Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Rešio sam da vratim ampule umesto NexGard tableta, i pokajao sam se.

Niko da kaže da je sve otišlo u nevesa sa cenama.

Bars Forte ampule, iz Rusije, koje sam refovno korisrio do pre 3-4 godina poskupele preko 100%  za fodinu dana, sa 220-250 na 470 dinara po komadu !?!

Edited by zmanic
Link to comment

Ne. 
U zadnje vreme se dosta družim preko Net-a sa nekim studentima veterine, slično kučkari sa istom bolešći kao i ja. Kažu da postoje neki podaci o porastu broja oboljenja bubrega kod nekih rasa, a ta se statistika čudno poklapa sa pojavom na tržištu takvih preparata, koji se gutaju i žvaću. Sve se svodi na to da sva ta sredstva pretstavljaju nekakve otrove, sintetiku i protivprirodno stanje na neki način i u nekom procentu/promilu ... Priroda reaguje uvek brže od nauke. Inače, ja sam primenjivao striktno redovno, možda samo preskočim period januar - kraj februara, početak marta.

 

A paranoik sam kad su psi u pitanju, oduvek. Za ljudsku medicinu nisam.  

Šiva mi ima 9+ godina i skoro sam je sterilisao i operisao jednu cistu na koži. A toliko sam bio protiv sterilizacije do pre par meseci .... Pokazalo se da je to bila moja bezrazložna panika.

 

Pamtim ja te razne preparate za ljude protiv komaraca, u zadnjih 20+ godina, i svašta sam isprobao i koristio. Godinama sam koristio Repelin, u svim varijantama, sve dok ga nisu povukli iz humanih apoteka i prebacili u poljoprivredne, tek tako, bez mnogi reči, usput se pročulo da je kancerogen i slično.... Sad kombinujem Szuku mast i Repelin preko odeće, retko ali koristim.

 

Za kerove sam rešio da proredim periode za po nedelju do 10 dana, a da češće prskam dvorište i box-eve (OxicidS i slično) leti 3x, na po mesec i po, a po jednom u proleće i jesen.

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...