Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

42 minutes ago, goofs said:

Sve ostalo je mlaćenje prazne slame, čuj osiguranje je problem rada van ofisa, internet security i slično, sve se to ispegla, osim ako ne radite za Pentagon.

 

Nije bas tako, i ne mora sve da bude posao u Pentagonu. Rizici pri radu mogu biti razni, a polise osiguranja koje ispregovaraju koncerni pojedinac nema sanase da dobije. 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Savet koji mogu svima u sličnim situacijama da preporučim je jako dobra organizacija rada i života, secite radno vreme u zacrtani sat, nema ništa da se dovrši, sve može sutra.

 

Ja ovo pocela da radim kod drugog freelance projekta (silom prilika*, nije bas bio moj izbor), pa je rezultat da sad em radim prekovremeno em su mi pripretili otkazom :D

Pa sad cekam imam li posao od jula ili ne :D :(

 

*A sila prilika je da je dete pa i mi bilo non stop bolesno, a bolovanje ne mogu da uzmem.

Link to comment
49 minutes ago, Moonwalker said:

 

Nije bas tako, i ne mora sve da bude posao u Pentagonu. Rizici pri radu mogu biti razni, a polise osiguranja koje ispregovaraju koncerni pojedinac nema sanase da dobije. 

 

Pa pojedinacno - ne, naravno, samo kazem kad bi bilo pameti i volje u korporaciji sve to i pravno i tehnicki bi moglo da se ispegla tako da se ljudima omoguci rad sa udaljene lokacije, za profesije kod kojih je to moguce. 

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

freelance zna da bude prilicno zajeban, a nema placenog bolovanja

Pa ima i to kod dobrog zdravstvenog i penzionog osiguranja. Ovde zdravstveno plaća do 60 dana, posle preuzima penziono… 

Link to comment
Just now, aram said:

Pa ima i to kod dobrog zdravstvenog i penzionog osiguranja. Ovde zdravstveno plaća do 60 dana, posle preuzima penziono… 

 

pa ovdje nema

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

 

pa ovdje nema

Pa jasno mi je, ali dobro je znati da to može, pa vršiti pritisak. Ili se osigurati u inostranstvu, ako je moguće, privatno. 
ed: kod privatnog osiguranja postoji sve i svašta što se može uključiti, samo treba tražiti, niko vam to neće sam ponuditi. 

Edited by aram
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

freelance zna da bude prilicno zajeban, a nema placenog bolovanja


Vrlo cesto ni godisnjeg, to jos nisam doziveo, da solim muda a idu pare :laugh: Cak sam i laptop nosio namore da odradim 2-3 sata dnevno da mi neka pirana ne preuzme poso

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:


Vrlo cesto ni godisnjeg, to jos nisam doziveo, da solim muda a idu pare :laugh: Cak sam i laptop nosio namore da odradim 2-3 sata dnevno da mi neka pirana ne preuzme poso

 

da bre. triessedam kora. mada nemam ambicije da mijenjam modalitet poslovanja, povremeno mi se dobro smuci.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

A nama koji radimo u kancu da se poveća plata stavkom nadoknada za razdvojenost od doma. :fantom:

+ safety kit za ekstremne situacije

FD9258B5-7D15-4E67-8380-5434B0F9D4DA.jpeg.e0c276f1e56668cb1a1449fde90a7dcd.jpeg

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:


Vrlo cesto ni godisnjeg, to jos nisam doziveo, da solim muda a idu pare :laugh: Cak sam i laptop nosio namore da odradim 2-3 sata dnevno da mi neka pirana ne preuzme poso

 

Ja sam jedno godinu-dve imao bas ozbiljan trip oko godisnjeg, jer freelancere on kosta duplo - deo novca ode na uobicajene stvari, putovanje, smestaj itd, a drugi deo je onaj koji ne zaradis za taj mesec radeci. Zajebana rabota, mislim, sve je ok kad dobro promislis i postavis stvari na pravo mesto, ali je trip.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...