Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

bretonci...super su porodicni psi samo ne smeju da se grde ili mlate da ne bi bili osetljivi. nema sta da ga ucis sve kupi od tebe. jedino sto imaju previse energije kad su mali pa moras malo cesce da ih izvodis napolje. oponasaju coveka. dobri, plemeniti, mazulje, zenke mogu da budu prozdrljive, to se raduje kada udjes u kucu. porodican pas a i lovac. dugo zive i dobri su zdravljem. ali zaboravi na svoj krevet...osim ako nemas zivaca da ga vaspitas i to odmalena

Link to comment
4 hours ago, vookela said:

Ima li ko bigla ? Zanimaju me licna iskustva, moze posle i na pm.

 

Slika zna da vara, nisu ni nalik onim iz crtanih filmova.

Samo za veliki prostor i van grada.

Gonič, prvoklasan, ali isto toliko i glasan. Čuju se na kilometre - bukvalno.

Tvdoglavi i svojeglavi, nikako u ruke neiskusnim vlasnicima.

Za lovce i svakodnevne dugoprugaške šetače - milina i stalni prijatelj.

 

 

Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Koji je vas savet za prvog psa, a da nisu oni na baterije sto ih ja tako zovem ? maltezeri, pinčevi i sl.

 

Pulin, ženka, ako će živeti napolje.

 

 

Edited by zmanic
Link to comment
42 minutes ago, zmanic said:

Gonič, prvoklasan, ali isto toliko i glasan.

 

Specifično cičanje kada gone. Sećam se da sam kao klinac bio u fazonu šta nije u redu sa ovim psom dok nisam pročitao da je to normalno :D

Link to comment

ne bih ti savetovala ni dva psa odjednom, bez iskustva si, tesko je i s jednim, a kamoli s dva. odgajanje dva psa (i to muzjaka i zenke) nije dva puta nego visestruko komplikovanije. tako da je moj savet da uzmes jednog, pa kad taj sazri i odraste, onda drugog. 

Link to comment
3 hours ago, vookela said:

Ljudi neizmerno hvala... ja planirao da kupim 2, muzjaka i zenku, prvi psi u familiji... Neki plan je da budu kod mojih u kuci sa velikim dvoristem. Imao sam neke informacije slicne ovima ali sad moram triput da razmislim...

 

Koji je vas savet za prvog psa, a da nisu oni na baterije sto ih ja tako zovem ? maltezeri, pinčevi i sl.

Ako nikad nisi imao psa onda nikako dva od jednom,pogotovo ne kombinaciju muzijak zenka.

 

Nema tu pravila da se pasmine dele na pocetnicke i za one iskusne,koju god da odaberes ceka te ogromna obaveza ako zelis da to lici na nesto.

 

Psa trazi prema svojim navikamai najblje ces proci.

Link to comment
8 minutes ago, darling said:

ne bih ti savetovala ni dva psa odjednom, bez iskustva si, tesko je i s jednim, a kamoli s dva. odgajanje dva psa (i to muzjaka i zenke) nije dva puta nego visestruko komplikovanije. tako da je moj savet da uzmes jednog, pa kad taj sazri i odraste, onda drugog. 

 

Izgleda da je ovo ozbiljna avantura, a ne znam koliko je ostala ekipa (decija) zagrizla u sve ovo, da ne bude da ja ostanem solo kerovodja.

Link to comment

to nije avantura, to ti je zivo bice za ceo njegov zivot, ko da si u porodici dobio dete koje nikad nece izrasti ni osamostaliti se, i ti moras da se brines o svemu: jel jeo, spavao, piskio, kakio, zdravlje, raspolozenje, trcanje, hodanje, igranje, drustveni zivot... ali je zivot s psima predivan, imati psa, ziveti s psom je privilegija, i na dosta nacina ce uticati na porodicni zivot, na porodicne odnose, dinamiku, raspolozenje.  eo vidi ovu mustang, otkako ima ivana, konstantno je ko nadrogirana :D  (ljubavlju). 

al eto, nek ti to bude prva smernica u biranju rase, usmeri se prema pametnjakovicima, pa ce oni ono sto ti ne budes umeo da ih naucis nauciti sami :D

 

 

Edited by darling
Link to comment
3 minutes ago, darling said:

to nije avantura, to ti je zivo bice za ceo njegov zivot, ko da si u porodici dobio dete koje nikad nece izrasti ni osamostaliti se, i ti moras da se brines o svemu: jel jeo, spavao, piskio, kakio, zdravlje, raspolozenje, trcanje, hodanje, igranje, drustveni zivot... ali je zivot s psima predivan, imati psa, ziveti s psom je privilegija, i na dosta nacina ce uticati na porodicni zivot, na porodicne odnose, dinamiku, raspolozenje.  eo vidi ovu mustang, otkako ima ivana, konstantno je ko nadrogirana :D  (ljubavlju). 

al eto, nek ti to bude prva smernica u biranju rase, usmeri se prema pametnjakovicima, pa ce oni ono sto ti ne budes umeo da ih naucis nauciti sami :D

 

 

+1000

Link to comment
6 minutes ago, darling said:

to nije avantura, to ti je zivo bice za ceo njegov zivot, ko da si u porodici dobio dete koje nikad nece izrasti ni osamostaliti se, i ti moras da se brines o svemu: jel jeo, spavao, piskio, kakio, zdravlje, raspolozenje, trcanje, hodanje, igranje, drustveni zivot... ali je zivot s psima predivan, imati psa, ziveti s psom je privilegija, i na dosta nacina ce uticati na porodicni zivot, na porodicne odnose, dinamiku, raspolozenje.  eo vidi ovu mustang, otkako ima ivana, konstantno je ko nadrogirana :D  (ljubavlju). 

al eto, nek ti to bude prva smernica u biranju rase, usmeri se prema pametnjakovicima, pa ce oni ono sto ti ne budes umeo da ih naucis nauciti sami :D

 

 

 

ovo avantura je trebalo pod navodnicima da ide, u smislu "putovanja" sa svim dobrim i manje dobrim trenucima iz razloga sto sam svestan sta znaci zivo bice u porodici. BTW, znam kako sam se osecao kad mi je zlatna ribica stara 2 godine bila bolesna, hteo sam nervni slom da dozivim...

 

U svakom slucaju, hvala na savetima, znace mi mnogo.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...