Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

"We were never designed for the sedentary, indoor, socially isolated, fast-food-laden, sleep-deprived, frenzied pace of modern life."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Jedno vreme sam bila ubedjena da je depresija stanje izazvano hemijskim imbalasom u mozgu, ili nedostatkom dopamina, serotonina... 

 

Nepoznato mi je to stanje, nikada ga nisam osetila cak i u najtezim trenucima zivota. Ali okruzena sam pojedincima koji primaju terapije...

 

Sad sam uverena ali nemam dokaza, vise se intuicijom vodim, da je u pitanju volja pojedinca. Volela bih neki eksperiment da se uradi sa njima, bacimo ih na njivu da kopaju jedno 6 meseci, neki teski fizicki radovi, borba za goli zivot i hranu i posle ih vratiti dakle su posli. 

 

Svaki dan je novi dan. Svaki dan milion opcija moze da se bira al za to treba ljubav prema sebi i zivotu i svetu oko sebe. I da mazimo i pazimo to sto imamo.  

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

eksperiment da se uradi sa njima, bacimo ih na njivu da kopaju jedno 6 meseci, neki teski fizicki radovi, borba za goli

 

I ne bi ti ustali s njive.

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

I ne bi ti ustali s njive.

 

Bi. 

Optimista sam :D 

 

Kad krene nagon za samoodrzanjem sve je moguce 

 

Ili

 

Da im se pruzi zbog cega misle da su u depresiji? (Znam, bas naivno zvuci...kao sto rekoh, ne znam taj osecaj)

Edited by mustang
Link to comment
Just now, mustang said:

 

Bi. 

Optimista sam :D 

 

Kad krene nagon za samoodrzanjem sve je moguce

Pa kad, kako kažeš, ne znaš šta je depresija. 

Depresivac ima sjebane tzv.voljno-nagonske dinamizme. Smanjen nagon. Ne jede, ne spava.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa kad, kako kažeš, ne znaš šta je depresija. 

Depresivac ima sjebane tzv.voljno-nagonske dinamizme. Smanjen nagon. Ne jede, ne spava.

 

Moj jede a bogami i spava. Kada sam ga upoznala nije spavao. Valjda mu mrak padne oci cim mene vidi :lolol:

Vidim porodicni patern. Majka mu na antidepresivima, sestra starija takodje, okruzen je time od malena. 

Za razliku od njega, mustanzi se hvataju flase i cigareta i sto vise da zuje negde. Ne znaju sta je depresija. 

Ima li nekih studija o povezanosti  starijih i mladjih clanova, "kopiranja" ponasanja depresije

Edited by mustang
Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

 

Moj jede a bogami i spava. Kada sam ga upoznala nije spavao. Valjda mu mrak padne oci cim mene vidi :lolol:

Vidim porodicni patern. Majka mu na antidepresivima, sestra starija takodje, okruzen je time od malena. 

Za razliku od njega, mustanzi se hvataju flase i cigareta i sto vise da zuje negde. Ne znaju sta je depresija. 

Ima li nekih studija o povezanosti  starijih i mladjih clanova, "kopiranja" ponasanja depresije

 

Možda čovek nije sad depresivan, ako je nekad i bio. Ne znam stvarno za kopiranje, depresija se stručnim okom vrlo lako ustanovi, a nisi iz hira depresivan i ne fejkuješ. 

  • +1 2
Link to comment

je li burnout ono, kad ti dopizdi?

 

pa, ako neces da se osetis kao govno - pardon my french - palo s terase na vreli asfalt, okrenes tablu za 180 stepeni. naravno da to uradis na vreme, dok si pri snazi.

 

a, u depresiju se tone. postepeno, sto je glavna opasnost.

 

poz

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

 

Možda čovek nije sad depresivan, ako je nekad i bio. Ne znam stvarno za kopiranje, depresija se stručnim okom vrlo lako ustanovi, a nisi iz hira depresivan i ne fejkuješ. 

 

Ne kazem da fejkuju, laziraju, ali...mozda da podsvesno kopiraju uzore svoje? 

On ih sad pije zbog anksioznosti. Al 30godina ih pije, ponekad me oblije zabrinutost u vezi svega toga. Koliko ih ti lekovi cine zavisnim, truju li ih sa hemijom, zasto se na nalazi uzrok depresije i tako izleci a ne samo da ih kljukaju tabletama.  

Nije to sizofrenija ili bipolar pa da stvarno zahteva lekove kako bi funkcionisao iole normalno. 

 

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

 

Ne kazem da fejkuju, laziraju, ali...mozda da podsvesno kopiraju uzore svoje? 

On ih sad pije zbog anksioznosti. Al 30godina ih pije, ponekad me oblije zabrinutost u vezi svega toga. Koliko ih ti lekovi cine zavisnim, truju li ih sa hemijom, zasto se na nalazi uzrok depresije i tako izleci a ne samo da ih kljukaju tabletama.  

Nije to sizofrenija ili bipolar pa da stvarno zahteva lekove kako bi funkcionisao iole normalno. 

 

Antidepresivi su lekovi manje štetni od mnogih koji se nalaze u slobodnoj prodaji.

U svakom slučaju, manje štetni nego da čovek bude depresivan ili ansiozan. Tako i telo i organi više trpe. 

Što tebi smeta što ih on pije? Ako se s njima oseća funkcionalnim, zašto da ne pije ad?

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...