dva puta dnevno ako sam u prilici.Po 15 minuta.Toliko budem ukocen na kraju dana da mi suze podju kod nekih protezanja.Tacno se slegne kicma od sedenja.Indiski ili Persijski cunjevi Takodje super stvar za ramena,nemam onaj osecaj tistenja,tupog bola.

  • +1 2
Link to comment

Isla na tening danas posle mesec ipo dana, pola sam izdrzala. Kardio nula. Mlate ko ciglama da me gadjaju. 

 

One burpies nisam mogla ni jedan. Ni jedan! A ni na jednoj nozi da stojim u onoj yoga pozi ( to nam sve deo zagrejavanja)

Link to comment
  • 2 weeks later...
56 minutes ago, roksi said:

e samo jos nesto u vezi (puder) proteina, da li ga pijete samo one dane kada vezbate ili i ostalim danima? 

 

Ma svaki dan slobodno,ako zelis misice mora povecan unos proteina konstantno.Uzmi neki app i prati unos,oko gram i po po kg tezine.Ja bi koristio protein samo kao dodatak,oko 20% odatle.Da se naviknes da tri jajeta i slanina Nike preveliki dorucak za semi,recimo.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Jogurt/grčki jogurt/kiselo mleko/mleko su zgodni da se poveća unos proteina. Ne sprema se i lako se konzumira, nije skupo. Uzmeš neki koji ima odnos masti i proteina kakav tebi odgovora. 

 

Proteinski šejk možeš svaki dan ako ne uspevaš iz hrane da uneseš dovoljno što nije lako. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...