Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

I need feminism because ...

 

Quote

The next Labour leadership election should be fought between only female candidates, Harriet Harman has said.

 

The party's former deputy leader called on men to go further than sitting out of the contest and to actively back women for the top job.

 

 http://www.bbc.com/news/uk-politics-43504100

 

zar nije ova odbila da se kandiduje kada je imala priliku?

Link to comment

jes vala, samo nam ova bubasvaba fali. nema skandala s kintom koji je nije zakacio.

 

a kad smo vec kod feminizma, zna harriet i da ga se ne drzi ko pijan plota kad joj ne ide u prilog. 

 

Quote

Harriet Harman allegedly blocked a series votes to liberalise Britain's abortion laws via the Human Fertilisation and Embryology Bill (now Act).[40] [41] The pro-choice amendments proposed by Diane Abbot MP[42], Katy Clark MP and John McDonnell MP[43] included NC30 Amendment of the Abortion Act 1967: Application to Northern Ireland.[44] It was reported that the Labour Government at the time asked MPs not to table these pro-choice amendments (and at least until Third Reading) and then allegedly used parliamentary mechanisms in order to prevent a vote accordingly.[45]

 

Link to comment

činilo mi se da je malo licemerno da upravo ona, koja je odbila da preuzme odgovornost i kandiduje se, sada kuka kako su kvalifikovane žene sprečene da dođu na vrh od strane nekvalifikovanih muškaraca, pogotovo ako se zna da žene nemaju manje šanse da budu izabrane jednom kada se pojave na listama za glasanje. bar mislim da sam nešto tako pročitao. kakogod, izgleda da se predomislila:

Quote

Harriet Harman has said she regrets not standing to be Labour leader, amid calls for Jeremy Corbyn to do more to promote women in the party.

The former deputy leader said it was “a bit of a mystery” to her why she failed to put herself forward for the role when Gordon Brown resigned in 2010.

naravno, za tu grešku nije kriva ona nego patrijarhat:

Quote

Then I became acting leader and suddenly realised I could do it, so at that moment I should have stepped forward and it is a bit of a mystery to me why I didn’t. But I think the world is full of men who aren’t up to the job pushing themselves forward, and loads of women who are up to the job who don’t, and for that moment I was probably one of them.

...

I was brought up at a time when there was the old phrase that ‘men were men and women were glad of it’. Well we just need to move a bit beyond that in the Labour party.

ne znam ima li šanse da joj udovolje. ako je svaka podzastupljenost žena na poželjnim pozicijama posledica diskriminacije, što su laburisti praktično prihvatili sa women short lists, sledi da je ista situacija i sa liderskom pozicijom.

Edited by eoten
Link to comment
  • 1 month later...

kakva je bre ovo izjava?!>! popularnost ovog coveka mi nikad nije bila jasna. okej medju onima ispod 22, znam jednog takvog, ono ovo slusaju i misle da uce, ovi ostali mi dodju u istu kategoriju ko vernici: nedostojni postovanja. 

Link to comment
45 minutes ago, cmrlj said:

zato sam nacinculirala video tacno na tu da i muskarac ukapira. ocigledno nisam uspela:fantom:

 

ja uvek kliknem na naslov da mi se otvori na yt jer neću da mi uvalite neki virus ovde :fantom:

 

svejedno opet ne razumem šta je rekao gledam samo njegove videe o spremanju sobe

Edited by Hella
Link to comment

Peterson lupeta široko, ima za svakog po nešto. Hella se uhvati za spremanje sobe, cmrlj za lude žene, ja za jastoge na dopaminu, a Žižek za tumačenje Lion Kinga.

 

 

Link to comment
On 11.3.2018. at 13:16, pt 2.0 said:

@mustang

 

@Hellatvoj neurotični guru je rekao da od ludih žena mogu da te brane samo normalne žene, ali da one obično imaju pametnija posla. 

 

 

Ali pre toga zavapi - jos samo ovo da kazem pa cu prekinuti svoju malu tiradu :wub:

Link to comment
2 hours ago, cmrlj said:

zato sam nacinculirala video tacno na tu da i muskarac ukapira. ocigledno nisam uspela:fantom:

hella je zaboravio da je isti video lično kačio u nekom postu u martu koji je delom bio odgovor meni.

 

baš mi je potresno da saznam da on, koji vadi citate iz malog mozga i zlopamti šta je ko kada rekao na ppp, zapravo ne zna šta sam piše niti šta kači.

hella lost his superpowers :D

 

EDIT. @Leia lol

Edited by pt 2.0
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

cmrlj za lude žene, 

i opet, da bi muskarci razumeli, uhvatila sam se za njegov odnos prema muskarcu, da bi i muskarci posumnjali u njega, a onda eventualno porazmislili o ostalim izjavama. kod nekih uspe, kod nekih ne ;)

Edited by cmrlj
Link to comment
6 minutes ago, teacher said:

hella doživljava ono protiv čega se đejson i bori.

 

A bas se pitam zasto te pametne zene o kojima pricaju ne skacu da ih brane, jeste sve nemaju vremena i jako su zauzete :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...