Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

  • 1 month later...

Evo da dam update za moj "hoce bidne nece bidne" burnout.

 

Pocelo je prevelikim brojem projekata gde jednostavno nisam stizao da na sve odgovorim plus mozak se sludjavao od skakanja sa jedna na drugu stvar. U medjuvremenu novi sef uleteo i dao mi zeleno svetlo da se skinem sa dobrog dela projekata (tad ih je bilo 6-7 aktivnih sada imam 2) plus da kazem Ne za bilo sta sto je business as usual i prebacim na druge inzenjere. Hvala mu na tome, pomoglo je naravno. Prethodne sefove je jednostavno bole q za nas, sto je bitno za nastavak price da se zna.

 

Taman kad je to reseno, ova dva projekta na kojima radim postali mlogo bitni za biznis i krenuo je strasan pritisak da se postuju deadline-i (zvuci cudno al u ITu je normalna stvar da se probijaju, prosto previse problema na koje naidjes tokom realizacije). Pritom, pritisak je sa ozbiljnim konsekvencama, naznaceno je izmedju redova da visi menadzment nije zadovoljan kako se radi a kod nas se i za mnogo manje otpustaju ljudi tako da svi pisaju u gace na projektu. To je stvorilo kod mene, i jos nekih kolega, ogroman stres tako da ni vikendima nisam mogao da se smirim. Slag na tortu je sto imamo vrlo toksican odnos sa jednim timom koji traje vec godinama a nazalost sa njima tesno radimo na ovim projektima. U medjuvremenu smo dobili pod-sefa koji je bivsi inzenjer iz naseg tima (jer ceo tim ima 20+ ljudi pa je sef morao da ga izdeli na tri dela). 

 

Elem, u zadnjih nedelju dana smo imali sastanak sa tim drugim timom i kad su oni krenuli da nas napadaju za nesto sto su oni umislili da radimo ja sam pokusavao da odgovorim ali nisam uspeo da dodjem do reci od njihovog rantovanja. Pod-sef je uskocio, rekao im da prestanu i da dozvole vasem Shan Janu da prica. Zvuci kao mala stvar ali to je prvi put da smo dobili podrsku od menadzmenta kao inzenjeri.

U medjuvremenu smo se opet zalili sefu na stres na poslu i los odnos sa tim timom i on je rekao da imamo njegovu punu podrsku da ako nam je previse da zajebemo deadline i iskuliramo. Takodje ce angazovati HR za problem sa ovim timom (prethodno angazovanje viseg menadzmenta nije pomoglo).

 

Elem, osecam se mnogo bolje. Mislim da je sustina u akciji pod-sefa. Lepe su reci ali kad vidis da je neko zaista istupio da te zastiti to je ono sto se racuna. Kolega na projektu i dalje nije ubedjen, iako nije napravio ni jednu gresku i radi kao konj, svako malo mu izleti kako se plasi da ce dobiti otkaz i sta ce onda sa zenom i dvoje dece :ph34r:

 

Tako da borba se nastavlja, ja bih voleo da me sve ovo ne dotice toliko jer cak i da izgubim posao ne brinem se ali eto...

  • +1 3
Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...