Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

 
Tako je samo sto ja mislim, da ce poceti da postavljaju uslove i odakle mozes da se logujes. Daj boze da nisam u pravu.

U nekim firmama/ zemljama je problem sa radom u inostranstvu i oko poreza (gde je zaposleni onda rezident) i sl.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Vapad said:

 

Mislim da je to klasična pogreška naučnih krugova koji su posmatrali kroz neke svoje naočare :laugh:

Lenjost je stvorila čoveka, da ne trči 12 sati ne bi li izmorio ranjenu zver usavršio je ubijanje, da ne rmbači satima na polju, mašine, etc. lenjost i shvatanje njene prednosti su napravili modernog čoveka, my 5 cents.

 

Ja sam spreman za deep space era

 

Ti sto su razvijali masine nisu nuzno bili ti sto su satima rmbacili na polju.

Vecina tih izuma delo su prosto radoznalih i talentovanih umova koji su na svemu tome jako puno radili, verovatno i vise nego oni sto su trcali za zverima i rmbacili po polju.

  • +1 1
Link to comment
 
aha, imam desktop i ogroman ekran, savršeno mi odgovara, laptop retko koristim kući. naravno da ga imam, jer moram da ga imam. doduše supruga ima mnogo bolji, pa me to nervira [emoji3]
Nakaci laptop na monitor, pa ces imati veci... ekran od nje :D
  • Haha 1
Link to comment

Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

Ti sto su razvijali masine nisu nuzno bili ti sto su satima rmbacili na polju.

Vecina tih izuma delo su prosto radoznalih i talentovanih umova koji su na svemu tome jako puno radili, verovatno i vise nego oni sto su trcali za zverima i rmbacili po polju.

 

Ok ok, rad je stvorio coveka :dry:

  • Haha 1
Link to comment
Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.
Naravno, u svakom open spejsu imas takav koncept.

Sto se tice burnauta, bitno je ne praviti sebi pritisak veci nego sto treba, imati filter da se smanji stres, znati svoje granice i mozda najbitnije, smanjivati obim posla i prebacivati ga na druge.

  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, Moonwalker said:

Koriste li se docking stanice za lap top racunare sa nakacenim periferijama  u kancelariji? Laptop se prikaci na istu i funkcionise normalo kao i desktop.

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

Link to comment
15 hours ago, Vapad said:

 

Lenjost je stvorila čoveka, da ne trči 12 sati ne bi li izmorio ranjenu zver usavršio je ubijanje, da ne rmbači satima na polju, mašine, etc. 

 

+1

Spoiler

kr7UUWH.thumb.jpg.87c60151e7fea58a88a9a89153d9c507.jpg

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

nije stvar u broju ulaza, nego što je već sve povezano i onda ga samo metneš u dock, a tu se već povezani monitori, periferije i slično 

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Mom laptopu ne treba docking station... :fantom:

 

Imam 4 USB-A i 2 USB-C priključka, HDMI i VGA izlaze...  :fantom:

 

U stvari po težini i veličini, veći je i teži od nekih desktopova... I to značajno, pogotovo teži... :D

 

Kao neki koje koriste kod nas za commissioning. I moj je poteska "mrcina"

 

Ali je ovo zgodno kad se koristi u ofisu, gde je vec povezano sve sto treba, i u principu moze da se koristi bilo koje slobodno mesto. U zadnje vreme koriste neki uredja sto lici na ruter koji se preko USB kabla (3.0 mislim) kaci za racunar, a perfireje su vezane za taj uredjaj plus mreza ukljucujuci. Zaboravih ime.

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 minutes ago, Lezilebovich said:

nije stvar u broju ulaza, nego što je već sve povezano i onda ga samo metneš u dock, a tu se već povezani monitori, periferije i slično 

Znam, ali zbog svih tih priključaka i veličine, ni ne postoji docking za njega...

 

A ionako ga koristim (sada) 90% vremena na jednom mestu... Ranije, dok sam išao po klijentima, pre korone, sam bio izvežban, za manje od 15 sekundi sve uključim/isključim i povežem/razvežem...

Link to comment



 
U zadnje vreme koriste neki uredja sto lici na ruter koji se preko USB kabla (3.0 mislim) kaci za racunar, a perfireje su vezane za taj uredjaj plus mreza ukljucujuci. Zaboravih ime.


Kod mene se (marka) zove itec. Ide i struja preko njega. Vrlo praktično, uzeo sam si jedan i za doma.
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...