Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

@zmanic i ostali koji možda znaju:

 

jel' procedura za prelazak granice sa psima i dalje ista (vakcina protiv besnila - titar - potvrda od veta - potvrda iz veterinarske inspekcije), ili se nešto promenilo?

Bilo je najava još pre dve godine da će se izbacivati besnilo i titar iz jednačine, aonda kapiram i ovaj veterinarski sertifikat?

 

Po starom je moralo da se krene u pripreme minimum tri meseca pre puta, a to mi se bliži, pa da proverim...

Link to comment

i meni....dobro pitanje. ustedelo bi mi bar $400 na te zajebancije. a sina cu da overdoziram sa bensedinom, let je previse dugacak cak i za coveka. jebem ti vise spore avione...nema smisla. 

Link to comment

Uhh kako sam se prepao sad...
Šetao sad ovog kera što su mi ga ostavili par dana na čuvanje...
I naišao drugi ker, njuš njuš kad odjednom ovaj drugi koji nije moj krenuo da ugrize ovog baš jako, srećom ovaj imao, neki kaputić džemper pa koliko vidim nije došao do kože...
Srčka mi stala....


...shiit has hit the fan....

Link to comment

Ne dozvoljavam kontakt sa nepoznatim psima. Srećom davno sam se naučila kako postupati sa "neće moj" vlasnicima, inače bi mi svaka druga šetnja presela. 

Mene ladno može srčka da strefi u tim situacijama:-(

Link to comment
2 hours ago, Skyhighatrist said:

@zmanic i ostali koji možda znaju:

 

jel' procedura za prelazak granice sa psima i dalje ista (vakcina protiv besnila - titar - potvrda od veta - potvrda iz veterinarske inspekcije), ili se nešto promenilo?

Bilo je najava još pre dve godine da će se izbacivati besnilo i titar iz jednačine, aonda kapiram i ovaj veterinarski sertifikat?

 

Po starom je moralo da se krene u pripreme minimum tri meseca pre puta, a to mi se bliži, pa da proverim...

 

https://putujsigurno.rs/svet-putovanja/prelazak-granice-sa-kucnim-ljubimcima

Link to comment

@zmanic a i svi ostali sa iskustvom

zanima me misljenje o nabavci furminatora za 6to mesecnog labradora.

nisam ranije koristio tu spravu ali sam se naslusao hvalospeva o njoj kada se pojavila. sada sam u mnogo manjem stanu nego sto je bio onaj u kojem sam ziveo sa prethodnim psima (prvo bretonka pa prethodnik ovog sadasnjeg labija). racunam da furminator vise nije takva novost i da se hype oko njega sveo na razumnu meru. ako on zaista radi kao sto se reklamira to bi mi u manjem stanu izuzetno mnogo znacilo.

da li je furminator ok za neke rase, a za neke ne? samim tim da li daje dobre rezultate sa krznom labradora.

da li treba na nesto posebno da obratim paznju dok ga koristim? vidim da sada ima puno kopija i od poznatih (relativno, Nobby, npr) i od noname kineskih proizvodjaca. juriti original po svaku cenu?

vidim da su po drugim forumima te teme bile i prosle pa te zato 'jurim' po ppp-u.

naravno, iskustva i saveti i ostalih ppp kuckara su vise nego dobro dosla.

zatrpa nas dlaka u ovom stancicu.

fala vi svima!

Link to comment

Imam i korstimo.

Nezamenljiv je kod skidanja zimske poddlake u prolece, nije za cesto koriscenje.

Mislim da za labradora treba onaj za srednjodlake pse, nisam siguran.

Pored njega moras da imas i gumenu rukavicu.

 

Gledao sam kako ljudi rade i usisavacem, ali sa time treba krenuti dok su psi mali, tesko se navikavaju na tu buku.

 

Edited by zmanic
Link to comment

koliko je to opasno da mu ne povredim kozu? da li je dovoljno da se vodim nomalnim osecajem u rukama i ne zapinjem kao sivonja ili je otrebna neka posebna tehnika? na zvanicnom sajtu furminatora vidim da je labrador maneken na pakovanju za short hair 'L' size dog cetku.

kada kazes da nije za cesto koriscenje jel to znaci da uzmem iscetkam ga time dokle god izlazi poddlaka i nakon tog tretmana vratim se na staru , dobru obicnu cetku, ili to procenjujes na neki drugi nacin. gumenu rukavicu koristim u kombinaciji sa furminatorom ili kasnije kada se vratim na klasicno cetkanje?

ja sam sa prethodnim labradorom imao samo neku klasicnu, trixievu valjda, cetku koja je sluzila za sve i svja. i za cetkanje prilikom linjanja i za ciscenje od blata kada se isprlja i za cesljanje posle kupanja... eno je, stoji kod vrata u kutiji sa kerecim stvarima i jos je ok. medjutim manji stan i povecanje ljudskog dela porodice teraju me da se ozbiljnije pozabavim dlakom, a svakodnevno cetkanje tom obicnom cetkom i svakodnevno usisavanje mi ne deluju kao najzgodnije resenje. zato sam i pomislio da bi taj furminator mogao da pomogne malo.

hvala ti.

Link to comment

Nećeš mnogo zapinjati, nema potrebe. Furminator je grebalica za poddlaku.

Kako već imaš iskustva sa četkanjem osloni se na svoj osećaj.

Iznenade se svi kad prvi put isprobaju, ima otprilike 3-4 puta veću efikasnost.

Priča da lomi dlaku, stoji samo kod onih koji četkaju svakodnevno i u svako doba.

Zna se kad pas menja dlaku, u proleće i jesen, i tad treba koristiti ovu stvarčicu.

Nije više ni preskupa, ima je po oglasima za ispod 2000 dinara.

 

Ja posle furminatora obavezno pređem gumenom rukavicom da pokupim sav otpad.

U normalno vreme, kad se dlaka ne menja, ne četkam psa ne više od na 15 - 20 dana, nema poddlaku pa i ne vonja na kera nikad. Ne miriše pas na kera nego nataložena prašina. 

Edited by zmanic
Link to comment

Furminator je za oštrodlake pse, koji se trimuju kao moji, odlična stvar. Katastrofalan je za pse koji imaju svilenu i dužu dlaku, tipa seter. Koliko sam čula za labradore je isto Ok, pozajmi od nekog da probaš pa odluči 

Link to comment

Postoji nekoliko vrsta Furminatora, različite širine četke, gustine i dubine zubaca.

Mislim da nije tolko do same alatke, koliko da vlasnici tih "svilenkasto - dlakavih" preteruju u tretmanu i izigravaju frizere za pse ;)

Edited by zmanic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...