Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

Just now, Svemir Zeka said:

Antidepresivi su lekovi manje štetni od mnogih koji se nalaze u slobodnoj prodaji.

U svakom slučaju, manje štetni nego da čovek bude depresivan ili ansiozan. Tako i telo i organi više trpe. 

Što tebi smeta što ih on pije? Ako se s njima oseća funkcionalnim, zašto da ne pije ad?

 

 

Pa kazem ti, brinem se sa cime ih truju, da li su mu stvarno neophodni...boze sacuvaj da mu zabranjujem, niti  bih mogla/smela... 

 

 

Ali, mogu da kazem da je ogromna razlika između njega kada sam ga upoznala i njega sada. Pre nije spavao uopste, sve je bilo haoticno, sa sve lekovima i dalje nepredvidivo ponasanje, mesecima iz kreveta ne ustaje, svake nedelje od nove bolesti umire....tako su mi prosle prve dve godine dok nisam lupila sakom o sto. A to se desilo kada sam otvorila frizider i dobila napad panike sta lekova imamo u frizideru a dok njega nisam upoznala ja ni kapi za nos nisam imala. 

 

Moja tolerancija na takvo ponasanje je bila eto dve godine. Onda sam malo zagrmela ... I od tada ne umire, spava ko beba, na minimum smanio lekove sto pije (sad pije samo clonazepam, pre je tu bilo svacega) i sto kafetine krcka. Tu tabletomaniju sa lekovima je zamenio sa suplementima jedno vreme a sada je krenuo sa prirodnim stvarima (kurkuma, med i beli luk npr..). Vezba, uziva u svom poslu, u svojim umetnostima, ima zanimljiv zivot.

Link to comment
53 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa kad, kako kažeš, ne znaš šta je depresija. 

Depresivac ima sjebane tzv.voljno-nagonske dinamizme. Smanjen nagon. Ne jede, ne spava.

 

Ili jede i spava previše...

  • +1 3
Link to comment

Možda mu je bolje jer ima tvoju podršku i ispunjen život? Neuroze su višestrzko uslovljene, a i sve je individualno. 

Clonazepam je antiepileptik i spada u bezodiazepine. Zavisnost od njih je veća nego od SSRI, kažu doktoranti farmacije.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Možda mu je bolje jer ima tvoju podršku i ispunjen život? Neuroze su višestrzko uslovljene, a i sve je individualno. 

Clonazepam je antiepileptik i spada u bezodiazepine. Zavisnost od njih je veća nego od SSRI, kažu doktoranti farmacije.

 

Sad ces jos vise u zabrinutost da me bacis 

 

Apsolutno ima moju podrsku, zasticen je kao slon, a ceo svet mu na dlanu. I dalje ne zna da koristi tu svoju slobodu u 100% kapacitetu (prirodno dobijenu,.svi je imamo .....a ne kao zbog mene) 

Edited by mustang
  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

 

Sad ces jos vise u zabrinutost da me bacis 

 

 

Ne brini se, jab se više brinula zbog previše kurkume. Može da dobije iritabilni kolon :tongue:

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

Ne brini se, jab se više brinula zbog previše kurkume. Može da dobije iritabilni kolon :tongue:

 

Jedna kasika dnevno je okej 

 

 

Znaci i ti volis farmakologiju :D 

I tebe bih na njivu :lolol:

 

 

Link to comment

Rad oslobađa? Ima istine, ali to nema veze sa depresijom.

 

Mustang, zvucis ovde malo kao oni ljudi koji dodju i depresivnog debeljucu krenu da ubeđuju da je menoguce da je depresivan, jer su debeljuce po prirodi vesele. Treba samo da misli na lepe stvari kad mu je teško i puf, sve super.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

kod mene neki mlad svet postradao od burnouta, al to je uvek tako kad je doktorat tezak, a mentor nezglavljen. srecom, pametan svet odmah prepozna dogadjaje i trazi struchnu pomoc i sve bude ok na kraju :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
5 hours ago, mustang said:

 

 

Apsolutno ima moju podrsku, zasticen je kao slon, a ceo svet mu na dlanu. 

А јел Амер или Словен? Паде ми на памет сцена кад Тони Сопрано прича са Рускињом која има једну ногу и генерално тежак живот, и она му каже нешто попут: "Једини ви Американци тежите да будете срећни" (у смислу перцепције да је живот права ствар само ако је срећан живот)  После је психолошкиња објаснила Тонију да је то зато што су постигли квалитет живота који захтева срећу као следећи циљ за достизање, тј. више није циљ голи опстанак него лична срећа. 

Link to comment

Zar mu Svetlana nije rekla da su Amerikanci vaginice jer stalno ocekuju da se desi nesto dobro, pa kad se (u vecini slucajeva) ne desi, zglajznu u depru zbog toga? Dok ostatak sveta ima sasvim suprotan pristup i kosekventno manju depresivnost?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...