Jump to content
IGNORED

Kutak za Freelancere...


Recommended Posts

Ovaj test dokazivanja samostalnosti nema veze sa razumom. U firmama nivoa Dajmlera i BMW-a sjede razni frilenseri 100% radnog vremena i po vise godina. I da, zna se da je razlog to sto se poslodavcu dugorocno tako vise isplati.

Pa desava se da citave male firme od 5-6 zaposlenih godinu dana rade samo za jednog klijenta na jednom projektu.

Evo hipoteticki: radi pausalac pet godina za jednog klijenta, uredno plati po novom zakonu sav harac zbog svoje nesamostalnosti, i onda klijent u nekom trenutku vise ne treba njegove usluge. Da li se onda javlja Brnabicka i nudi olaksice pausalcu jer nema posla a izvjesno je da ga dugo nece ni imati jer pet godina nije imao vremena da se bavi sklapanjem novih kontakata?

Link to comment
On 11.12.2019. at 22:59, hazard said:

 

Naravno i dalje postoji limit od 8 miliona za PDV, ali to je i onako sasvim odvojena stvar.

 

Sem ako isključivo izvoziš usluge, iliti klijent ti je iz inostranstva. Onda ne plaćaš PDV ni na 20 miliona godišnje.

Link to comment

Pitao Mojega Poreznika™ oko novog zakona, ispalo je da sam bezbedan iako skoro 80% para dobijam iz jedne agencije.

 

Kaze to je samo jedan od uslova, ali ako radim od kuce, na svom racunaru, sam sebi odredjujem radno vreme - sve OK

Edited by Caligula
Link to comment
  • 3 weeks later...

dragi paušalci,

 

rešenja za ovu godinu stižu isključivo elektronskim putem na portalu poreske uprave. potreban elektronski sertifikat. navodno su krenuli da ih šalju od 13.1.

 

 

Link to comment

Ja nikako da se nakačim na eporeze, a tu Njndonjs, tu drajveri, aaa, sve... Sad ću da probam sa eupravom, pa javim. :dry:

Kolege preplaćeni programeri, jel vas cimnuo Amazon za đuture intervjuisanje u Beogradu u martu?

Link to comment
40 minutes ago, Shan Jan said:

Moze detaljnije uputstvo kako se pristupa?

 

to i mene interesuje, ali najpre ću morati u policiju po digitalni sertifikat jer bez toga neće da može. 

Link to comment

Eporezi ni meni ne rade s windows-om 10, svojevremeno sam morao da nalazim sedmicu samo za tu svrhu.

 

A Amazon šalje pozivnice na te regionalne evente svako malo, s tim što se mijenjaju lokacije gdje bi radio.

Link to comment
Just now, Delija67 said:

Amazon cima redovno na nekih 3 do 4 meseca. Vrte Beograd, Zagreb, Sofiju i Budimpestu. Znam ljude koji su tako dobili posao u Berlinu i Varsavi.

Da, meni stizalo prošloih godina i za Temišvar, Sofiju... Nego, nešto se ućutali, rekoh da nisam izgubio šarm... Sad baš proširili ponudu lokacija: Toronto, Vankuver :dry: 4, Dablin standardno, neizbežni Berlin, koješta po EU...

 

Što se euprave tiče, pre 3 godine sam na šalteru MUP dobio sertifikat na ličnoj karti. Sad sam se malo izmaltretirao, al eto konačno rezultata. Instalirani svi midlveri i šta sve već po MUP uputstvu sa sajta. Dodao sve sertifikate u CA store Windowsa. FF odbijen od euprave (a i FF DEV upozorio da sajt ne podržava TLS 1.2), u Edge browseru ne radi, proradilo u... Internet Exploreru 11! 

 

Sad nemam pojma gde da očekujem to rešenje od poreske.

 

Nekim čudom proradilo i povezivanje na eporeze (autorizacija pomoću Windows aplikacije, pa redirekt na sajt). Tu nije bilo problema sa FF.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...