Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

Парафразирао сам, по сећању, али да, то је од прилике смисао. Не могу да запамтим баш све из серије коју сам гледао пре више од 10 година. Ја увек меморишем суштину,  а заборављам детаље. 

Link to comment
47 minutes ago, Svemir Zeka said:

Јел постоји нека друга референца сем Сопраноса, за нас који нисмо пратили?

 

Amerikanci su osetljiva bića, ukratko.

 

Btw, upoznala nekog njujorcanina danas, cudom se cudi kako je u kratkim rukavima i koliko mu lepa kalifornija i kako mu je sve manje, drugacije stresno.

Edited by mustang
Link to comment
13 hours ago, mustang said:

Nepoznato mi je to stanje, nikada ga nisam osetila cak i u najtezim trenucima zivota.

Bar kod mene to nema mnogo veze sa problemima ove ili one vrste, zapravo u najtezim trenucima zivota tesko da depresija moze isplivati na povrsinu, pored svega sto te melje. Ali ima raznih ljudi i raznih depresija vjerovatno. Mene je bunilo kako ljudi koji imaju ogroman novac priliku da sebi i svojima stvore savrsen ugodjaj i da ga mijenja svakih 2-3 mjeseca ako je potrebno. Jer, razmisljam, nisu moja i derpresija Robin Vilijamsa iste, ne mogu biti iste - ja bih svoju depresiju lako rijesio sa ostrvom od 2-3M$ i uskim krugom ljudi na njemu, nekim biznisom, putovanjima, skupim hobijem koji mi prvi padne na pamet.. A onda skontam da je Brajan Mej npr sve to vjerovatno obavio, zatim zavrsio astrofiziku, spasava jezeve, zivotinje, posumljava svijet.. Dakle, svako svoje breme nosi, na svoj nacin. 

  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Јел постоји нека друга референца сем Сопраноса, за нас који нисмо пратили?

 

Nije dobra referenca, sve je pogrešno prepričao.

Link to comment

depresija je zajebana i jede zivot, u nju se uplivava uljuljkujuce polako i uz racionalizacije, ni ne primjeti se odmah da je slika o sebi i svijetu netacna, pretjerana ili autodestruktivna. zivjeli i ljekovi i psihoterapija. bila, vidjela. do zaljecenja od njive nije bilo nista, ali kad je krenulo da bude bolje uz pomoc ssri i terapije, rad je bas poceo da znaci. i ne samo rad nego i aktivna zadovoljstva, tzv bihejvioralna aktivacija. ali depresije su razlicite i put izlaska nije isti za sve. meni je recimo trazenje smisla u zivotu, sto mi je terapeutkinja pominjala, izazivalo pad secera, nisam ni bila u krizi smisla, a nekim drugima taj pristup bas znaci.

Edited by morgana
  • +1 7
Link to comment

Ima tu svega. Od uzroka depresije, prvo dosta ljudi ima genetiku za depresiju/bolesti zavisnosti itd, drugo i ko nema a zivot je tezak i razni pritisci dovesce do toga, trece da citiram brata jebe nas americki san. Deluje mi ovako poizdalje da je ovoj omladini to i zeznutije jer su im svima nametnuli tik tok/instagram slike koje su mnogima nedostizene.

 

 

  • +1 4
Link to comment

ko još uvek nije bio u depresiji, može da pogleda utakmicu koja je upravo na prvom programu RTS, pa da posle piše sa iskustvom

 

ako ne možete da gledate, dovoljno je 10 minuta onog komentatora

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Naravno postoje razne vrste depresija, npr. one koje se manifestiju agresivnoscu prema drugima i sebi (Shanjan)

 

 

Ako agresija traje godinama i smeta u funkcionisanju sa ljudima, onda je moguće da je depresija samo simptom poremećaja ličnosti. I tu "lekići" ne čine nikakva čuda, već psihoterapija od xy godina.

 

Uzgred, ja se duboko ne slažem sa stavom o dominatnom pozitivnom stavu o psihijatriji i psihićima uopšte. Što ne znači da kažem da ne treba ići.

 

 

A da patim od burnouta, tražio bih terapeuta koji nije sa VMA. Ne želim da obrazlažem zašto. Samo kažem.

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Malkmus said:

Naravno postoje razne vrste depresija, npr. one koje se manifestiju agresivnoscu prema drugima i sebi (Shanjan)

 

 

Ako agresija traje godinama i smeta u funkcionisanju sa ljudima, onda je moguće da je depresija samo simptom poremećaja ličnosti. I tu "lekići" ne čine nikakva čuda, već psihoterapija od xy godina.

 

Kombinacija sa narcisoidnim i slicnim sklopovima licnosti imhe.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...