Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Na vidim kako bi mogao da se naplati porez na transfer samom sebi. E sad koliko banke paze na te interne transfere nemam pojma. Ja ih često koristim (u dinarima doduše) i nisam do sada imao problem. Najviše sam prebacivao nekoliko hiljada…

Link to comment

Meni se cini da bi tu domaca banka videla samo Paypal kao uplatioca, a na to se placa porez. Odnosno na tebi je posle da dokazujes odakle ti te pare, da si sam sebi uplacivao itd, u teoriji to bi trebalo da ti bude dovoljan dokaz, u praksi sa nasom poreskom nikad se ne zna...

 

A sto bi to radio preko PayPala, sto ne wire-transfer? Tu se bar na izvodu vidi da sam sebi saljes novac.

Link to comment

mozda nije najedakvatnija tema, ali je srodna, a i aktuelna

 

zanima ne da li postoji neki servis kao nekada skril, koji omogucava srpskim drzavljanima kartice sa kojima je moguce placanje/dizanje novca na bankomatima

skril je dok je funkcionisao za srbiju bio maltene pa savrsen, podrzavale ga gotvo sve online platforme, a podizanje novca sa kartice krajnje jednostavno

 

paypal bese nema karticu (za srpske drzavljane)?

payoneer je funkcionisao neko vreme cini mi se, radi li to jos?

Link to comment

@goofs

Ne mora da bude paypal, nego nemam iskustva sa wire transferom pa mi nije palo na pamet. Jel za to treba da idem u banku?

 

Ako prebacujem sa svog srpskog računa na tuđi srpski račun (prijatelja) recimo 30k, jel to oporezivo?

 

Link to comment

ok, hvala

otvorio njihov sajt posle dugo vremena i stoji mi da su mi dve prethodne kartice blokirane, a gore iznad da imam maksimalan broj dozvoljenih kartica

moram kontaktirati podrsku valjda ce mi dozvoliti narucivanje nove kartice

Link to comment

@Shitgenstein pogledaj da li ti je zgodna opcija Western Union, slanje (u dinarima) sa racuna na racun.

 

 

Meni za UK>>RS takav transfer ne uzimaju nikakvu proviziju (i kurs im je ok), a na mom Intezinom racunu se vidi moje ime kao uplatioca.

 

Takodje je dobro sto u stvari WU salje dinare, tako da ne znam da li se (lako) vidi da stize uplata iz inostranstva?

 

Wire transfer isto radi, ali su mene krajem prosle/pocetkom ove godine poceli da deru dosta (najvise Inteza i neka korespondirajuca banka izmedju moje i Inteze, moja je uzimala samo £4), pogotovo za manje iznose (procentualno gledano).

 

 

Edited by jms_uk
Link to comment
On 19.12.2020. at 22:55, ragasto said:

@pbg12345 Da, Payoneer. Otvoriš nalog, naručiš karticu (ili kartice - po valutama idu evri, dolari i funte) i dižeš novac sa bankomata u Srbiji. Dižeš naravno dinare, evre još nisam pokušao. 

 

Payoneer je jedno vreme imao debilni uslov za otvaranje kartice - da im pošalješ sliku svog government-issued ID, ali izdatog u poslednjih 30 dana :isuse: 

 

Valjda im je neko objasnio da se lične karte i pasoši izdaju na deset godina, sad vidim da su taj uslov ukinuli. Sad samo traže da se slikaš kako držiš ID u jednoj ruci a list papir sa ispisanim današnjim datumom u drugoj... dok telefon valjda držiš nogom, ne znam.

 

Link to comment

@Weenie Pooh Video sam, žalili su se ljudi dosta na to...sa druge strane, identitet nekako mora da se potvrdi a fotošopovano možeš da pošalješ šta hoćeš. Meni je tehnička podrška tražila odgovore na sigurnosna pitanja koja sam izlupetao, kao i uvek. I trebalo mi je više od jednog dana da nađem screenshotove sa odgovorima, na drugom hardu. Marka prvog automobila, dedino zanimanje...sve sam lupetao. 

  • +1 1
Link to comment
On 19.12.2020. at 23:03, jms_uk said:

@Shitgenstein pogledaj da li ti je zgodna opcija Western Union, slanje (u dinarima) sa racuna na racun.

 

 

Meni za UK>>RS takav transfer ne uzimaju nikakvu proviziju (i kurs im je ok), a na mom Intezinom racunu se vidi moje ime kao uplatioca.

 

Takodje je dobro sto u stvari WU salje dinare, tako da ne znam da li se (lako) vidi da stize uplata iz inostranstva?

 

Wire transfer isto radi, ali su mene krajem prosle/pocetkom ove godine poceli da deru dosta (najvise Inteza i neka korespondirajuca banka izmedju moje i Inteze, moja je uzimala samo £4), pogotovo za manje iznose (procentualno gledano).

 

 

u uk ti daju opciju da posaljes u dinarima?

jel to vazi za sve vrste wu uplata (online? ili samo na nekoj odredjenoj lokaciji)?

 

posto koliko mi je poznato  u usa ne moze cak ni u evrima uplata, iskljucivo dolari

 

i onda zakolju, ajde provizija koja se podrazumeva, ali na konverziji po njihovom suludom kursu

Link to comment
27 minutes ago, pbg12345 said:

u uk ti daju opciju da posaljes u dinarima?

jel to vazi za sve vrste wu uplata (online? ili samo na nekoj odredjenoj lokaciji)?

 

posto koliko mi je poznato  u usa ne moze cak ni u evrima uplata, iskljucivo dolari

 

i onda zakolju, ajde provizija koja se podrazumeva, ali na konverziji po njihovom suludom kursu

 

Da, u UK - online. Ovo je sa pocetka ovog meseca. Srednji kurs kod Inteze tog dana je bio 129 din, ali bi me za bank to bank transfer puno odrali sa provizijom.

 

al0DEO4.png

 

Meni i moja banka (HSBC - world's local bank) nudi opciju da saljem u dinarima, ali sam se tu opekao sa velikom provizijom (inteza + korespondirajuca banka koja nikad ne znas koja je), pogotovo za mali iznos kojim sam to testirao.

Link to comment

axa, ovo je slanje na bankovni racun (mada si to vec lepo napisao u prethodnom postu)

 

ja sam se prebacio i mislio da pises o onoj klasicnoj wu uplati gde se novac podize sa onim brojem u posti, menjacnici....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...