Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Burnout

Featured Replies

 
Tako je samo sto ja mislim, da ce poceti da postavljaju uslove i odakle mozes da se logujes. Daj boze da nisam u pravu.

U nekim firmama/ zemljama je problem sa radom u inostranstvu i oko poreza (gde je zaposleni onda rezident) i sl.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Replies 464
  • Views 41.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Znaš kako, dok sam radio u sudu, imao sam običaj da kažem da ako danas padne meteor na Peti opštinski sud u Beogradu i ubije svih nas 200 zaposlenih i sudija, bićemo vest jedno pet dana, i to više zbo

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Ako vam je cilj da napredujete u karijeri u smislu većeg senioriteta, samo da znate da je sistem postavljen za ljude koji napreduju dijagonalno (iz stare firmu u novu na veću poziciju) i one koji rade

  • Iz mog iskustva vidim da je i dobronamernim ljudima tesko da percepiraju depresiju cak i kad se bas potrude. Cesto cujes te savete tipa idi medju ljude, idi na sport, pricaj pozitivno sa samim sobom..

Posted Images

12 hours ago, Vapad said:

 

Mislim da je to klasična pogreška naučnih krugova koji su posmatrali kroz neke svoje naočare :laugh:

Lenjost je stvorila čoveka, da ne trči 12 sati ne bi li izmorio ranjenu zver usavršio je ubijanje, da ne rmbači satima na polju, mašine, etc. lenjost i shvatanje njene prednosti su napravili modernog čoveka, my 5 cents.

 

Ja sam spreman za deep space era

 

Ti sto su razvijali masine nisu nuzno bili ti sto su satima rmbacili na polju.

Vecina tih izuma delo su prosto radoznalih i talentovanih umova koji su na svemu tome jako puno radili, verovatno i vise nego oni sto su trcali za zverima i rmbacili po polju.

Umni rad je fizički neizdrživ :D

 
aha, imam desktop i ogroman ekran, savršeno mi odgovara, laptop retko koristim kući. naravno da ga imam, jer moram da ga imam. doduše supruga ima mnogo bolji, pa me to nervira [emoji3]
Nakaci laptop na monitor, pa ces imati veci... ekran od nje :D

Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.

2 hours ago, Mel said:

 

Ti sto su razvijali masine nisu nuzno bili ti sto su satima rmbacili na polju.

Vecina tih izuma delo su prosto radoznalih i talentovanih umova koji su na svemu tome jako puno radili, verovatno i vise nego oni sto su trcali za zverima i rmbacili po polju.

 

Ok ok, rad je stvorio coveka :dry:

Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.
Naravno, u svakom open spejsu imas takav koncept.

Sto se tice burnauta, bitno je ne praviti sebi pritisak veci nego sto treba, imati filter da se smanji stres, znati svoje granice i mozda najbitnije, smanjivati obim posla i prebacivati ga na druge.

28 minutes ago, Moonwalker said:

Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

15 hours ago, Vapad said:

 

Lenjost je stvorila čoveka, da ne trči 12 sati ne bi li izmorio ranjenu zver usavršio je ubijanje, da ne rmbači satima na polju, mašine, etc. 

 

+1

Spoiler

kr7UUWH.thumb.jpg.87c60151e7fea58a88a9a89153d9c507.jpg

 

 

 

13 minutes ago, radisa said:

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

nije stvar u broju ulaza, nego što je već sve povezano i onda ga samo metneš u dock, a tu se već povezani monitori, periferije i slično 

15 minutes ago, radisa said:

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

 

Kao neki koje koriste kod nas za commissioning. I moj je poteska "mrcina"

 

Ali je ovo zgodno kad se koristi u ofisu, gde je vec povezano sve sto treba, i u principu moze da se koristi bilo koje slobodno mesto. U zadnje vreme koriste neki uredja sto lici na ruter koji se preko USB kabla (3.0 mislim) kaci za racunar, a perfireje su vezane za taj uredjaj plus mreza ukljucujuci. Zaboravih ime.

Edited by Moonwalker

5 minutes ago, Lezilebovich said:

nije stvar u broju ulaza, nego što je već sve povezano i onda ga samo metneš u dock, a tu se već povezani monitori, periferije i slično 

Znam, ali zbog svih tih priključaka i veličine, ni ne postoji docking za njega...

 

A ionako ga koristim (sada) 90% vremena na jednom mestu... Ranije, dok sam išao po klijentima, pre korone, sam bio izvežban, za manje od 15 sekundi sve uključim/isključim i povežem/razvežem...



 
U zadnje vreme koriste neki uredja sto lici na ruter koji se preko USB kabla (3.0 mislim) kaci za racunar, a perfireje su vezane za taj uredjaj plus mreza ukljucujuci. Zaboravih ime.


Kod mene se (marka) zove itec. Ide i struja preko njega. Vrlo praktično, uzeo sam si jedan i za doma.
  • Popular Post

Da se upišem u temu, kao neko ko radi otkućetm više od pune decenije, pa još freelancuje, mogu reći da sam u kategoriji "vrlo podložnih da sami sebi naprave burnout". Freelance je po pravilu nestabilan, pa zbog nekog unutrašnjeg straha uvek uzimaš ponuđen posao, uvek može još malo, backup za backup i slično, a još kad se radi od kuće, ihaaaj, radno mesto pored kreveta, samo da završim još ovo i ovo, da bih sutra bio slobodan! Ali đoka, sutra stiže lista od 19 novih taskova od kojih su 23 urgent, takođe 15 ih je neizvodljivo sa današnjom tehnologijom.

 

Savet koji mogu svima u sličnim situacijama da preporučim je jako dobra organizacija rada i života, secite radno vreme u zacrtani sat, nema ništa da se dovrši, sve može sutra. I odvojite radni deo u posebnu sobu u kojoj ne obitavate i ne spavate, tako kad se zatvore vrata ofisa zatvori se i radni dan. Uz sve ovo godinama sam i razvio određenu dozu letargije prema poslu, u smislu da ako stvari pucaju po šavovima zbog nečega što nije što nije moja krivica neću dozvoliti da to i mene razjebe po šavovima. Može sistem da ne radi dan-dva, uvek može. I dobar psihoterapeut vredi svakog dinara koji mu date, pa i još malo preko toga, bez preterivanja, najbolje potrošene pare u životu.

 

Inače sam veliki pobornik rada van radnog mesta, kako kome najviše prija, radnicima ne bi trebalo da bude merilo gde i kada rade, već samo rezultat njihovog rada i da li on zaodovljava određene zahteve kvaliteta i vremena isporuke (znači nešto kao kontra-državni pos'o). Sve ostalo je mlaćenje prazne slame, čuj osiguranje je problem rada van ofisa, internet security i slično, sve se to ispegla, osim ako ne radite za Pentagon. Problem predstavljaju ljudi koji su neorganizovani i neodgovorni, pa misle da ako nisi u ofisu da si na odmoru, te zbog toga rezultat ispašta, i onda je zbog njih home-working na lošem glasu.

freelance zna da bude prilicno zajeban, a nema placenog bolovanja

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.