Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

konj se uvaljao u crkotinu, smrdi za medalju i posle dva kupanja i mazanja sircetom

 

ima li nesto drugo da radi posao ubice me smrad?

CE63734A-9799-4629-ABC0-413CC3A6D151.jpeg

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, zmanic said:

Lovački instikt, rade mnogi to.

Ostalo im od vukova, time se maskiraju u pohodu na plen.

ma maskiracu ja njega u victoria secret mist

 

znam zasto radi nego kako da se ubije taj misir. ko da imam crkotinu u kuci...ko da se u kojota uvaljao

Link to comment

Ne moraju psi da se kupaju oniom "psećim" šamponima, to je marketning trik za uzimanje para. 

Dovoljno je da je šampon neutralne kiselosti, tj pH oko 7, ili blago kiseli oko 5.

Ja svoje pse kupam crvenim Alin šamponom, koji i sam koristim, a kad zaudaraju na prašinu, posle kiše samo istrljam rastvorom jabukovog sirća. 

Okupaj ga nekim neutralnim šamponom za ljude koji je jako parfinisan, ali ga dobro natopi pre kupanja.

Psi se kupaju mlakom vodom.

Zatim istljaj rastvorom jabukovog sirća za jelo u toploj vodi, u odnosu pola-pola.

Za ovolikog psa trebaće ti oko 750ml rastvora.

 

Link to comment

ima li negde neki azil u bg ili u okolini, gde mogu da se odnesu sasvim mali štenci, od par dana recimo ?

pitam to za ubuduće, ako naletim, jer često šetam kroz zvezdarsku šumu, ovih dana je neki skot ostavio 4 štenca u šumi, bez ikakve šanse da prežive

to sam saznala kada je već bilo kasno

a i da sam saznala pre, ne znam šta bih, niti sam kada imala tako male štence da bih znala oko njih, niti imam uslove

 

samo ne mogu da razumem te ljude nikako

zašto ne sterilizuju svoje kujice ako ne žele potomstvo

muka mi je od takvih ljudi

Link to comment

koliko ja znam nema

pri gradskom sinteraju postoji neko odeljenje za stence, medjutim ono je uvek prebukirano i uslovi su losi

za stence na uluci je sigurnije da ostanu gde jesu nego da ih pokupe sinteri, u sinteraju imaju minimalne sanse da prezive, obicno fasuju neku bolestinu i onda umiru natenane.

Postoje pansioni koji se placaju ali i oni tesko primaju takva legla

iz mog iskustva najbolje je naci nekog ko ce da ih primi privremeno, bar i u cosak dvorista, onda slikati, oglasavati i traziti udomitelje

cela akcija trazi vremena, para i energije

 

bolje se okreni i prodji nego da im pomazes tako sto ces da zoves sintere, to je moje misljenje.

Link to comment

to je baš užasna situacija, tuga teška

 

ja imam dvorište ali u njemu je mali džek-rasel koji je jako teritorijalan i ne da ničemu živom niti da priđe, inače je jako dobar, ali sa njim bi bilo nemoguće udomiti još bilo šta u dvorištu

Link to comment
13 hours ago, mustang said:

konj se uvaljao u crkotinu, smrdi za medalju i posle dva kupanja i mazanja sircetom

 

ima li nesto drugo da radi posao ubice me smrad?

 

 

aa crkotina, posebno zadovoljstvo. al i tu je bilo gore od goreg: na primer, suva macka je nista u odnosu na sveze raspadnutog pacova. :D 

ako se i dalje oseca, nisi ga dobro okupala. jesi mu prala usi? sigurno se zavuklo negde, proveri mu sapice, nema sanse da ne spadne sve ako ga nisi temeljno izribala. a postoji mogucnost, mada mala, da se tebi smrad uvukao u nos, pa se tripujes?! 

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

aa crkotina, posebno zadovoljstvo. al i tu je bilo gore od goreg: na primer, suva macka je nista u odnosu na sveze raspadnutog pacova. :D 

ako se i dalje oseca, nisi ga dobro okupala. jesi mu prala usi? sigurno se zavuklo negde, proveri mu sapice, nema sanse da ne spadne sve ako ga nisi temeljno izribala. a postoji mogucnost, mada mala, da se tebi smrad uvukao u nos, pa se tripujes?! 

Sve je to ništa u odnosu na sveže ljudsko govno koje Čarli nikad ne propusti da overi. :dry:

Link to comment

ma dobro sam ga @darling oprala, sav je beo od sapunice, i to dva puta plus sirce. mislim da je taj smrad usao pod kozu.jebem li ga, smrdeo da sam morala da stavim nos u rukav. usi su mu dobre...vrat i telo sa strane i deo njuske su kriticni. 

a sta ako nije bila crkotina nego se neko telo raspadalo? nisam ga videla kad se uvaljao jer sam bila vec u dolini dok je on sa drugaricom trckao po brdima. 

 

kupila sam jabukovo sirce sto @zmanic predlozio, oribala ga i isprskala ponovo. bolje je :) . u pravu si za sampone, nego kad su mali pa bi sve by the book. naci cu neki neutralan sampon bar to nije problem :)  merci :)

 

mislim da bi mi ipak bilo gore da se umazao u ljudsko govno. ćaća bi ga prao sigurno...

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...