Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

mislim da smo ivan i ja patoloski povezani...kad meni nije dobro, lose se osecam ni njemu nije dobro. nije normalno ni da mi sedi pored glave, gleda me u oci i doteruje (lize me ili sredjuje kosu, rascupava delove sto su zamrseni) dok bolujem. 

Link to comment

pa kako ti nije zao?! :) vidi lutku tu ❤️

ja mog setam bar 3-5km dnevno, sto u park sto okolo zgrade sto na hiking svaki dan skoro. bez da se ne istrci ne ulazi u kucu. kada ga vidim kako trci milica puno mi srce

Link to comment

Imao sam ja bigla 11 godina. Ukratko, nikako pas za prvog vlasnika, tj. nekoga ko pre nije imao pse. Drndoši su na ulici i masno ćebe bi pojeli. Mi smo naseg zaticali na trpezarijskom stolu kako jede voće, a u vikendici bi nestao pa se vracao sa nekim kosketinama koje je pronalazio ko zna gde. Osim toga u kući su super, vremenom se smiruju pa sa 6-7 godina vise nema tih problema. Obicno roditelji uzmu klincima bigla jer izgleda tako pitom i sladak a onda dobije malog dušmana u kući :D Drugar takodje ima bigla i iz njegovog iskustva mislim da je mnogo bolje kad imaju jednog gazdu umesto lude porodice. :)

Link to comment

Gonič, oseti trag na kilometar, zapali i bole ga uši da se vrati, možeš da zoveš do prekosutra, češće se uvaljaju u neko sranje nego druge rase:)

Ali ako ti se sviđa, to je to, uzmi i trpi :laugh:

 

P. S. U njihovu odbranu osim što su simpatični, znam i prilično vaspitane primerke (komada 1,ostali su horor) nisam čula da su bolešljivi što je prilično važna stavka

Edited by Sara
Link to comment

bigl je majmun maskiran u psa.

veseli, duhoviti, proždrljivi, skitnice i izuzetno trvrdoglavi ali neodoljivi. sa biglom nikad nije dosadno. vole da pevaju, spavaju po krevetima. lopovi, kradu hranu. :heart:

Link to comment

mojoj poznanici nema sta nije pojeo po kuci. ona je uredno izvestavala sa sve robonom markom i cenom, namestajj taj i taj toliko i toliko, japanke te i te toliko i toliko, krzno oko kapuljace perjane jakne te i te tolko i toliko (to je naskako na civiluk dok nije dovatio :D). negde sam naletela na izjavu nekog pseceg trenera da bi lakse naterao kamen da nesto uradi nego bigla :D

al to je sve ljubav. ako volis bigla, uzmi ga i zivi s njim. :)

ja, na primer, ne bih mogla da imam psa kog bih stalno drzala na povocu. volim kad pas i ja idemo zajedno, jedna pored druge. 

Link to comment

Ono sto je zanimljivo, moj bigl je naucio da ide bez kaisa ali to nista nije vredelo ako bi pronasao neku hranu. Secam se scena gde bi nasao krisku suvog kao kamen hleba i toliko cvrsto drzao u ustima da bi mu se vilica ukocila. Komsije su bukvalno mislile da ga izgladnjujemo. :D Inace je bio divna zivotinja, parili smo ga i njegov sin je posle bio kod moje sestre i njenog momka. On je bio mnogo bolji karakter osim sto nisu nikako mogli da ga nauce da ne laje. Lajao bi po 4-5 sati dok nisu kod kuce. Ludnica je sa biglovima ali ti nikada nije zao posle, vise prepricavas sa simpatijama. 

Link to comment

Ljudi neizmerno hvala... ja planirao da kupim 2, muzjaka i zenku, prvi psi u familiji... Neki plan je da budu kod mojih u kuci sa velikim dvoristem. Imao sam neke informacije slicne ovima ali sad moram triput da razmislim...

 

Koji je vas savet za prvog psa, a da nisu oni na baterije sto ih ja tako zovem ? maltezeri, pinčevi i sl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...