Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

Ne znam da li pričate o tome da se zapatio kao dijagnoza koju daju, ili da ga oni imaju. Verujem da su ljudi po kovid bolnicama potpuno sagoreli.

Link to comment
  • 3 months later...

Tema je neaktivna ali ipak, glede kovida.. Ja sam slicno kao vecina, sticajem raznoraznih okolnosti ali najvise sto sam morao, prosao taj put od posao/ frilensing/ 3-4 posla, cesto 18h dnevno u trci s vremenom da nikom ne probijem rok.. i tako 10-ak god do danas kad imam samo redovne klijente, SP, radnika, skoro otplaceni krediti, skoro pa normalno radno vrijeme i dr. Prvih 6-7 god uopste nisam osjecao bilo kakvo sagorijevanje, naprotiv, uvijek sam imao motiv, zelju, radoholik. Ta bezvolja je krenula relativno naglo a stizu me polako i godine, iscrpljenost i raspolozenja koje ste vec pominjali. Medjutim, posle jebenog kovida i dodatnih problema sa trombozom, nogama.. sve je otislo dodjavola. Definitivno post-covid sudeci po pogorsanju. Apsolutno bezvoljan za posao, radim samo zato sto moram. Ne znam koliko i da li ce se nesto promijeniti ali ovo, iako je naravno izdrzivo, nikuda ne vodi i neophodno je da se resava. Harperov post o guletskim krstarnjima ce mi biti u glavi sledecih par mjeseci, znam.

Link to comment
  • 4 weeks later...

U mom mini bablu™ je bas zeznuta situacija sto se tice burnouta. Mnogo ljudi je u sred burnouta i traze psihologa/psihijatra ali je vreme cekanja uzasno dugo. Privatni su totalno rezervisani i pored cena koje su otisle u nebo. ( pre godinu dana dobar psiholog je bio privatno 80-100 eur sat, sad je vec na 275 eur !) Drzavni se cekaju po 6 meseci jedino ako bas nisi u totalno u autu onda te smeste u ustanovu. Ja sam nekako pre pretpostavljao da si vise izlozen  burnoutu kad radis neki visokostresan posao ili puno sati ali to uopste vise ne vazi. Recimo imam prijatelja sportskog novinara, onda zenu koja radi u marketingu pola radnog vremena, pa coveka koji radi kao freelancer za tehnicko pisanje i svi su prema sopstvenom priznanju "gotovi". Onda na poslu primecujem da su ljudi dekoncentrisani i nemotivisani do krajnjih granica. Mislim imao sam i ja nekih perioda kada spucam 2,3 sata uglavnom ovde ali eto opet ne zelim da izblokiram ove blize kolege oko mene pa se nekako nateram da uradim posao. Sad je situacija da se samo ne pojave na ovim status sastancima. I to ljudi koji su bili bas highachiveri™. Ono sto mene brine je sto je to 30,40% kolega i pored stvarno dobrih uslova za rad i plata. 

  • +1 5
Link to comment

Korona faza je bila okidac za mnoge ljude koji i pre toga nisu bili zadovoljni svojim nacinom zivota. -Previse posveceni poslu ili je dovoljno udaljen da izgubis ceo dan na tome, dodjes kuci mrtav, bez satisfakcije i bez podrske nadredjenih i saradnika. Nisi cenjen. 

-Pauza kad se nije radilo mnogima je bila potpuna drama sta da rade sada, ne znaju da zive svoj zivot, bez posla i nekog da im daje ciljeve. 

I sad se vratis i shvatis da posao nije najbitnija stvar na svetu, da postoji nesto i van tog sveta. Da komunikacija sa ljudima postaje nemoguca misija, svi su skrenuli u neke krajnosti, niko odmoran, svez, rasterecen. Mozak radi non stop jer toliko stvari se desava u toku jednog dana da mu par sati ram resetovanja nije dovoljno da kompartamelizuje sve informacije. 

-Zivimo u svetu lazi. Svuda gde se okrenes laz. To Biće oseća iako razum ignorise. Ali telo nosi tu uznemirenost, paniku i pretvara u strah. A razum ne zna kako da resi taj problem.  

Bas je jako tesko da se zivi u ovim vremena, uvek na nekom edžu a jos vise ziveti kako zelis. Mnoge stvari naucene padaju u vodu. Ima i dobra stvar: nauci se kako da se okrene sebi i oslobodi Duh u nama od prepreka da cveta. 

 

 

Ja samo mogu da kazem da iako ti treba dosta snage i volje i hrabrosti (verovatno) da koracas kako ti želiš ili barem u pravcu u kom ti zelis, kada naucis kako da izbegavas te prepreke, svaka nova stvar je laksa ds se resi, nekako radis po automatizmu. Mislim, Ljubav je najveci pokretac u borbi sa nedacama, prvo Ljubav prema sebi, pa drugima, planeti, kosmosu, Bogu, spiritualnom svetu. 

Edited by mustang
  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, mustang said:

 

 Ljubav je najveci pokretac u borbi sa nedacama, prvo Ljubav prema sebi, pa drugima, planeti, kosmosu, Bogu, spiritualnom svetu. 

:heart: :ss1: Све истина. А и љубав према домовини.

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, bags said:

Ono sto mene brine je sto je to 30,40% kolega i pored stvarno dobrih uslova za rad i plata

Kao 20-godišnji posmatrač sa strane, meni deluje da opada kvalitet rada tu. Služba nabavke posebno, ali i tzv. stručni departmani koji sve više primaju neke tašnice&mašnice, a sve manje solidnu HC struku.

Nema veze sa burnoutom, ali mi pade na pamet. A na lovu i dobre uslove se čovek lako i brzo navikne i počne da sve to podrazumeva i posmatra kao nulti nivo stvari….

Link to comment
40 minutes ago, kipo said:

Ne moze. Moras neku facu iz drzavnog posla. Da si pravi burnoutovac znao bi to. Ali nisi..

 

Mogu samo Timarova u ulozi Licanina..a taj sto bi se obracunavao sa burnoutom, pesma jedna.

  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, pt 2.0 said:

Kao 20-godišnji posmatrač sa strane, meni deluje da opada kvalitet rada tu. Služba nabavke posebno, ali i tzv. stručni departmani koji sve više primaju neke tašnice&mašnice, a sve manje solidnu HC struku.

 

Spolja to jos izgleda dobro. Tek ce se videti posledice narednih godina kada starija ekipa krene u penziju i ovi sto su rekruitovani u prethodne dve godine pocnu da isplivavaju. Mislim da se ne lazemo i pre je bilo situacija da otprilike 30% osoblja ima roditelja diplomatu ali sada je taj procenat jos veci a uz to ovaj forcovani gender equality doslovno unistava citave sekcije.

 

Meni je trulo cak i ovde da pisem kakve se kombinacije Yes Minister i Monthy Pythona desavaju svakodnevno.

Link to comment
18 hours ago, bags said:

U mom mini bablu™ je bas zeznuta situacija sto se tice burnouta. Mnogo ljudi je u sred burnouta i traze psihologa/psihijatra ali je vreme cekanja uzasno dugo. Privatni su totalno rezervisani i pored cena koje su otisle u nebo. ( pre godinu dana dobar psiholog je bio privatno 80-100 eur sat, sad je vec na 275 eur !) Drzavni se cekaju po 6 meseci jedino ako bas nisi u totalno u autu onda te smeste u ustanovu. Ja sam nekako pre pretpostavljao da si vise izlozen  burnoutu kad radis neki visokostresan posao ili puno sati ali to uopste vise ne vazi. Recimo imam prijatelja sportskog novinara, onda zenu koja radi u marketingu pola radnog vremena, pa coveka koji radi kao freelancer za tehnicko pisanje i svi su prema sopstvenom priznanju "gotovi". Onda na poslu primecujem da su ljudi dekoncentrisani i nemotivisani do krajnjih granica. Mislim imao sam i ja nekih perioda kada spucam 2,3 sata uglavnom ovde ali eto opet ne zelim da izblokiram ove blize kolege oko mene pa se nekako nateram da uradim posao. Sad je situacija da se samo ne pojave na ovim status sastancima. I to ljudi koji su bili bas highachiveri™. Ono sto mene brine je sto je to 30,40% kolega i pored stvarno dobrih uslova za rad i plata. 

 

Disklejmer: naredna rečenica sadrži reklamu

 

Ako su naši (bhsc), šalji ih na onlajn u Beograd, mnogo je jeftinije :tongue:

 

Reklama off

 

 

E da znaš, ja sam u burnout upadala s manje sati rada nego više, i to dobro plaćenog. Zavisi od toga šta radiš, kako je strukturisan i kako te tretiraju na poslu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...