Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Ja da sam Pogačar, ja bih insistirao da svi građani Srbije plaćaju progresivni porez. Mislim, ako može u Nemačkoj, može i ovde. A udruženje bi dobilo finu podršku u narodu. Ako bi se to dobro osmislio, i jasno predstavilo Miletu što mota kablove da bi on tako imao veću platu... 

 

Ma šta ja serem, ubili bi na pinku i rtsu takvu ideju u korenu... 

Link to comment
34 minutes ago, ZerrorR said:

Ja da sam Pogačar, ja bih insistirao da svi građani Srbije plaćaju progresivni porez. Mislim, ako može u Nemačkoj, može i ovde. A udruženje bi dobilo finu podršku u narodu. Ako bi se to dobro osmislio, i jasno predstavilo Miletu što mota kablove da bi on tako imao veću platu... 

 

Ma šta ja serem, ubili bi na pinku i rtsu takvu ideju u korenu... 

Bilo bi prelepo, ali to je stvarno krupan zalogaj. Već bi bio uspeh ako bi se aktivirali i ljudi koji sezonski rade u inostranstvu, a šalju novac u Srbiju.

Link to comment

Onomad kad je bila frka-panika oko "Testa samostalnosti" i kad se oformila "Digitalna zajednica" koja mnogo lici na ovo FB udruzenje, bilo je nekih kontakata sa ljudima u vlasti i par sastanaka, uglavnom uz posredovanje famozne "Digitalne Srbije". Ovi iz zajednice su pokusavali da spasu stvar navodeci kako nije ok da je pojedinac d.o.o. isto kao i ceo Microsoft u Beogradu od sto i kusur zaposlenih, na sta je ekipa rekla da je to ok i validno misljenje i predlozila da "Digitalna zajednica" napise predlog zakona za uvodjenje novog vida pravnog subjekta, sa svim poreskim i pravnim crticama, uz obavezu da se naravno sve to uklapa u postojece zakone i druge pravne oblike.

 

U prevodu, seva nam paja, vi to pripremite i sastavite, potrosite mnogo vremena, novca i muke, a mi cemo mozda da prihvatimo, a mozda i necemo. 

 

Nadam se da ce ovo udruzenje proci bolje.

Link to comment

to, napishite shta hocete do sitnih creva, a mi cemo da vidimo je osnova nvo lobiranja kod nas. morace bash tako, ma kako im chudno izgledalo, ako hoce da zavrshe neshto. s tim shto chesto treba i par godina, osim ako se ne pojavi neki hitan evropski ili drugi interes da se bash to reshava odmah. pa i tad ce da traje par godina, ali makar bude zadat pravac i ochekivani ishod isuse.gif to da ce oni da napishu shta hoce, a drzava da skochi od 01 januara, to se nece desiti. prosto nece. nije da ne bi bilo lepo.

znam lichno za sluchajeve kategorija gradjana koji su troshili 3-5 godina kampovanja u sistemu, samo da ih se unese u pravilnik vec postojeceg zakona :ph34r:

kad dodju do nivoa da ih na hodniku odgovarajuceg ministarstva vizuelno prepoznaje drzavni sekretar za ovo i ono dry.png

sent from bubamoto



Link to comment
20 hours ago, goofs said:

 

Nadam se da ce ovo udruzenje proci bolje.

Neće...

 

Sobzirom da mi je lepša polovina učestvovala u pisanju zakona i znam kako to izgleda, nema šanse da oni puste bilo šta normalno...

 

Jbt, izmislite novi vid pravnog subjekta.. WTF! Zašto preduzetnik nije dovoljno dobar?  To je kao da su im rekli,"Jebite se luzeri..." uz pogodnu gestikulaciju

 

350?cb=20121205194057

Link to comment

ljudi, dajte neki hint za uplatu ove eko takse... firmu sam zatvorio al verovatno moram ovo sranje da placam sad godinu dana po nekoliko stotina dinara... stiglo resenje..

 

moze li ovo prostom uplatnicom u posti, sta popuniti... jebo ih pas

Link to comment

Minvajl, in Centralnootadžbinska uprava:

https://www.facebook.com/ackajovanovic/videos/1326844967656404

 

Ne znam da li može da se vidi video - Šešelj komentariše situaciju sa frilenserima i završava sa:

Quote

Vraćamo se na ono što je radio Đinđić sa Zakonom o naplati poreza za ekstraprofit. Na kraju je svim ljudima vraćen taj oteti novac. Postoje stvari koje jednostavno ne mogu, jer apsolutno krše slobode i prava čoveka i građanina. Država ako nema novca, mora da traži na drugi način da dođe do njega, a ne pljačkom naroda.

Ne znam koji smajli da stavim...

Link to comment

neki debeli, sa velikim nosom?

 

2 hours ago, extragluv said:

ljudi, dajte neki hint za uplatu ove eko takse... firmu sam zatvorio al verovatno moram ovo sranje da placam sad godinu dana po nekoliko stotina dinara... stiglo resenje..

 

moze li ovo prostom uplatnicom u posti, sta popuniti... jebo ih pas

 

Zar ti ne pise na resenju broj racuna i poziv na broj na koji treba da se placa? 

Link to comment

kampanja se nastavlja, pored teksta u politici , izasao i drugi txt mirana p. na nova s portalu, prvi o mail akciji, drugi o polozaju frilensera

n1 ocigledno ne percipira temu kao dovoljno znacajnu da bi ustupala prostor aktuelnim desavanjima pa u je prepustio svojoj 1/2tabloidnoj sestri

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...