Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

37 minutes ago, kurjak92 said:

Uf cenim da su svo troje detaljno merili relevantnost govora dr asrafa, bas su ga onako detaljno razmatrali iz tog ugla pre komentarisanja

 

Pa trebalo je valjda da ga razmotri onaj koji ga je prvi potegao, ili bar ti koji se nadovezuješ sa "a smetalo bi vam da je SPC u pitanju". Da, smetalo bi s razlogom jer je SPC ovde vrlo relevantna a doktor iz džamije u Čikagu nimalo.

 

U američkom/srpskom kontekstu, razmatranje tretmana žena u islamu je vrlo očigledno bežanje od odgovornosti, kao ono klasično "u Bijafri deca gladuju".

 

6 minutes ago, eoten said:

pa nisam baš siguran da kod sandersa nisu muškarci u većini mada mogu i da promenim mišljenje ako vidim neke cifre ali nije u tome poenta nego u stavu da se je to uopšte nekakav argument. činjenica je da je pretežno  muška podrška, nebitno da li je  stvarna ili u nečijim glavama, iskorišćena kao argument protiv sandersa uz izmišljanje nove reči koja bi trebalo da bude uvredljiva na tragu manspreading, man pinion, mansplain.

 

Mišljenje ćeš da promeniš ako vidiš cifre, a originalno mišljenje si zauzeo bez ikakvih cifara :lol: Naravno da je u pitanju izmišljen argument, i to bar deset godina star: pre Bernie bros, kukalo se protiv Obama boys. Drugim rečima, ko god se drzne da stane na put jednoj HRC, oličenju vaskolike ženstvenosti, taj po definiciji okuplja oko sebe sve sam toksični maskulinitet™. 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, kurjak92 said:

Matori pokusacu da ti odgovorim al posto si na nivou zatucanosti i znanja komentatora na fb strani kurira, samo suprotno od njih na ideoloskom kordinatnom sistemu, ne verujem da cu uspeti
 Ne znam na koje konkretno pare mislis, ali sve crkve(crkve kao organizacije) su najcesce bogate i mocne. Opet nemas isti ili gori rezultat po difoltu. A ne postoji zapravo povezanost izmedju nazadnosti stavova i materjalnih bogatstva, ne znam ko te slagao , pogledaj vatikan danas.  Niti je to vezano za fundamentalizam, jer ta rec oznacava verovanje da su odredjena nacela sustinske istine, a ta nacela mogu biti i progresivna gledano iz zapadne perspektive. Znaci poenta je u samim nacelima. Onda da, islam, posmatrano kao u najsirem znacenju kao monoteisticka religija je imao i liberalnije i nazadnije periode. Ali to opet ne znaci puno pri analizi sadasnjeg odnosa prema zenama odredjene struje u islamu, kao sto ni navodnim vesticama , koje je inkvizicija spaljivala na lomacama nije puno znacilo to sto je hriscanstvo u pocetku imalo neverovatno liberalne pristupe zivotu . A tek onda da se dotaknemo toga odakle ovako besmislene adhok odbrane ovako jezivih praksi i ucenja,  odakle te odbrane, zasto zatvaranje ociju itd 

 

Razgovaraj ovako ispred prodavnice sa drugovima. Drugo, ne zanimaju me tvoji strow man argumenti a jos manje elementarno neznanje - recimo o kolicini novca KSA raspolaze i kako se to poredi sa slicnim fundamentalistickim sektama. 

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa trebalo je valjda da ga razmotri onaj koji ga je prvi potegao, ili bar ti koji se nadovezuješ sa "a smetalo bi vam da je SPC u pitanju".

 

U američkom/srpskom kontekstu, razmatranje tretmana žena u islamu je vrlo očigledno bežanje od odgovornosti, kao ono klasično "u Bijafri deca gladuju".

 

 

Mišljenje ćeš da promeniš ako vidiš cifre, a originalno mišljenje si zauzeo bez ikakvih cifara :lol: Naravno da je u pitanju izmišljen argument, i to bar deset godina star: pre Bernie bros, kukalo se protiv Obama boys. Drugim rečima, ko god se drzne da stane na put jednoj HRC, oličenju vaskolike ženstvenosti, taj po definiciji okuplja oko sebe sve sam toksični maskulinitet™. 

Razmatranje moze da se vodi na nivou da li je nesto izmisljeno, da li je upitanju fake news pustena u cilju sirenja islamofobije, itd. Ovako je prosto blamirajuce skakati u odbranu onakvog snimka jer sumnjamo u motive osobe koja ga kritikuje

Link to comment
55 minutes ago, kurjak92 said:

Daj da se drzimo teme, a ne skrecemo pricu na nesto deseto kad ostanemo bez ikakvog argumenta 

 

Zar nije bila tema da master Jordan ima odgovor na sva pitanja :inn:

Link to comment
16 hours ago, Anduril said:

 

Razgovaraj ovako ispred prodavnice sa drugovima. Drugo, ne zanimaju me tvoji strow man argumenti a jos manje elementarno neznanje - recimo o kolicini novca KSA raspolaze i kako se to poredi sa slicnim fundamentalistickim sektama. 

 

Sta znaci "strow" ako nije problem, posto bolje poznajete americki jezik? Hvala.

Link to comment
  • 3 months later...
38 minutes ago, InvisibleLight said:

jel se ovde pisalo o #me too?

#she too

 

najtuznije mi nagadjanje da li je entoni borden znao o ovom i koliko je sve uticalo na njega..

Preuzmi, ne zanima me više  :fantom:

 

Šalu nastranu, kako može žena od trijes kila da siluje mladca u punoj snazi?  

Link to comment

Pa statutorno™, vidiš da je bio under the age of consent.

Quote

Ms. Argento asked the family member to leave so she could be alone with the actor. She gave him alcohol to drink and showed him a series of notes she had written to him on hotel stationery. Then she kissed him, pushed him back on the bed, removed his pants and performed oral sex. She climbed on top of him and the two had intercourse, the document says. She then asked him to take a number of photos.

 

The two had lunch, and Mr. Bennett headed home to Orange County, where he lived with his parents. As he was driven home, according to his claim, he began to feel “extremely confused, mortified, and disgusted” :lol: 

 

Link to comment

mislim da da. imali su neki konflikt pravne prirode oko njenog imena nekad, pa se zvala i drugachije nekako...

ali stvarno, ja se protivim elementima nepravde u ovim odnosima u filmskoj industriji, pola planete sanja da strada od ove azije, a san koje zene tachno je da je zlostavi harvi vajnstin :dry:

to nije moj kapitalizm :cry:


sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...